Jun 19-22, 1:30 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Tomorrow · 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Josue Rodriguez
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2017-2018
2016-2017
Team Name
Racine Area Wrestling
Racine Area Wrestling Inc.
Racine area wrestling
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
F 15-7 2:44
J. Zelinski
Ringers
Lake Mills Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
56-59
02/25
W
DEC 7-4
T. Marcelain
Fort Atkinson
Lake Mills Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
56-59
02/25
L
F 2-0 0:47
H. Mears
Midwest strong
Lake Mills Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
56-59
02/04
L
MD 12-0
M. Freije
Beech Grove Wrestling Club
KWA Bulldog Brawl- Battle for the Belt
Round 4 - Placement Matches
51-56
02/04
W
DEC 7-4
P. Cameron
---
KWA Bulldog Brawl- Battle for the Belt
Round 3
51-56
02/04
W
DEC 4-2
J. McCarthy
Upper Level Wrestling
KWA Bulldog Brawl- Battle for the Belt
Round 2
51-56
02/04
L
F 0-0 0:44
C. Herzig
---
KWA Bulldog Brawl- Battle for the Belt
Round 1
51-56
01/13
L
F 5-0 1:00
J. Sandrik
Wilmot Panthers Wrestling Club
Waterford Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
55-57
01/13
L
F 5-0 0:58
B. Carbone
Crystal Lake Wizards
Waterford Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
55-57
01/13
W
F 11-6 2:21
K. Briely
Waterford Wrestling Club
Waterford Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
55-57
01/07
L
FOR 0-0
M. Techmeier
Muskego Youth Wrestling
West Bend Wildcats Youth
Round 5 (5 Man)
55-57
01/07
L
FOR 0-0
J. Roark
Kettle Moraine Wrestling Club
West Bend Wildcats Youth
Round 4 (5 Man)
55-57
01/07
L
FOR 0-0
A. Wolf
West Bend Wildcats
West Bend Wildcats Youth
round 3
55-57
01/07
L
FOR 0-0
T. Renderman
Campbellsport Youth Wrestling
West Bend Wildcats Youth
round 2
55-57
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/25
L
TF 16-0 3:00
P. Morrison
Golden Eagles Wrestling Club
The Purple Pummel - PK-8 - Folkstyle
Round 3 (4 Man)
48-52
03/25
L
DEC 7-6
L. McCullough
Team Excel Sheboygan
The Purple Pummel - PK-8 - Folkstyle
Round 2 (4 Man)
48-52
03/25
L
MD 14-2
A. Kluck
---
The Purple Pummel - PK-8 - Folkstyle
Round 1 (4 Man)
48-52
02/26
W
F 2-0 0:17
M. Watts
Whitewater Raptors
Lake Mills Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
46-51
02/26
W
F 5-4 1:51
T. Stivarius
Watertown Wrestling Club
Lake Mills Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
46-51
02/26
W
F 2-0 0:29
K. Scott
West Allis West Milwaukee
Lake Mills Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
46-51
01/29
L
F 11-1 2:49
L. Wright
CLS Kenosha
West Allis/West Milw Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
50-51
01/29
W
F 2-0 0:10
J. Bartlein
West Allis / West Milwaukee
West Allis/West Milw Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
50-51
01/29
L
F 6-1 1:36
L. Jowers
Mukwonago Grizzly
West Allis/West Milw Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
50-51
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024