Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ethan Albarran
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2019-2020
Team Name
Albarran
Kenosha Tremper
Kenosha Wrestling Academy
Wisconsin
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/06
W
FOR 0-0
J. Cruz
---
NUWAY Nationals Individual
Placement Matches (8 Man)
130
04/06
L
DEC 4-2
A. Davidson
Port Huron WC
NUWAY Nationals Individual
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
130
04/06
L
TF 19-4 2:53
M. Quiroz
Region Wrestling Academy
NUWAY Nationals Individual
Quarterfinals (8 Man)
130
03/29
W
F 6-2 2:23
M. Giroux
Stateline Stingers
Cheesehead Individual
Semis & 1st WB (8 Man)
130
03/10
L
MD 14-5
K. Long
Shakopee Mat Club
TOA - 2024 Dominate in the Dells
Medals
132
03/10
L
Replay
DEC 13-6
B. Logan
Watertown Wrestling Club
TOA - 2024 Dominate in the Dells
Rd 6 Semis
132
03/10
W
DEC 13-6
K. Long
Shakopee Mat Club
TOA - 2024 Dominate in the Dells
Rd 4 Quarters
132
03/10
W
Replay
F 12-0 4:52
J. Pyburn
Wisconsin Rapids Lincoln High School Wrestling
TOA - 2024 Dominate in the Dells
Rd 2.5
132
02/17
L
DEC 7-3
N. Koss
Whitnall/Greendale
WIAA D1 Sect H @ Wilmot Union
Quarterfinals (8 Man)
126
02/10
W
F 8-5 3:23
M. Garcia
Racine St. Catherine`s/Lutheran
WIAA D1 Reg HII @ Wilmot Union
1st, 3rd, 5th (8 Man)
126
02/10
L
MD 14-2
Z. Rohloff
Wilmot Union
WIAA D1 Reg HII @ Wilmot Union
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
126
02/10
W
F 8-0 1:40
J. Harman
Kenosha Indian Trail
WIAA D1 Reg HII @ Wilmot Union
Quarterfinals (8 Man)
126
02/10
L
NC 0-0
Z. Rohloff
Wilmot Union
WIAA D1 Reg HII @ Wilmot Union
2nd & 4th (8 Man)
126
02/03
W
F 0-0 1:24
K. Sidibe
Marshall
Hamilton Holiday Duals
Round 1
126
02/03
L
F 8-2 5:32
M. Barlay
Franklin
2024 SEC Varsity Conference Tournament
1st
126
02/02
W
F 2-0 1:32
J. Mcvay
Oak Creek
2024 SEC Varsity Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
126
01/27
W
DEC 8-1
B. Burton
Mukwonago Varsity Reserve
2024 Grafton Duals
Round 5 (6 Team)
126
01/27
L
F 8-2 3:00
A. Miller
Sheboygan Falls
2024 Grafton Duals
Round 2 (6 Team)
126
01/27
W
F 4-0 0:35
S. Velasquez
Shoreland Lutheran
2024 Grafton Duals
Round 1 (6 Team)
126
01/27
W
F 2-0 1:04
O. Hofland
Grafton
2024 Grafton Duals
Round 4 (6 Team)
126
01/20
L
F 9-0 1:59
M. Kelley
Iowa Grant
TKO - Terry Kramer Open
Round 5: 3rd
126
01/20
L
F 0-0 1:01
E. Becker
Slinger
TKO - Terry Kramer Open
Round 4: Semi`s
126
01/20
W
DEC 10-3
A. Bell
Madison La Follette
TKO - Terry Kramer Open
Round 3
126
01/20
W
TF 15-0 3:55
D. Howe
Waterford
TKO - Terry Kramer Open
Round 2
126
01/20
W
F 4-0 3:07
A. Bedward
Iowa Grant
TKO - Terry Kramer Open
Round 1
126
01/06
L
F 10-0 2:28
M. Ramage
Lake Country Luth.
2024 West Allis Rumble
Round 5
126
01/06
W
F 11-6 5:07
Y. Tellez
Ken. St. Joseph Cath. Ac.
2024 West Allis Rumble
Round 4
126
01/06
W
F 9-0 3:30
E. Kenner
Milwaukee King
2024 West Allis Rumble
Round 2
126
12/23
W
DEC 11-4
B. Thao
Madison East
Hamilton Holiday Duals Day 1
Round 1
126
12/16
L
DEC 6-4
J. Thao
Kimberly
Wickersham Memorial Christmas Classic
Round 5: 5th
126
12/16
W
TF 17-1 2:37
D. Wenninger
Horicon
Wickersham Memorial Christmas Classic
Round 4: Other Matches
126
12/16
L
DEC 2-0
G. Kenevan
Beaver Dam
Wickersham Memorial Christmas Classic
Mini Round 10/12 Man
126
12/16
L
MD 17-3
C. Hillshafer
West Bend East
Wickersham Memorial Christmas Classic
Round 3
126
12/16
W
F 2-0 1:36
C. Burrows
Onalaska
Wickersham Memorial Christmas Classic
Round 2
126
12/02
W
M FOR 0-0
C. Rodriguez
Sheboygan North
Nicolet Knight Scramble
Round 6
126
12/02
L
F 2-0 1:48
T. Moss
Waukesha West
Nicolet Knight Scramble
Round 5
126
12/02
W
M FOR 0-0
L. Becker
Brookfield East
Nicolet Knight Scramble
Round 4
126
12/02
W
F 6-0 2:28
G. Wright
Greenfield
Nicolet Knight Scramble
Round 3
126
12/02
L
DEC 7-4
E. Islas
West Allis Nathan Hale
Nicolet Knight Scramble
Round 2
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
W
F 4-0 0:53
K. Murray
Grafton
2023 Grafton Duals
Round 2 (6 Team)
120
01/28
W
F 2-4 0:46
B. Burton
Mukwonago Varsity Reserve
2023 Grafton Duals
Round 5 (6 Team)
120
01/28
W
F 2-1 5:02
i. Giron
Racine Case
2023 Grafton Duals
Round 3 (6 Team)
120
01/28
W
DEC 9-3
A. Genske
Sheboygan Falls
2023 Grafton Duals
Round 1 (6 Team)
120
01/21
W
F 0-5 4:14
R. Heine
Fort Atkinson
TKO - Terry Kramer Open
Round 5: 5th
120
01/21
W
F 4-5 2:35
C. Dunnett
Westfield
TKO - Terry Kramer Open
Round 4: Other Matches
120
01/21
L
DEC 14-12
D. Jimenez
Madison La Follette
TKO - Terry Kramer Open
Mini Round 10/12 Man
120
01/21
L
F 4-0 1:33
L. Christianson
Iowa Grant
TKO - Terry Kramer Open
Round 3
120
01/14
W
F 7-0 3:00
J. Jewell
Milw. Riverside/Golda Meir
Wolverine Duals
Round 4 (10 Team)
120
01/14
L
F 2-0 0:25
T. Moss
Waukesha West
Wolverine Duals
Placement
120
01/14
L
F 4-0 1:40
N. Peters
Janesville Parker
Wolverine Duals
Round 3 (10 Team)
120
01/14
L
F 2-0 1:01
N. Hill
Hartford Union
Wolverine Duals
Round 2 (10 Team)
120
01/07
W
DEC 2-0
T. Madia
Muskego
2023 Lancer Invitational
3rd place
120
01/07
L
F 8-6 3:00
L. Lisowe
Elkhart Lk.-Gl./Howards Gr.
2023 Lancer Invitational
Round 4
120
01/07
L
F 2-0 0:35
H. Shalabi
West Allis Central
2023 Lancer Invitational
round 3
120
01/07
W
DEC 7-4
T. Moronez
Delavan-Darien
2023 Lancer Invitational
Round 1
120
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/28
L
MD 12-2
B. Ritter
Elevate Wrestling Academy
Grinch Grappler (CLOSED)
Final Round
73-77
12/28
W
F 5-5 3:51
J. Zimmer
Celtics WC
Grinch Grappler (CLOSED)
Round 2
73-77
12/28
W
DEC 13-7
R. Dukes
Harvey Twisters
Grinch Grappler (CLOSED)
Round 1
73-77
12/08
W
MD 13-4
M. Dean
Advance school of wrestling
UW-Parkside Youth Tournament
Round 5 (5 Man)
73-79
12/08
L
F 2-0 0:28
M. Leggett
---
UW-Parkside Youth Tournament
Round 4
73-79
12/08
W
F 0-2 1:25
N. Zeller
Kenosha wrestling club
UW-Parkside Youth Tournament
Round 2
73-79
12/08
W
F 7-2 2:18
N. Dzierzanowski
---
UW-Parkside Youth Tournament
Round 1 (5 Man)
73-79
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024