Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Draegan Johnson
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2015-2016
2014-2015
Team Name
Crawford County WC
Crawford County Wrestling Club
Lawrence County WC
Lawrence County Wrestling Club
Lawrence county wrestling
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/07
L
DEC 8-1
C. Tell
East St. Louis WC
IKWF South Sectional
Semi
118
03/07
W
F 2-0 0:39
A. Bock
Roughnecks WC
IKWF South Sectional
1st Wrestleback (16 Man)
118
03/07
L
F 7-0 2:51
B. Edwards
Murphysboro Wrestling
IKWF South Sectional
Round 1 (16 Man)
118
02/29
L
DEC 9-4
L. Hiller
Junior Kahoks WC
IKWF South Regional-Edwardsville
Round 8
118
02/29
W
DEC 6-3
K. Bradley
Edwardsville WC
IKWF South Regional-Edwardsville
Round 7
118
02/29
W
F 2-0 0:15
A. Armstead
Edwardsville WC
IKWF South Regional-Edwardsville
Round 6
118
02/29
L
F 14-0 4:04
M. Miller
Edwardsville WC
IKWF South Regional-Edwardsville
Round 4
118
02/29
W
F 4-2 2:20
K. Tidwell
Vandalia Jr WC
IKWF South Regional-Edwardsville
Round 2
118
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
L
F 9-0 1:41
W. Zeisset
Belleville Little Devils WC
IKWF South Sectional
Quarters
95
03/02
W
F 9-0 4:08
H. Hinkle
Trico WC
IKWF South Sectional
Round 1 (16 Man)
95
02/03
L
MD 10-0
B. Wilson
Mt. Zion Kids Wrestling Club
The Spartan Rumble
Round 2
87-93
02/03
L
DEC 6-0
K. Inman
Unity Youth Wrestling Club
The Spartan Rumble
Round 1
87-93
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
L
DEC 9-2
Z. Sadler
---
IKWF South Sectional
Cons Semi
74
03/03
W
DEC 5-2
M. Pratt
---
IKWF South Sectional
Cons. Round 1 (16 Man)
74
03/03
L
F 9-0 4:15
B. Bishop
---
IKWF South Sectional
Quarters
74
02/24
W
F 0-0 0:51
J. Jones
Lawrence County Wrestling Club
IKWF South Regional-Edwardsville
Round 5
74
02/24
W
F 0-0 0:29
W. Baumgartner
Roughnecks Wrestling Club
IKWF South Regional-Edwardsville
Round 3
74
02/11
W
F 0-0 0:42
S. Taylor
Aces Wrestling Club
Cumberland Kids Open
Round 3
75-78
02/11
W
F 0-0 0:45
C. Bryant
Mattoon Youth Wrestling Club
Cumberland Kids Open
Round 2
75-78
01/27
L
F 0-0 2:19
N. Bryan
Prodigy Wrestling Club
Vandalia Rumble on the Red
Round 3
brackets-55
01/27
L
MD 9-0
C. Reid
---
Vandalia Rumble on the Red
Round 2
brackets-55
01/27
W
F 0-0 1:43
P. Kostich
Edwardsville Wrestling Club
Vandalia Rumble on the Red
Round 1
brackets-55
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
TF 15-0
R. Wade
SIWA
IKWF South Sectional
Quarters
70
02/27
L
DEC 7-5
B. Mink
Edwardsville WC
IKWF South Regional-Edwardsville
Round 8
70
02/27
W
F 0-0 1:34
R. Royer
Belleville Little Devils WC
IKWF South Regional-Edwardsville
Round 7
70
02/27
L
DEC 6-0
A. Colbert
Belleville Little Devils WC
IKWF South Regional-Edwardsville
Round 6
70
02/27
W
F 0-0 1:11
A. Stephens
Lawrence County WC
IKWF South Regional-Edwardsville
Round 4
70
02/14
W
F 0-0 0:46
N. Sanders
---
2016 Cumberland Kids Open
Round 3 (4 Man)
63-64
02/14
W
F 0-0 0:25
N. Kuhns
Cumberland WC
2016 Cumberland Kids Open
Round 2 (4 Man)
63-64
02/14
W
F 0-0 0:31
C. Lunt
Oakwood Youth Wrestling Club
2016 Cumberland Kids Open
Round 1 (4 Man)
63-64
02/07
W
F 0-0 2:36
M. Terrell
Hoopeston Area WC
The Spartan Rumble
Round 3
58-63 A
02/07
W
F 0-0 0:17
C. Bell
Team Green
The Spartan Rumble
Round 2
58-63 A
02/07
L
MD 9-0
G. McBride
---
The Spartan Rumble
Round 1
58-63 A
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/07
L
F 0-0 1:24
C. Kelley
O`Fallon Little Panthers Wrestling Club
IKWF South Sectional
Cons. Round 1 (16 Man)
62
03/07
L
MD 10-0
L. Fox
Murphysboro Wrestling Club
IKWF South Sectional
Round 1 (16 Man)
62
02/28
W
F 0-0 0:20
A. Edwards
Roxana Outlaws
IKWF South Regional-Edwardsville
Round 5
62
02/28
L
F 0-0 1:30
C. Crouch
Triad Little Knights Wrestling Club
IKWF South Regional-Edwardsville
Round 3
62
02/08
L
MD 14-5
K. Hallowell
St. Joseph Ogden Youth Wrestling Club
The Spartan Rumble
Round 3
P
02/08
L
DEC 6-0
C. Chambliss
Storm Youth Wrestling
The Spartan Rumble
Round 2
P
02/08
W
DEC 13-7
A. Arthur
Mt. Zion Kids Wrestling Club
The Spartan Rumble
Round 1
P
01/11
W
F 0-0 0:27
B. McCloskey
Vandalia Jr Wrestling Club
Mattoon Kids Open
Round 3 (4 Man)
31
01/11
L
DEC 9-8
A. Arthur
Mt. Zion Kids Wrestling Club
Mattoon Kids Open
Round 2 (4 Man)
31
01/11
W
MD 15-4
C. Tirpak
Taylorville Wrestling Club
Mattoon Kids Open
Round 1 (4 Man)
31
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024