Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Zakk Hayes
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Stout
Stout Wrestling Academy
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/06
W
F 2-0 0:35
G. Hood
Aztec
Aztec Youth Wrestling Tournament
Round 5 (5 Man)
55-60B
04/06
W
F 4-0 0:37
W. Nez
Kirtland
Aztec Youth Wrestling Tournament
Round 4 (5 Man)
55-60B
04/06
L
DEC 2-0
B. Bitsuie
Shiprock
Aztec Youth Wrestling Tournament
Round 1 (5 Man)
55-60B
03/23
L
F 10-1 3:00
B. Bitsuie
Shiprock
Durango Youth Wrestling Tournament
Round 1 (5 Man)
51-55
03/03
L
F 7-0 1:23
N. CeBada
Belen Junior Wrestling
2024 NMJW STATE TOURNAMENT
R5
55
03/03
L
TF 15-0 1:34
A. Tafoya
South Valley W.C.
2024 NMJW STATE TOURNAMENT
Round 2 (16 Man)
55
03/02
W
F 12-10 3:00
B. Bitsuie
Shiprock
2024 Bloomfield Youth Tournament
Round 3 (3 Man)
55
02/11
L
F 0-0 0:13
F. Ortega
Lockjaw Wrestling Club
2024 Patrick Ayala Kumite
Placement Matches (8 Man)
51
02/11
W
FOR 0-0
J. Blanford
Socorro Warrior Jr. Wrestling
2024 Patrick Ayala Kumite
Round 3 (8 Man)
51
02/11
L
F 8-0 1:23
C. Snell
Bloomfield Wildcats
2024 Patrick Ayala Kumite
Round 2 (8 Man)
51
02/11
L
F 10-2 1:34
E. Mora
Los Lunas Tiger Jr. Wrestling
2024 Patrick Ayala Kumite
Round 1 (8 Man)
51
01/28
L
F 2-0 0:20
Z. Benavidez
Socorro Warrior Jr. Wrestling
Pojoaque Throwdown Qualifier
Quarters & 1st WB (16 Man)
55
01/28
L
MD 14-2
A. Martinez
NM Beast
Pojoaque Throwdown Qualifier
Round 1 (16 Man)
55
01/21
L
F 6-0 0:49
J. Padilla
Stout Wrestling Academy
Spartan Invite
Round 3 (4 Man)
55
01/21
L
F 4-2 1:00
H. Wade
Los Lunas Tiger Jr. Wrestling
Spartan Invite
Round 2 (4 Man)
55
01/21
L
F 2-0 0:12
N. Serna
Juggernaut Wrestling Club
Spartan Invite
Round 1 (4 Man)
55
01/07
L
F 2-0 0:30
M. Reyes
Bulldogs Jr. Wrestling
Wintertime Chingasos
2nd Wrestleback (32 Man)
51
01/07
L
DEC 12-5
J. Gassoway
SJF/HAC
Wintertime Chingasos
Round 1 (32 Man)
51
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/08
L
DEC 11-9 SV
N. Begaii
Bloomfield
Aztec Youth Wrestling Tournament
Round 5 (6 Man)
50 C
04/08
L
F 0-0
D. Tom
Kirtland
Aztec Youth Wrestling Tournament
Round 4 (6 Man)
50 C
04/08
L
DEC 8-4
J. Newman
Kirtland
Aztec Youth Wrestling Tournament
Round 3 (6 Man)
50 C
04/08
L
MD 10-2
K. Brown
Montezeuma Creek
Aztec Youth Wrestling Tournament
Round 2 (6 Man)
50 C
04/08
L
F 0-0
G. Delegrito
Stout
Aztec Youth Wrestling Tournament
Round 1 (6 Man)
50 C
02/25
L
F 2-0 1:00
V. Oakeley
Taos Jr Wrestling Club
2023 NMJW STATE TOURNAMENT
2nd Wrestleback (32 Man)
47
02/25
L
F 2-0 0:07
V. Urquijo
Juggernauts Wrestling Club
2023 NMJW STATE TOURNAMENT
Round 2 Champ & WB (32 Man)
47
01/08
L
F 7-1 1:34
A. Williams
Belen Junior Wrestling
Stout Wrestling Acad Spartan Qualifier
Round 2 Champ & WB (32 Man)
47
01/08
L
F 5-0 0:44
A. Rivera
Jaguar Girls Wrestling
Stout Wrestling Acad Spartan Qualifier
Round 1 (32 Man)
47
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024