Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Benjamin Dilworth
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
SYLVANIA SOUTHVIEW
Sylvania Southview
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
M FOR 0-0
K. Bruni
FINDLAY
Northern Lakes League 2024
Round 4
138
02/17
L
TF 16-1 3:39
J. Frymire
FREMONT ROSS
Northern Lakes League 2024
Round 2
138
02/03
L
F 2-2 1:57
C. Ziehr
PERRYSBURG
Bowling Green Invitational
Round 1
144
01/12
L
Replay
F 3-2 2:36
C. Mallett
CLAY
2024 Maumee Bay Classic
Round 3
138
01/12
L
Replay
F 2-0 1:24
B. Myerholtz
OAK HARBOR
2024 Maumee Bay Classic
Round 2
138
12/28
L
Replay
F 4-0 1:26
C. White
Dowagiac Union HS
2023 Defiance Tri-State Border War
Round #4
138
12/28
W
Replay
F 12-1 3:57
B. Barnes
OTTAWA-GLANDORF
2023 Defiance Tri-State Border War
Round #3
138
12/28
L
Replay
F 0-2 3:05
D. Hattemer
DEFIANCE
2023 Defiance Tri-State Border War
Round #2
138
12/28
W
Replay
TF 19-2 5:06
R. Hancock
TAYLOR
2023 Defiance Tri-State Border War
Round #1
138
12/15
L
F 5-0 3:41
H. Groll
Napoleon
2023 Roughneck Duals
Round 6
144
12/15
L
F 9-0 3:28
E. Farbrother
Archbold
2023 Roughneck Duals
Round 4
144
12/15
L
F 7-1 1:09
J. Love
Vandalia Butler
2023 Roughneck Duals
Round 7
144
12/09
L
DEF 0-0
C. Pounders
CLAY
Northwood-Derr Memorial Tournament 2023
Placement PreFinals
144
12/09
L
DEF 2-2 2:57
C. Ziehr
PERRYSBURG
Northwood-Derr Memorial Tournament 2023
Semi`s
144
12/09
L
DEC 3-2
E. Council
WHITMER
Northwood-Derr Memorial Tournament 2023
Quarters Saturday
144
12/09
W
F 4-0 3:32
T. Coppler
RIVERDALE
Northwood-Derr Memorial Tournament 2023
Round 2
144
12/08
W
F 4-5 4:42
A. Hicks
WAUSEON
Northwood-Derr Memorial Tournament 2023
Round 1 (5 Round Brackets)
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
FOR 0-0
W. Klingler
SWANTON
Jim McCumber Invitational
Round 6
132
02/11
L
FOR 0-0
M. Cole
START
Jim McCumber Invitational
Round 5
132
02/11
L
F 4-0 1:53
B. Myerholtz
OAK HARBOR
Jim McCumber Invitational
Round 4
132
02/11
L
F 8-1 2:33
P. Dubendorfer
WHITMER
Jim McCumber Invitational
Round 2
132
01/13
L
Replay
F 6-0 1:51
A. Felts
Jackson (Massillon)
2023 Maumee Bay Classic
Round 4 (consi)
132
01/13
W
Replay
F 2-0 1:27
M. Balsmeyer
Lake (Millbury)
2023 Maumee Bay Classic
Round 3
132
01/13
L
Replay
F 2-0 0:44
E. Klotz
FINDLAY
2023 Maumee Bay Classic
Round 1
132
01/07
L
F 2-2 4:20
N. Thomson
Riverview Community HS
Denny Brighton Invitational
Placement Matches (8 Man)
138
01/07
W
F 10-4 4:00
C. Aitchison
Fowlerville HS
Denny Brighton Invitational
Cross Bracket (8 Man)
138
01/07
L
F 10-4 1:50
J. Allen
Jefferson HS
Denny Brighton Invitational
Round 2 (8 Man)
138
01/07
L
F 4-2 2:51
L. Gerber
Bedford HS
Denny Brighton Invitational
Round 1 (8 Man)
138
12/16
L
F 2-4 1:14
B. Baker
Clay
2022 Fricker`s Duals
Round 2 (24 Team)
138
12/16
L
F 2-4 1:20
R. Johnson
Ayersville
2022 Fricker`s Duals
Round 1 (24 Team)
138
12/16
L
F 2-0 0:47
A. Gleckler
Evergreen
2022 Fricker`s Duals
Round 3 (24 Team)
138
12/16
W
F 2-0 0:40
J. Hunter
Logan Elm
2022 Fricker`s Duals
Finals (2 Team)
138
12/16
L
F 2-0 0:42
M. Walz
Defiance
2022 Fricker`s Duals
Round 3 (24 Team)
138
12/16
L
F 8-0 1:32
A. Torres
Wauseon
2022 Fricker`s Duals
Round 2 (24 Team)
138
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/15
L
F 9-0 3:43
E. Lloyd
ST JOHN`S JESUIT (Toledo)
2022 Spartan Classic
Semis Round 3
132
01/15
L
F 9-0 3:43
E. Lloyd
ST JOHN`S JESUIT (Toledo)
2022 Spartan Classic
Semis Round 3
132
01/15
W
DEC 12-6
M. Meyers
START
2022 Spartan Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
132
01/15
W
DEC 12-6
M. Meyers
START
2022 Spartan Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
132
01/15
W
DEC 8-4
Z. Mcvey
EVERGREEN
2022 Spartan Classic
Quarters Round 2
132
01/15
W
DEC 8-4
Z. Mcvey
EVERGREEN
2022 Spartan Classic
Quarters Round 2
132
01/15
L
F 4-0 4:19
A. Clark
PERRYSBURG
2022 Spartan Classic
Round 1
132
01/15
L
F 4-0 4:19
A. Clark
PERRYSBURG
2022 Spartan Classic
Round 1
132
01/08
L
DEF 0-0
S. King
Napoleon
Denny Brighton Invitational
Cross Bracket (8 Man)
130
01/08
L
F 6-2 3:19
T. Konieczny
Ida
Denny Brighton Invitational
Round 3 (8 Man)
130
01/08
L
F 2-0 0:55
N. Benore
Bedford
Denny Brighton Invitational
Round 2 (8 Man)
130
01/08
L
F 2-0 0:59
D. Garcia
---
Denny Brighton Invitational
Round 1 (8 Man)
130
12/11
L
F 5-1 1:59
P. Cone
---
Whitmer JV Invitational
1st & 3rd (16 Man)
126
12/11
W
DEC 6-5
J. Fisher(forfeit)
WAUSEON
Whitmer JV Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
126
12/11
L
F 2-0 1:14
B. Miller
WAUSEON
Whitmer JV Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
12/11
W
DEC 9-5
A. Frias
NAPOLEON
Whitmer JV Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023