Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brady Otley
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
Replay
F 5-2 2:35
C. Retherford
Toledo
OSAA/OnPoint State Championships
Finals
2A/1A-144
02/23
W
Replay
F 5-5 2:56
D. Marsh
Nestucca
OSAA/OnPoint State Championships
Semifinals
2A/1A-144
02/22
W
F 7-1 2:00
N. Baurer
Colton
OSAA/OnPoint State Championships
Quarters
2A/1A-144
02/22
W
DEC 11-5
J. Lichte
Reedsport
OSAA/OnPoint State Championships
Friday First Full Round
2A/1A-144
02/10
W
F 9-0 2:28
I. Murguia
Irrigon
OSAA Special District 2A/1A District 3
1st & 2nd
144
02/10
W
TF 16-1 3:26
J. Abbott
Irrigon
OSAA Special District 2A/1A District 3
Championship Semis
144
02/09
W
F 0-0 0:12
M. Eckstein
Elgin
OSAA Special District 2A/1A District 3
Champ Quarters & Cons Round 1
144
02/09
W
F 6-2 2:23
N. Cory
Culver
OSAA Special District 2A/1A District 3
Championship Round 1
144
02/04
W
F 0-0
S. Torres
Anderson Union
Modoc Northeast Classic
Champ. Round 1
150
02/04
L
F 3-0 1:46
K. Henne
Nampa Christian
Pine Eagle Invitational 2024
1st
144
02/03
W
MD 15-2
L. Baker
Nyssa
Pine Eagle Invitational 2024
r4
144
02/03
W
F 4-0 1:07
C. Hilty
Nampa Christian
Pine Eagle Invitational 2024
r2
144
01/27
W
F 2-0 1:03
C. Yensen
McLoughlin
Bank of Eastern Oregon Boys
1st & 2nd
144
01/27
W
F 6-1 2:35
F. MENDEZ
Hood River Valley
Bank of Eastern Oregon Boys
Ch Semis & Con Round 3
144
01/23
W
F 0-0
J. Mendez
Modoc
Modoc HS Duals
Round 1
150
01/23
W
F 0-0
p. bush
Lassen
Modoc HS Duals
Round 1
150
01/20
W
F 2-0 0:27
A. Mendoza
Adrian
Oregon 1A State Championships
Round 5
144
01/20
W
F 8-0 1:39
L. Casteel
Camas Valley
Oregon 1A State Championships
Round 3
144
01/12
W
F 2-0 0:30
J. Taylor
Culver
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 4 (6 Team)
152
01/12
W
F 2-0 0:41
T. Kemp
Sisters
Oregon Classic HS Boys Duals
Quarterfinals (8 Team)
146
01/12
W
F 2-0 0:29
D. Ode
Camas Valley
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 1 (6 Team)
146
01/12
W
F 5-0 0:55
D. Offutt
Central Linn
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 5 (6 Team)
146
01/12
L
F 9-5 4:24
G. Tamez
Vale
Oregon Classic HS Boys Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
146
01/12
W
F 4-2 2:35
P. Schnetzky
Enterprise
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 3 (6 Team)
146
01/12
W
F 2-0 0:40
J. Guerra
Illinois Valley
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 2 (6 Team)
146
01/12
W
F 0-0 0:21
N. Schell
Rainier
Oregon Classic HS Boys Duals
Finals (8 Team)
146
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
Replay
F 2-2 2:50
K. Chitty
Echo/Stanfield
OSAA/OnPoint State Championships
Conso Quarter
2A/1A-132
02/24
L
Replay
DEC 7-1
J. Whittles
Nestucca
OSAA/OnPoint State Championships
Quarters
2A/1A-132
01/28
W
F 5-0 1:01
J. Scott
Culver
Bank of Eastern Oregon Invitational
Placing 5th and 6th
132
01/28
W
F 2-1 1:50
D. Rogers
Joseph
Bank of Eastern Oregon Invitational
Consolation Round 3 (Cons Semi Finals)
132
01/28
W
F 2-0 0:45
J. Taylor
Culver
Bank of Eastern Oregon Invitational
Consolation Round 2
132
01/28
L
F 4-0 2:41
K. Chitty
Echo
Bank of Eastern Oregon Invitational
Championship Round 2 and Consolation Round 1
132
01/28
W
F 2-0 1:19
A. Calderon
Riverside
Bank of Eastern Oregon Invitational
Championship Round 1
132
01/27
W
F 5-0 0:57
J. Cupp
Elgin
1A/2A SD 3 Dual Meet Tournament
Round 3 (4 Team)
132
01/27
W
F 15-7 3:13
S. Wenke
Enterprise/Wallowa
1A/2A SD 3 Dual Meet Tournament
Round 2 (4 Team)
132
01/27
W
F 2-0 1:48
N. Evans
Union/Cove
1A/2A SD 3 Dual Meet Tournament
Round 1 (4 Team)
132
01/26
L
F 3-2 3:38
H. Johnson
Burns
Burns Duals
Round 1
132
01/26
W
F 3-1 3:23
A. Hunt
Grant Union/Prairie City
Burns Duals
Round 1
138
01/13
L
Replay
F 6-0 3:41
A. Rico
Central Linn
Oregon Classic HS Boys Duals
Placement (4 Team)
134
01/13
L
Replay
F 3-2 2:46
T. Truesdell
Monroe
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 3 (4 Team)
134
01/13
W
Replay
F 5-0 1:07
S. Bjornstedt
Colton
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 2 (4 Team)
134
01/13
L
Replay
F 4-2 1:56
T. Shaffer
Illinois Valley
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 1 (4 Team)
134
01/13
W
Replay
F 7-1 1:54
T. Garner
Oakland
Oregon Classic HS Boys Duals
Semis (4 Team)
134
01/07
L
DEC 8-6
I. Marguia
Irrigon
JO-HI
2nd Wrestleback (16 Man)
138
01/06
W
F 6-1 2:18
E. Lopez
Alsea
JO-HI
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/06
L
F 5-0 1:00
D. Torres
Culver
JO-HI
Round 1 (16 Man)
138
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020