Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jaden Scarbrough
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Bluff Wrestling
Cherokee Bluff
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
MD 10-2
K. Wheeler
Perry
GHSA Class 4A Section B
2nd Wrestleback (16 Man)
120
02/10
W
F 4-0 3:43
J. Underwood
Holy Innocents Episcopal
GHSA Class 4A Section B
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
02/10
L
TF 18-2 4:58
J. Whitley
West Laurens
GHSA Class 4A Section B
Round 1 (16 Man)
120
02/03
W
DEC 7-3
C. Perry
North Hall
GHSA Class 4A Region 8
Placements
120
02/03
W
DEC 5-1
A. Brasher
Cedar Shoals
GHSA Class 4A Region 8
Consi Semi
120
02/03
W
F 4-1 1:28
A. Chavez
East Hall
GHSA Class 4A Region 8
Semis and WB3
120
02/03
L
F 2-4 1:59
E. Booth
Walnut Grove
GHSA Class 4A Region 8
Quarters and WB1
120
02/03
W
F 2-0 0:54
W. Couget
Johnson
GHSA Class 4A Region 8
Round 1 (16 Man)
120
01/27
L
DEC 5-4
V. Bartlett
St Francis School
North Metro 2024 JV and Girls
4th Wrestleback (16 Man)
120
01/27
W
DEC 5-3
K. Beatty
Brookwood
North Metro 2024 JV and Girls
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/27
W
F 4-2 1:00
K. Kramer
Cherokee Bluff
North Metro 2024 JV and Girls
2nd Wrestleback (16 Man)
120
01/27
L
DEC 6-1
A. Hitt
Woodward Academy
North Metro 2024 JV and Girls
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/27
W
F 6-2 2:40
S. Mitchell
Brookwood
North Metro 2024 JV and Girls
Round 1 (16 Man)
120
12/29
L
FOR 0-0
F. Forfeit
---
2023 CFK Invitational
Round 6: 3rd Round of WB
120
12/29
L
FOR 0-0
L. Gallagher
Greenbrier
2023 CFK Invitational
Round 2: Championship Round of 16
120
11/11
W
F 0-0 1:35
A. Drayer
Wesleyan
Bronco Stampede JV 2023
Round 3 (4 Man)
126-132 B
11/11
W
F 2-0 0:33
E. Almaraz
Parkview
Bronco Stampede JV 2023
Round 2 (4 Man)
126-132 B
11/11
W
F 4-1 2:11
K. Redmond
Mountain View
Bronco Stampede JV 2023
Round 1 (4 Man)
126-132 B
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
DEC 7-5
K. Wheeler
Perry
GHSA Class 4A Section B
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
02/11
L
DEC 8-3
K. Doney
Starr`s Mill
GHSA Class 4A Section B
Round 1 (16 Man)
113
02/04
L
F 2-0 0:55
A. FAIRCHILD
Madison County
GHSA Class 4A Region 8
Placements
113
02/04
W
F 5-8 3:30
I. Garcia
Johnson
GHSA Class 4A Region 8
Consi Semi
113
02/04
W
MD 13-5
A. Brasher
Cedar Shoals
GHSA Class 4A Region 8
Semis and WB3
113
02/04
L
MD 10-2
A. FAIRCHILD
Madison County
GHSA Class 4A Region 8
Quarters and WB1
113
02/04
W
F 7-1 2:42
B. Harris
Walnut Grove
GHSA Class 4A Region 8
Round 1 (16 Man)
113
01/28
L
TF 17-0 2:55
J. Lombardo
Glynn Academy
Port City Nigel Hamilton Memorial Varsity Division
2nd Wrestleback (16 Man)
113
01/28
W
DEC 9-6
J. Bravo
Gainesville
Port City Nigel Hamilton Memorial Varsity Division
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/28
L
F 4-0 2:55
I. Santos
Camden County B
Port City Nigel Hamilton Memorial Varsity Division
Round 1 (16 Man)
113
11/19
L
F 9-0 2:22
P. Lilenfeld
St. Francis
2022 Buford Invitational
Consi of 8 #1
120 lbs
11/19
L
F 5-0 1:42
P. Nelson
Mt. Pisgah Christian
2022 Buford Invitational
Round of 16
120 lbs
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/27
L
Replay
DEC 2-0 SV
B. Timbol
River Ridge Jr Knights
2022 Georgia Kids State/Novice Championship (GA-USAW)
Consi-Semis
115 lbs
02/27
L
Replay
DEC 5-0 SV
F. Destefano
Pope Junior Wrestling
2022 Georgia Kids State/Novice Championship (GA-USAW)
Semi-Finals
115 lbs
02/27
W
Replay
DEC 4-1
N. Strzalkowski
Climmons Trained/AWC
2022 Georgia Kids State/Novice Championship (GA-USAW)
Quarter-Finals
115 lbs
01/30
W
M FOR
A. Ganulin
Bluff Wrestling Club
Mountain View Open (GA-USAW)
RR Rnd 3
90-95 lbs
01/30
L
F 9-0 1:16
I. Felty
---
Mountain View Open (GA-USAW)
RR Rnd 2
90-95 lbs
01/30
L
MD 9-0
R. McClung
---
Mountain View Open (GA-USAW)
RR Rnd 1
90-95 lbs
01/22
L
DEC 5-0
L. Wall
Social Circle USA Takedown
Peachtree Ridge Lions Maul Open (GA-USAW)
Consi-Semis
110 lbs
01/22
L
F 2-0 0:27
B. Miller
Oconee Youth Wrestling
Peachtree Ridge Lions Maul Open (GA-USAW)
Semi-Finals
110 lbs
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024