Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Na`Gee Rivera
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2016-2017
2015-2016
Team Name
DURANT
Durant
Durant (Plant City)
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
FOR 0-0
T. Young
Plant City
FHSAA 3A-D6
Round 5 (consi semis)
152
02/18
L
F 0-0
M. Schramm
Newsome
FHSAA 3A-D6
Round 2 (quarters and WB)
152
01/07
L
FOR 0-0
J. Holmes
Springstead High School
Corey Hill Memorial Invite
4th Wrestleback (32 Man)
152
01/07
L
FOR 0-0
D. Praesal
Wire Grass High School
Corey Hill Memorial Invite
Quarters & 3rd WB (32 Man)
152
01/07
W
DQ 0-0
D. Miller
Citrus High School
Corey Hill Memorial Invite
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
01/06
W
DEC 9-4
J. Flauris
Palmetto Ridge High School
Corey Hill Memorial Invite
Round 1 (32 Man)
152
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/27
L
F 6-7 2:13
A. Munoz
Plant (Tampa)
FHSAA 3A-R2
Round 5 (consi semis)
145
02/27
W
F 5-5 3:30
D. Gonzalez
Gateway (Kissimmee)
FHSAA 3A-R2
Round 4 (semis and WB)
145
02/26
W
F 2-0 2:55
J. Robertson
---
FHSAA 3A-R2
Round 3 (16 man)
145
02/26
L
DEC 11-9
O. Graham
Melbourne
FHSAA 3A-R2
Round 2 (quarters and WB)
145
02/26
W
F 2-0 1:24
J. Galvez
---
FHSAA 3A-R2
Round 1 (16 Man)
145
02/20
W
F 0-0 3:48
B. Rodriguez
Strawberry Crest (Dover)
FHSAA 3A-D6
Placement Matches
145
02/20
W
F 0-0 1:39
T. Young
Plant City
FHSAA 3A-D6
Round 4 (semis and WB)
145
02/20
W
F 0-0 2:27
c. carey
Lakeland
FHSAA 3A-D6
Round 2 (quarters and WB)
145
02/13
W
F 0-0 1:33
A. Munoz
PLANT
2016 Hillsborough County Championships
5th & 3rd place matches
145
02/13
L
F 0-0 3:18
A. Kiester
FREEDOM
2016 Hillsborough County Championships
6th Wrestleback (32 Man)
145
02/13
W
DEC 6-3
O. Ambrocio
CHAMBERLAIN
2016 Hillsborough County Championships
5th Wrestleback (32 Man)
145
02/13
W
DEC 10-7
J. Rodriguez
ARMWOOD
2016 Hillsborough County Championships
4th Wrestleback (32 Man)
145
02/13
W
F 0-0 1:50
C. Stubbs
NEWSOME
2016 Hillsborough County Championships
3rd Wrestleback(32 Man)
145
02/12
L
DEC 11-8
O. Ambrocio
CHAMBERLAIN
2016 Hillsborough County Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
01/30
L
F 0-0 3:47
M. KERR
---
GJHS IBT
Quarters & 3rd WB (32 Man)
145
01/30
W
DEC 2-0
M. Towers
North Port H.S.
GJHS IBT
2nd Wrestleback (32 Man)
145
01/30
W
F 0-0 0:11
N. KANE
Fivay
GJHS IBT
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
01/29
L
F 0-0 2:31
A. Artalona
---
GJHS IBT
Round 1 (32 Man)
145
01/06
L
DEC 7-1
A. Kiester
Freedom (Tampa)
Freedom (Tampa) @ Durant
Round 1
145
12/12
W
DEF 0-0
C. Roehm
Sickles
20th Annual Cougar Invitational
Placement (16 Man)
145
12/12
L
FOR 0-0
T. White
Lennard
20th Annual Cougar Invitational
Cons. Semis (16 Man)
145
12/12
L
MD 12-2
A. Kiester
Freedom
20th Annual Cougar Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
12/12
W
TF 25-10
A. Reinke
Robinson
20th Annual Cougar Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
12/11
W
F 0-0 0:22
D. Hunt
King
20th Annual Cougar Invitational
Round 1 (16 Man)
145
12/09
W
F 4-1 1:24
E. Mathew
Bloomingdale Sr
Durant @ Bloomingdale Sr
Round 1
145
12/06
W
DEC 11-9
D. Cryer
Seminole
Peter Barker Memorial Invitational
Placement Matches (16 Man)
145
12/06
L
F 0-0 1:26
c. febus
---
Peter Barker Memorial Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
12/05
W
F 0-0 3:24
D. MAILLES
Tarpon Springs
Peter Barker Memorial Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
12/05
W
DEC 11-7
C. Gamba
Gaither
Peter Barker Memorial Invitational
Round 1 (16 Man)
145
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024