Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tayla Stiefel
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
East Buchanan
East Buchanan Mat Club
FIGHTIN CHICKS
Fightin` Chicks
IA-Dutch
Iowa
Iowa Minion Nation
Team Iowa
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/05
W
F 8-0 2:35
A. Schlickman
CHARLIE`S ANGELS PINK
2024 Twin Rivers Girls High School Duals
Round 3 (6 Team)
145
04/05
W
F 3-2 1:07
A. Pickett
MISSOURI MAULERS
2024 Twin Rivers Girls High School Duals
Round 5 (6 Team)
145
04/05
L
F 2-2 1:52
K. Davis
OKLAHOMA SUPER GIRLS
2024 Twin Rivers Girls High School Duals
Round 1 (6 Team)
145
04/05
L
F 7-2 2:28
O. Bonnema
SEBOLT
2024 Twin Rivers Girls High School Duals
Round 2 (6 Team)
145
03/29
W
Replay
F 7-0 3:20
A. Abouchiani
Oregon Girls
Heartland Duals - High School Girls
Round 4 (8 Team)
143
03/29
W
Replay
F 2-0 1:24
A. Crouse
Kentucky
Heartland Duals - High School Girls
Round 2 (8 Team)
143
03/29
W
Replay
F 2-0 1:14
K. Robbins
Nebraska Blue
Heartland Duals - High School Girls
Round 5 (8 Team)
143
03/02
L
DEC 4-1
L. Konechne
CLGLR
Iowa AAU Girls State
Round 6 - Quartfinals and WB
147
03/02
W
F 8-0 3:25
M. Vazquez
BHRV Nighthawks
Iowa AAU Girls State
Round 2 - Round of 32 and WB
147
02/03
L
F 2-0 0:44
A. Simon
Decorah
IGHSAU State Championships
Round 9: 1st, 3rd, 5th Place Matches
145
02/02
W
DEC 6-3
H. Glade
Earlham
IGHSAU State Championships
Round 7: 6th WB
145
02/02
L
DEC 4-2
G. Brus
Davenport
IGHSAU State Championships
Round 5: Semifinals & WB 4
145
02/02
W
F 5-0 3:12
L. Demoss
Benton Community
IGHSAU State Championships
Round 4: Quarterfinals & WB 3
145
02/01
W
F 2-2 1:58
L. Kohnen
Manson Northwest Webster
IGHSAU State Championships
Round 2: 2nd Round and WB1
145
02/01
W
F 2-1 1:22
A. Chapman
Osage
IGHSAU State Championships
Round 1: 1st Round
145
01/26
L
F 7-0 3:48
E. Skrocki
Wahlert, Dubuque
IGHSAU Regional Qualifier 5
Round 8A: Finals
145
01/26
W
F 4-0 5:16
L. Meade
Prairie, Cedar Rapids
IGHSAU Regional Qualifier 5
Round 6: Semifinals & 5th WB
145
01/26
W
F 2-0 0:55
S. Novak
Cedar Rapids Washington
IGHSAU Regional Qualifier 5
Round 4: Quarterfinals & 3rd WB
145
01/20
W
F 5-0 2:43
Z. Uhlenhopp
AP-GC
East Buchanan The Marilyn Invitaitional
Placement Matches (16 Man)
145
01/20
W
F 2-0 0:54
A. Menne
Postville
East Buchanan The Marilyn Invitaitional
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
01/19
W
MD 10-0
A. McGraw
Alburnett
East Buchanan The Marilyn Invitaitional
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
01/12
W
F 2-0 1:01
H. Frater
Anamosa
Cascade Invitational Varsity Girls
Placement Matches (16 Man)
145
01/12
W
F 9-2 3:42
A. McGraw
Alburnett
Cascade Invitational Varsity Girls
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
01/06
L
DEC 7-1
A. Simon
Decorah
Anamosa Girls Tournament
Placement Matches (16 Man)
145
01/06
W
F 12-2 5:31
L. Meade
Cedar Rapids Prairie
Anamosa Girls Tournament
Semis & 2nd WB (16 Man)
145
01/06
W
F 2-0 0:29
A. Stelpflug
City High
Anamosa Girls Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
01/06
W
F 2-0 1:58
L. Miller
Solon
Anamosa Girls Tournament
Champ Round 1 (16 Man)
145
12/21
W
F 0-0 1:08
A. Steele
Southeast Polk
2023 East Buchanan Girls Duals
Round 2 (8 Team)
145
12/21
W
F 6-0 3:30
L. DeMoss
Benton Community
2023 East Buchanan Girls Duals
Round 3 (8 Team)
145
12/21
W
F 2-0 1:35
S. Burke
Vinton-Shellsburg
2023 East Buchanan Girls Duals
Round 5 (8 Team)
145
12/21
W
F 2-0 0:59
A. Burger
West Delaware, Manchester
2023 East Buchanan Girls Duals
Round 6 (8 Team)
145
12/14
W
F 2-0 0:13
K. Stone
Waverly-Shell Rock
2023 Battle of Waterloo - Girls
Finals (8 Team)
145
12/14
W
F 2-0 0:08
K. Grell
Mason City
2023 Battle of Waterloo - Girls
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
145
12/14
L
F 2-4 4:39
D. Cleveland
Ankeny
2023 Battle of Waterloo - Girls
Round 3 (3 Team)
145
12/14
W
F 2-0 0:36
A. Krebsbach
Osage
2023 Battle of Waterloo - Girls
Round 1 (3 Team)
145
12/14
W
F 4-0 1:01
M. Koser
North Scott
2023 Battle of Waterloo - Girls
Quarterfinals (8 Team)
145
12/01
W
F 2-0 0:35
A. Palas
Central Community, Elkader
Warrior Duals
Cross Bracket (8 Team)
145
12/01
W
F 5-0 2:39
H. Bowman
Dubuque Senior
Warrior Duals
Round 3 (8 Team)
145
12/01
W
F 2-0 0:37
G. Kuhn
North Fayette-Valley
Warrior Duals
Round 1 (8 Team)
145
12/01
W
F 5-0 1:44
H. Frater
Anamosa
Warrior Duals
Placement Matches (8 Team)
145
11/25
W
F 4-0 1:25
G. Rinehart
Racoon River
Linn-Mar Girls Dual Tourney
Finals (2 Team)
145
11/25
W
F 4-0 1:47
M. Garcia
Linn-Mar
Linn-Mar Girls Dual Tourney
Round 1 (6 Team)
145
11/25
W
F 2-0 1:25
S. Burke
Vinton-Shellsburg
Linn-Mar Girls Dual Tourney
Round 3 (6 Team)
145
11/25
W
F 4-0 2:46
C. Shogren
Southeast Polk
Linn-Mar Girls Dual Tourney
Round 5 (6 Team)
145
11/21
W
DEC 7-4
S. Sutherland
Spencer
East Vs West Girls Dual Tournament
Round 3 (6 Team)
145
11/21
W
F 11-9 5:07
K. Fiala
Lewis Central
East Vs West Girls Dual Tournament
Round 4 (6 Team)
145
11/21
W
F 5-0 2:57
E. Olson
Humboldt
East Vs West Girls Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
145
11/21
W
F 5-0 1:55
A. Harmening
Crestwood, Cresco
East Vs West Girls Dual Tournament
Round 2 (6 Team)
145
11/21
W
F 2-0 0:52
T. Mason
Ridge View
East Vs West Girls Dual Tournament
Round 1 (3 Team)
145
11/21
W
F 7-2 2:53
M. South
S.W.A.T. Valkyrie
East Vs West Girls Dual Tournament
Round 3 (3 Team)
145
11/18
W
Replay
F 2-0 2:45
P. Gryp
Williamsburg
Independence Girls Invitational 2023
Placement Matches (32 Man)
145
11/18
W
Replay
F 2-0 0:34
K. Trumblee
Independence
Independence Girls Invitational 2023
Semis & 2nd WB (32 Man)
145
11/18
W
Replay
F 10-0 3:00
L. Meade
Prairie, Cedar Rapids
Independence Girls Invitational 2023
Quarters & 1st WB (32 Man)
145
11/18
W
Replay
F 2-0 0:41
I. Ross
Union, LaPorte City
Independence Girls Invitational 2023
Round 3 (32 Man)
145
10/07
W
Replay
F 7-2 4:35
K. Cruz
Bloomington Wrestling Club
`23 MatofDreams Girls Conflict for Charity
Placement Matches (8 Man)
142
10/07
W
Replay
F 12-0 4:18
G. Leslie
Grand View Wrestling Club
`23 MatofDreams Girls Conflict for Charity
2nd Wrestleback (8 Man)
142
10/07
L
Replay
DEC 10-3
L. Wolf
Iowa
`23 MatofDreams Girls Conflict for Charity
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
142
10/07
W
Replay
F 1-0 3:00
A. Johnson
Fulton Wrestling Club
`23 MatofDreams Girls Conflict for Charity
Quarterfinals (8 Man)
142
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/27
L
F 6-4 4:12
P. Temple
Charlies Angels Thunder
2023 AAU Junior Olympics Girls- DUALS
Round 1 (4 Team)
145
07/27
W
F 10-1 1:31
H. Kendall
IA- Smack Down
2023 AAU Junior Olympics Girls- DUALS
Round 3 (4 Team)
145
07/27
L
F 8-0 1:31
K. Bibla
Team Florida
2023 AAU Junior Olympics Girls- DUALS
Round 2 (4 Team)
145
07/27
W
F 7-0 1:52
B. Aebischer
IA-Lady Hawks
2023 AAU Junior Olympics Girls- DUALS
Round 3 (4 Team)
145
07/27
L
F 2-0 0:31
M. Brown
IA-Vikings
2023 AAU Junior Olympics Girls- DUALS
Round 2 (4 Team)
145
06/21
W
Replay
F 3-2 3:43
L. Smith
Charlie`s Angels-WV
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 3 (16 Team)
145
06/21
W
Replay
F 2-0 0:43
H. Cheney
MXW - RAW
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 4 (6 Team)
145
06/21
L
Replay
F 5-0 5:10
M. Bethel
SOWA
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 1 (16 Team)
145
06/21
W
Replay
F 2-0 0:41
M. Rezac
Head Hunters
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 1 (6 Team)
145
06/21
W
Replay
F 4-0 2:38
M. Secoy
Stormettes
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 2 (6 Team)
145
06/21
W
Replay
F 7-2 3:35
R. Lancaster
Florida Girls All Stars
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Placement Matches (16 Team)
145
06/21
W
Replay
F 2-0 1:31
K. Logan
SD Heat
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 3 (6 Team)
145
06/21
W
Replay
F 5-0 1:05
D. Rojas
Diamond Fish
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 2 (16 Team)
145
06/21
W
Replay
F 8-4 5:51
G. Brus
Iowa SO FLUFFY
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 4 (16 Team)
145
06/21
W
Replay
F 3-0 3:33
I. Kuehler
Nebraska Hula Girls
2023 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 5 (6 Team)
145
06/10
W
F 2-0 1:09
E. Eggleston
Iowa
Wrestle Like A Girl Iowa Classic Folkstyle
Round 6
145
06/10
W
DEC 7-0
L. Wolf
Iowa
Wrestle Like A Girl Iowa Classic Folkstyle
Round 5
145
06/10
L
F 8-4 4:56
G. Brus
Iowa
Wrestle Like A Girl Iowa Classic Folkstyle
Round 4
145
06/10
W
F 4-2 3:40
I. Motteler
Illinois
Wrestle Like A Girl Iowa Classic Folkstyle
Round 3
145
04/01
W
F 7-5 6:00
G. Paige
Team Montana
2023 Twin Rivers High School Girls Duals
Round 2 (6 Team)
145
04/01
L
F 5-5 4:49
G. Brus
IA-No Scrubs
2023 Twin Rivers High School Girls Duals
Finals (8 Team)
145
04/01
W
F 5-0 5:38
K. Logan
South Dakota Ringnecks
2023 Twin Rivers High School Girls Duals
Round 5 (6 Team)
145
04/01
L
DEC 4-3
I. Deeds
IA-Rude Awakening
2023 Twin Rivers High School Girls Duals
Round 1 (6 Team)
145
04/01
W
F 10-2 5:19
A. Sorenson
Team Wyoming Brown
2023 Twin Rivers High School Girls Duals
Round 4 (6 Team)
145
04/01
L
TF 16-1 4:33
L. Juitt
MO-West Championship Wrestling
2023 Twin Rivers High School Girls Duals
Quarterfinals (8 Team)
145
04/01
W
F 4-0 1:46
C. Hinz
Team Nebraska Red
2023 Twin Rivers High School Girls Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
145
04/01
W
F 2-0 1:41
C. Hinz
Team Nebraska Red
2023 Twin Rivers High School Girls Duals
Round 3 (6 Team)
145
03/05
L
DEC 2-0 SV
K. Yaw
Grand View Wrestling club
Iowa AAU Girls Jr & Sr High State
Medal Round
147
03/05
W
F 2-0 1:23
A. Chapman
Osage
Iowa AAU Girls Jr & Sr High State
Cons Semis
147
03/05
L
F 2-0 1:10
H. McGrew
Doomsday Wrestling Club
Iowa AAU Girls Jr & Sr High State
Semis
147
03/05
W
F 2-0 2:55
A. Schnoor
BVWC
Iowa AAU Girls Jr & Sr High State
Round 4
147
03/05
W
F 0-4 2:18
A. Burden
Sebolt Women?s Wrestling
Iowa AAU Girls Jr & Sr High State
Round 2
147
03/05
W
F 2-0 0:39
A. Burger
Unattached
Iowa AAU Girls Jr & Sr High State
Round 1 (32 Man)
147
01/28
W
F 5-0 1:40
E. Eggleston
Iowa City, Liberty
IGHSAU Regional Qualifier 6
Round 8B: 3rd Place
145
01/27
W
F 0-5 5:34
C. Hynek
Prairie, Cedar Rapids
IGHSAU Regional Qualifier 6
Round 7: 6th WB
145
01/27
L
F 0-0 2:31
H. Snyder
Waverly-Shell Rock
IGHSAU Regional Qualifier 6
Round 6: Semifinals & 5th WB
145
01/27
W
F 4-0 3:35
C. Klein
Cedar Rapids Washington
IGHSAU Regional Qualifier 6
Round 4: Quarterfinals & 3rd WB
145
01/21
W
F 6-0 3:37
L. Hospodasky
Alburnett
East Buchanan Girls Invitaitional
Round 5
145
01/20
W
F 2-0 2:12
E. Madsen
Cascade
East Buchanan Girls Invitaitional
Round 3
145
01/20
W
F 2-0 0:25
K. Lux
West Delaware, Manchester
East Buchanan Girls Invitaitional
Round 2
145
01/15
L
F 2-0 1:15
A. Russler
New Hampton
Oelwein Girls Invite
Round5
145
01/14
W
F 8-4 5:22
A. Chapman
Osage
Oelwein Girls Invite
Round4
145
01/14
W
F 2-2 1:07
H. Griffith
Independence
Oelwein Girls Invite
Round3
145
01/14
W
F 2-0 1:28
H. Frater
Anamosa
Oelwein Girls Invite
Round2
145
01/14
W
F 2-0 0:52
A. Cornell
Vinton Shellsburg
Oelwein Girls Invite
Round1
145
01/13
L
DEC 2-0
D. Garcia-Vasquez
West Liberty
Cascade Girls Wrestling Invitational
Placement Matches (8 Man)
145
01/13
W
F 9-1 2:14
M. Warren
Cedar Falls
Cascade Girls Wrestling Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
145
01/12
W
F 2-0 1:46
E. Madsen
Cascade
Cascade Girls Wrestling Invitational
Quarterfinals (8 Man)
145
01/07
L
F 6-4 5:37
S. Bullman
Eau Claire North
Central Girls Invite
Round 5
145
01/07
L
F 5-0 3:06
L. Luzum
Decorah
Central Girls Invite
Round 4
145
01/07
W
F 2-2 3:45
A. Steele
Southeast Polk
Central Girls Invite
Round 2
145
01/07
W
F 2-0 0:53
H. Barnhardt
Eau Claire North
Central Girls Invite
Round 1
145
01/02
L
F 2-0 0:54
A. Russler
NH/TV
Osage JV & Varsity Girls Tournament
Placement Matches (16 Man)
145
01/02
W
MD 11-0
K. James
Mason City
Osage JV & Varsity Girls Tournament
Semis & 2nd WB (16 Man)
145
01/02
W
F 8-0 2:56
A. Steele
Southeast Polk
Osage JV & Varsity Girls Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
01/02
W
F 2-0 0:24
A. Goerke
Nashua-Plainfield
Osage JV & Varsity Girls Tournament
Champ Round 1 (16 Man)
145
12/02
W
F 2-0 0:51
J. Strohmeyer
Dubuque Senior
Central Girls Dual Tournament
Round 2 (6 Team)
145
12/02
W
F 2-2 1:44
H. Frater
Anamosa
Central Girls Dual Tournament
Round 3 (6 Team)
145
11/26
W
F 2-0 1:04
M. Warren
Cedar Falls
Linn-Mar Girls Dual Invitational
Round 2 (6 Team)
145
11/26
W
F 2-0 1:12
T. White
Linn-Mar
Linn-Mar Girls Dual Invitational
Round 1 (6 Team)
145
11/26
W
F 0-0 0:56
S. Henrici
Dallas Center-Grimes
Linn-Mar Girls Dual Invitational
Finals (2 Team)
145
11/26
W
F 4-0 2:50
P. Howieson
Dubuque Hempstead
Linn-Mar Girls Dual Invitational
Round 3 (6 Team)
145
11/26
W
F 2-0 1:05
M. Holdaway
Southeast Polk
Linn-Mar Girls Dual Invitational
Round 5 (6 Team)
145
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024