Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Colton Margelofsky
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Team Name
SVE
Spring Valley-Elmwood
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
L
DEC 4-2
T. Strickland
Cumberland
2024 Saint Croix Falls Youth Tounament
Round 5
50-53
03/09
L
DEC 8-3
M. Borowske
White bear lake
2024 Saint Croix Falls Youth Tounament
Round 3
50-53
03/02
W
F 2-0 0:29
L. Bugbee
Stewartville
**FULL - Prescott Border Battle - FULL**
Round 5
50-53
03/02
W
F 11-0 1:17
B. Felten
Rosemount
**FULL - Prescott Border Battle - FULL**
Round 2
50-53
02/18
L
F 19-8 2:00
J. Lieder
BCWC
32nd Annual Osceola Youth Tournament
Round 5
48-53
02/18
W
F 4-14 2:31
K. Smith
Ladysmith
32nd Annual Osceola Youth Tournament
Round 4
48-53
02/18
W
FOR 0-0
O. Sporrer
Osceola
32nd Annual Osceola Youth Tournament
Round 3
48-53
02/18
W
F 2-0 0:15
R. Olson
Unity Eagles
32nd Annual Osceola Youth Tournament
Round 1
48-53
02/11
W
DEC 9-6
H. Collins
Totino Grace
New Richmond Tiger Tussle
Round 5
50-51
02/11
W
TF 16-1 2:00
K. Chermack
Baldwin-Woodville
New Richmond Tiger Tussle
Round 3
50-51
02/11
W
F 9-0 3:24
C. Kariesch
Prescott Wrestling Club
New Richmond Tiger Tussle
Round 2
50-51
01/27
W
MD 13-0
D. Cooke
Baldwin-Woodville
B-W Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
49-50
01/27
W
F 2-0 0:15
E. Peetz
Turtle Lake/Clayton
B-W Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
49-50
01/27
W
MD 16-7
I. Kiser
Unity Eagles Youth Wrestling
B-W Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
49-50
12/16
W
MD 10-0
D. Cooke
Baldwin-Woodville
Spring Valley Elmwood Cardinal Christmas Classic
Round 3
48-51
12/16
W
F 2-0 0:40
C. Marten
Mondovi/Eleva-Strum
Spring Valley Elmwood Cardinal Christmas Classic
Round 2
48-51
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024