Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Colin Rush
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2014-2015
2013-2014
2012-2013
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/07
L
F 2-0 0:47
D. Sanchez
Frankfort Wildcats Wrestling
IKWF South Chicago Sectional
1st Wrestleback (16 Man)
118
03/07
L
F 0-2 0:37
M. Poe
---
IKWF South Chicago Sectional
Round 1 (16 Man)
118
02/29
L
F 0-0 1:23
G. Osenga
Brawlers WC
IKWF South Chicago Regional-Chicago Hts
Round 5
118
02/29
L
F 0-0 1:18
C. Harvey
Lincoln-Way WC
IKWF South Chicago Regional-Chicago Hts
Round 3
118
01/19
L
F 0-0 0:39
B. Olmstead
Cumberland Youth Wrestling Club
2020 Jon Davis Kids Open - Open
Round 2
J
01/19
L
F 0-0 2:30
C. Trowbridge
Highland Bulldog Jr. Wrestling Club
2020 Jon Davis Kids Open - Open
Round 1
J
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
F 16-2 4:18
T. Gleason
Plainfield WC
IKWF South Chicago Regional-Plainfield
Round 6
95
02/23
L
F 4-0 3:29
T. Leyden
---
IKWF South Chicago Regional-Plainfield
Round 4
95
01/20
L
MD 13-4
B. Brooks
Pontiac Wrestling Club
Jon Davis Kids Open
Round 2
Q
01/20
L
DEC 5-4
J. Kane
River Bend WC
Jon Davis Kids Open
Round 1
Q
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
L
F 7-1 2:00
V. Skedel
Force Wrestling Club
IKWF South Chicago Sectional
Cons. Semis (16 Man)
70
03/03
L
MD 11-1
K. Sawyers
Crosstown Spartan Elite WC
IKWF South Chicago Sectional
Quarters (16 Man)
70
02/24
L
F 0-0 1:16
R. Pearson
Frankfort Wildcats Wrestling
IKWF South Chicago Regional-Chicago Hts
Round 6
70
02/24
W
DEC 5-1
C. Camer
Lockport Junior Porters WC
IKWF South Chicago Regional-Chicago Hts
Round 5
70
02/24
L
F 0-0 2:30
C. Parker
Lockport Junior Porters WC
IKWF South Chicago Regional-Chicago Hts
Round 4
70
02/24
W
DEC 7-5
H. Fandrey
Brawlers Wrestling Club
IKWF South Chicago Regional-Chicago Hts
Round 2
70
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/28
L
MD 10-1
L. Wroblewski
Brawlers Wrestling Club
IKWF South Chicago Regional-Marian Cath
Round 5
(E) 53-54
02/28
L
F 0-0 0:41
J. Baranski
HF Spartan Elite WC
IKWF South Chicago Regional-Marian Cath
Round 3
(E) 53-54
12/07
L
F 0-0 0:30
C. Nobles
Will County Warriors
Oak Forest Green and White Tournament
Round 2
53-53
12/07
L
F 0-0 0:54
K. Wagner
Oak Forest Warriors
Oak Forest Green and White Tournament
Round 1
53-53
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
L
DEC 7-4
D. Silzer
Vittum Cats WC
IKWF South Chicago Regional-Marian Cath.
Round 7
48-49
03/02
L
MD 9-0
L. Lee
Manteno Jr Panthers WC
IKWF South Chicago Regional-Marian Cath.
Round 6
48-49
12/22
W
DEC 8-5
A. Camfield
Lincoln Way Wrestling Club
Rookie Rumble
Round 3
50-50
12/22
W
F 0-0 0:20
T. Sefcik
Junior Porters WC
Rookie Rumble
Round 2
50-50
12/22
W
DEC 6-3
D. Iii
Harvey Twisters WC
Rookie Rumble
Round 1
50-50
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
DEC 4-2 SV
L. Nelson
Spartan Elite WC
IKWF South Chicago Regional-Marian
Round 5
43-44
02/24
L
F 0-0 0:39
S. Anderson
Manteno Jr Panthers WC
IKWF South Chicago Regional-Marian
Round 3
43-44
01/27
W
F 0-0 2:59
D. Iii
---
Oak Forest Green & White
Round 3 (4 Man)
G 44-46
01/27
L
DEC 9-3
P. Haran
Oak Forest Park District Warriors
Oak Forest Green & White
Round 2 (4 Man)
G 44-46
01/27
L
F 0-0 0:43
B. Conway
Oak Forest Park District Warriors
Oak Forest Green & White
Round 1 (4 Man)
G 44-46
12/23
L
DEC 2-0
H. Brazelton
---
Junior Titan Open
Placement (4 Man)
H 42-44
12/23
W
DEC 9-7 SV
L. Granat
Tinley Park Bulldogs
Junior Titan Open
Semis (4 Man)
H 42-44
12/16
W
F 0-0 0:50
M. Blayney
Lincoln Way Wrestling Club
Lincoln Way WC Rookie Challenge
Placement (4 Man)
43-45
12/16
L
F 0-0 0:52
B. Boyd
Reed Custer Knights Wrestling Club
Lincoln Way WC Rookie Challenge
Semis (4 Man)
43-45
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024