Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Moises Duenas
Results
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
Heritage
Rogers Heritage
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
F 5-0 2:59
J. Ruiz
Rogers High
Arkansas State Tournament
2nd Wrestleback
6A 220
03/04
L
MD 10-0
D. Medlock
Northside High
Arkansas State Tournament
Round 2
6A 220
01/30
W
DEC 5-0
N. Thompson
---
People`s Bank of Seneca
Placement
220
01/30
W
F 10-2 5:21
C. Bolin
HarBer
People`s Bank of Seneca
Round 5 (10 Man)
220
01/30
L
DEC 5-0
Z. Coenen
---
People`s Bank of Seneca
Round 4 (10 Man)
220
01/30
L
F 2-0 2:00
T. May
Diamond
People`s Bank of Seneca
Round 1 (10 Man)
220
01/29
L
MD 16-3
j. ruiz
---
Rogers Heritage @ Rogers
Round 1
220
01/23
L
DEC 7-1
E. casas
Springdale
6A West Conference Championships
Placement Matches (8 Man)
220
01/23
W
DEC 4-1
J. Dahm
Fayetteville
6A West Conference Championships
2nd Wrestleback (8 Man)
220
01/23
L
F 12-1 4:34
J. Beesley
Bentonville West
6A West Conference Championships
Semis & 1st WB (8 Man)
220
01/23
W
F 3-0 5:07
D. Butler
Bentonville
6A West Conference Championships
Quarterfinals (8 Man)
220
01/22
L
DEC 5-3
R. Samuel
Springdale Har-Ber
Springdale Har-Ber @ Rogers Heritage
Round 1
220
01/17
L
MD 12-4
W. Bevis
Cabot
BWHS Boys Wrestling Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
220
01/16
W
DEC 4-3
D. Butler
Bentonville
BWHS Boys Wrestling Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
220
01/16
L
F 8-4 5:26
J. Bailey
Little Rock Central
BWHS Boys Wrestling Tournament
Quarterfinals (8 Man)
220
01/15
W
DEC 3-0
J. Dahm
Fayetteville
Rogers Heritage @ Fayetteville
Round 1
220
01/08
W
F 2-0 1:42
D. Blankenship
Bentonville West
Rogers Heritage @ Bentonville West
Round 1
220
01/08
W
DEC 4-1
D. Butler
Bentonville
Rogers Heritage vs. Bentonville
Round 1
220
01/06
W
F 0-0
D. Martin
Gentry
Rogers Heritage @ Gentry
Round 1
220
12/29
W
F 4-1 2:44
D. Butler
Bentonville
Diamond State Duals
Round 2 (8 Team)
220
12/29
L
F 0-0 0:43
B. Carey
---
Diamond State Duals
Round 1 (8 Team)
220
12/29
L
F 13-0 4:44
D. Hicks
Williard
Diamond State Duals
Cross Bracket (8 Team)
220
12/29
L
F 2-0 1:50
B. Carey
---
Diamond State Duals
Placement Matches (8 Team)
220
12/12
L
DEC 4-2
D. Butler
Bentonville
Bentonville West Invitational - Boys
Placement Matches (8 Man)
220
12/12
W
DEC 6-0
D. Thomas
Bentonville JV
Bentonville West Invitational - Boys
2nd Wrestleback (8 Man)
220
12/12
L
DEC 1-0
B. Tillery
Har-Ber
Bentonville West Invitational - Boys
Semis & 1st WB (8 Man)
220
12/12
W
F 2-2 1:19
C. Bolin
Har-Ber JV
Bentonville West Invitational - Boys
Quarterfinals (8 Man)
220
12/11
L
F 0-0 1:22
T. Crossno
Greenwood
Greenwood @ Rogers Heritage
Round 1
220
12/06
W
F 0-0 5:10
A. Silverstone
Pryor
Pryor @ Rogers Heritage
Round 1
220
12/02
L
F 8-3 1:46
S. MURPHY
---
Rogers/Rogers Heritage/McDonald County Dual
Champ. Round 1
220
12/02
L
F 0-0 1:46
S. MURPHY
---
Rogers Heritage @ McDonald County
Round 1
220
12/02
W
DEC 9-7
N. Arrasmith
Seneca
Rogers/Rogers Heritage/McDonald County Dual
Champ. Round 1
220
12/01
W
DEC 9-8
N. Arrasmith
Seneca
Rogers Heritage @ Seneca
Round 1
220
11/21
W
F 2-0 0:34
K. Newby
Fayetteville
Wildcat JV Tournament
Round 5 (5 Man)
220
11/21
W
F 2-0 1:49
R. Toledano
Ft Smith Northside
Wildcat JV Tournament
Round 4 (5 Man)
220
11/20
W
F 2-0 2:28
D. Butler
Bentonville
Wildcat JV Tournament
Round 2 (5 Man)
220
11/20
W
F 2-0 0:16
J. Umuhoza
Fayetteville
Wildcat JV Tournament
Round 1 (5 Man)
220
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020