Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Nate Olson
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
Team Name
Mora
Viera
Viera HS
Viera Hammers
Viera High School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
F 6-3 3:20
G. Kobus
St. Michael-Albertville
Simley Girls Invitational
Placement Matches (16 Man)
118
01/27
L
F 9-2 2:27
C. Raymond
Simley
Simley Girls Invitational
Semis, WB, & 2nd Cons (16 Man)
118
01/26
W
F 2-0 0:31
M. Mielke
St. Michael-Albertville
Simley Girls Invitational
Quarters & 1st Cons (16 Man)
118
01/17
L
DEF 2-2
P. Fure
Cambridge-Isanti
Mora Quad
Round 1
118
01/05
L
Replay
F 6-7 2:58
A. Weiss
Holmen
Clash National Girl`s Duals II
Round 1 (4 Team)
118
01/05
W
Replay
F 2-0 1:15
A. Gallenberg
Muskego-Norway
Clash National Girl`s Duals II
Round 3 (3 Team)
118
01/05
L
Replay
F 2-0 1:53
N. Lenart
Batavia
Clash National Girl`s Duals II
Round 2 (4 Team)
118
12/28
L
F 3-2 1:27
I. Moonen
Jackson County Central
2023 Rumble on the Red - Girls
Round 5- Semis & WB
118
12/28
L
F 2-0 0:46
M. Thiegles
Bismarck
2023 Rumble on the Red - Girls
Round 4- Qtrs & WB
118
12/28
W
F 5-0 1:49
I. Erickson
Northern Cass
2023 Rumble on the Red - Girls
Round 2
118
12/28
W
DEC 8-3
B. Nielsen
Bemidji
2023 Rumble on the Red - Girls
Round 1
118
12/26
W
F 6-0 3:47
L. Anglin
Annand-M Lk Lightning
ANML quad
Round 1
130
12/23
L
F 2-0 0:34
L. Reid
South Saint Paul
Mora @ South Saint Paul
Round 1
124
12/22
L
F 5-0 1:43
A. Converse
St. Croix Lutheran
South St. Paul Girls` Quince
Round 1
124
12/22
L
F 5-0 1:50
A. Converse
St. Croix Lutheran
South Saint Paul Girls Duals
Round 1
124
12/22
L
F 0-0 0:45
L. Reid
South Saint Paul
South Saint Paul Girls Duals
Round 1
124
12/22
W
F 5-0 3:34
A. Kremper
Bemidji
South Saint Paul Girls Duals
Round 1
130
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
DEC 3-1
C. Ciliento
Jupiter
FHSAA 3A R3
Round 5 (consi semis)
132
02/25
L
F 17-2 5:11
R. Ortiz
Harmony
FHSAA 3A R3
Round 4 (semis and WB)
132
02/24
W
MD 14-1
P. Duffy
Seminole Ridge
FHSAA 3A R3
Round 2 quarters
132
02/24
W
F 9-1 3:31
I. Velazquez
Freedom
FHSAA 3A R3
Round 1 (16 Man)
132
01/28
W
DEC 12-9
J. Johnston
Chiles
Romulo Duals
Round 1
132
01/27
W
F 6-2 4:00
I. Smith
Pierz
Mora @ Pierz
Round 1
100
01/26
W
F 0-0
W. McClaney
Rockledge
Rockledge @ Viera
Round 1
132
01/18
W
F 0-0
A. Sahlstrom
Milaca-Faith Christian
Milaca-Faith Christian @ Mora
Round 1
106
01/14
W
DEC 11-4
A. Rosario
Lyman
Vipers Classic
Placement
132
01/14
W
F 4-0 2:21
D. Delaporte
Astronaut
Vipers Classic
Semis & WB
132
01/14
W
F 4-1 0:31
A. Thomas
Tenoroc Senior HS
Vipers Classic
Quarters & WB
132
01/14
W
F 4-0 1:24
E. Williams
Titusville
Vipers Classic
Round 5 (12 Man)
132
01/14
W
TF 18-2 2:08
D. Schaff
Finneytown
Vipers Classic
Round 4 (12 Man)
132
01/14
W
F 5-3 1:59
A. Abdelhameed
Vero Beach Senior
Vipers Classic
Round 3 (12 Man)
132
01/13
W
F 2-0 2:48
P. Senez
Deland
Vipers Classic
Round 2 (12 Man)
132
01/12
W
F 8-1 1:34
D. Furtado
Freedom
3A 9/10 Regional Duals
Semifinals (4 Team)
132
01/06
W
F 4-1 2:11
D. Delaporte
Astronaut High School
Bulldog Duals
Round 4 (8 Team)
134
01/06
W
TF 23-8 6:00
T. Ho
Olympia High School
Bulldog Duals
Round 7 (8 Team)
134
01/06
W
F 10-3 3:01
A. Serrano
Seabreeze High School
Bulldog Duals
Round 5 (8 Team)
140
01/06
L
F 9-0 5:09
J. Bruner
New Smyrna Beach
Bulldog Duals
Round 1 (8 Team)
134
01/06
L
DEC 13-10
K. Chapman
DeLand High School
Bulldog Duals
Round 3 (8 Team)
140
01/04
W
F 0-0 3:34
B. Fredriksen-Holm
Bemidji
Bemidji @ Mora
Round 1
106
11/21
L
DEC 0-0
R. Maldonaldo
Palm Bay
Merritt Island Preseason Open
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
138
11/21
L
DEC 0-0
J. Hald
Flagler Wrestling Club
Merritt Island Preseason Open
Quarterfinals (8 Man)
138
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
Replay
DEC 9-2
R. Maldonado
Heritage
FHSAA State Championships
2nd WB (16 Man)
2A 132
03/04
W
Replay
F 2-0 0:55
M. Willis
Belleview
FHSAA State Championships
1st WB (16 Man)
2A 132
03/03
L
Replay
F 11-1 3:21
H. Whidden
Lake Gibson
FHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
2A 132
01/15
W
F 6-2 1:26
J. Folsom
Deland
Viper Classic
Round 7 (8 Man)
132
01/15
W
F 10-1 5:03
W. Booker
Tenoroc
Viper Classic
Round 6 (8 Man)
132
01/15
L
DEC 13-11 SV
J. Kent
Seabreeze
Viper Classic
Round 5 (8 Man)
132
01/15
W
F 2-0 0:49
J. Deaton
Space Coast
Viper Classic
Round 4 (8 Man)
132
01/15
W
F 6-3 1:56
C. McDonnel
Space Coast
Viper Classic
Round 3 (8 Man)
132
01/15
W
MD 14-6
C. Popeck
Lyman
Viper Classic
Round 2 (8 Man)
132
01/14
W
F 2-0 0:38
G. Moore
Cocoa
Viper Classic
Round 1 (8 Man)
132
12/04
L
F 6-1 3:33
a. Cotto
East River
2021 Barbara Pill
Third Place
132
12/04
W
F 10-1 1:45
C. Ankney
East River
2021 Barbara Pill
Consi semi
132
12/04
L
DQ 3-2
K. Tellez
Boone
2021 Barbara Pill
Semis
132
12/04
W
F 9-3 3:22
E. Miller
Eau Gallie HS
2021 Barbara Pill
Quarter Finals 8-16
132
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
W
DEC 10-4
W. Burbidge
Fort Walton Beach H S
FHSAA State Championships
1st WB (16 Man)
2A 132
03/05
L
F 7-0 2:40
G. Maldonado
Brandon
FHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
2A 132
02/27
L
F 2-0 0:39
J. Berline
Fort Lauderdale
FHSAA 2A R4
Placement Matches
132
02/27
W
DEC 17-14
J. Gaucin
Okeechobee
FHSAA 2A R4
Round 5 (consi semis)
132
02/27
L
F 8-3 5:38
K. McQueen
Sebastian River
FHSAA 2A R4
Round 4 (semis and WB)
132
02/27
W
DEC 8-6 SV
J. Berline
Fort Lauderdale
FHSAA 2A R4
Round 2 (quarters and WB)
132
02/26
W
DEC 13-11 SV
L. Rosa
Archbishop McCarthy
FHSAA 2A R4
Round 1 (16 Man)
132
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020