Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Fabian Cisneros
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
Replay
DEC 6-4
C. Borden
Willapa Valley
Mat Classic XXXIV
Round 6 WB w/ Semis
1B/2B 145
02/17
W
Replay
F 2-0 2:46
A. Martin
Ocosta
Mat Classic XXXIV
Round 5 Cons Only
1B/2B 145
02/17
L
Replay
F 11-2 2:53
T. Portmann
Willapa Valley
Mat Classic XXXIV
Round 4 Quarters
1B/2B 145
02/17
W
Replay
F 7-2 4:00
D. Katzer
Jenkins (Chewelah)
Mat Classic XXXIV
Round 2
1B/2B 145
02/11
W
FOR 0-0
I. Hernandez
Warden
WIAA 1B/2B Region 2
3rd Place
145
02/11
W
Replay
F 5-0 4:25
J. Marin
Kittitas
WIAA 1B/2B Region 2
2nd Wrestleback (8 Man)
145
02/11
L
Replay
DEC 4-2
L. Stucker
Tonasket
WIAA 1B/2B Region 2
Semis & 1st WB (8 Man)
145
02/11
W
Replay
F 11-1 3:45
E. Urrutia
Highland
WIAA 1B/2B Region 2
Quarterfinals (8 Man)
145
02/04
W
MD 9-0
J. Marin
Kittitas
EWAC 2B District
Finals
145
02/04
W
DEF 4-1 1:36
I. Hernandez
Warden
EWAC 2B District
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
02/03
W
F 9-1 3:06
E. Urrutia
Highland
EWAC 2B District
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
01/27
W
F 5-2 2:24
E. King
River View
EWAC League Tournament
Placement Matches (8 Man)
145 East
01/27
W
F 2-0 1:04
A. Greenough
Columbia Burbank
EWAC League Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
145 East
01/21
L
FOR 0-0
m. leavitt
Richland
Rumble In the Valley - 2023
2nd Wrestleback (32 Man)
145
01/21
W
F 10-5 2:26
A. Burt
Colville
Rumble In the Valley - 2023
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
01/20
L
MD 10-1
A. Perez
Tahoma
Rumble In the Valley - 2023
Round 1 (32 Man)
145
01/06
L
MD 10-1
T. Mason
Cashmere
2023 Gut Check
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
01/06
L
DEC 8-3
T. Portmann
Raymond
2023 Gut Check
Round 1 (32 Man)
145
12/10
L
Replay
F 11-1 5:27
C. Johnson
Omak
Tony Saldivar Ironman - Men
Placement Matches (32 Man)
145
12/10
W
Replay
F 4-1 2:47
W. Wheeler
Forks
Tony Saldivar Ironman - Men
Semis & 5th WB (32 Man)
145
12/10
W
FOR 0-0
J. Marin
Kittitas
Tony Saldivar Ironman - Men
Quarters & 3rd WB (32 Man)
145
12/10
W
Replay
F 2-0 1:18
U. Warr
East Valley
Tony Saldivar Ironman - Men
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
12/03
L
Replay
DEC 11-4
C. Jaurez
Shadle Park
Deer Park Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
145
12/03
W
Replay
DEC 6-5
J. Lontz
Mt. Spokane
Deer Park Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
145
12/03
W
Replay
F 4-0 3:52
B. Simmons
Mead
Deer Park Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
145
12/03
L
Replay
F 4-1 4:33
T. Ramsey
Ridgeline
Deer Park Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/13
L
Replay
DEC 2-1
M. Strobel
Liberty (Spangle)
WIAA 1B/2B Region 2
5th place
138
02/12
L
Replay
DEC 8-1
J. Jones
Kittitas
WIAA 1B/2B Region 2
Semis & WB (12 Man)
138
02/12
W
Replay
TF 15-0 5:00
I. Hernandez
Warden
WIAA 1B/2B Region 2
Cons. Round 2 (12 Man)
138
02/12
W
F 10-0 2:13
W. Martin
Kittitas
WIAA 1B/2B Region 2
Cons. Round 1 (12 Man)
138
02/12
L
F 2-0 1:13
T. Flores
Lake Roosevelt
WIAA 1B/2B Region 2
Quarters (12 Man)
138
02/05
L
Replay
MD 13-1
J. Jones
Kittitas
1B/2B District 5
Placement Matches (8 Man)
138
02/05
W
Replay
F 4-5 4:57
I. Hernandez
Warden
1B/2B District 5
Semis & 1st WB (8 Man)
138
02/05
W
Replay
F 2-0 1:04
M. Vigil
White Swan
1B/2B District 5
Quarterfinals (8 Man)
138
12/17
L
FOR 0-0
G. Casey
Mead
Tri-State 2021
3rd 64 Wrestleback & 2nd Wrestleback 32
145
12/17
L
DEC 5-3 SV
E. Coronel
East Valley
Tri-State 2021
Round 1 32 and Round 2 1st WB 64
145
12/11
L
Replay
DEC 7-6
J. Marin
Kittitas
Tony Saldivar Ironman - Men
3rd Wrestleback (18 Man)
145
12/11
L
Replay
F 7-0 2:39
W. Wheeler
Forks
Tony Saldivar Ironman - Men
Quarters & 2nd WB (18 Man)
145
12/11
W
Replay
F 8-1 3:07
A. Tapia
---
Tony Saldivar Ironman - Men
Champ Round 2 (18 Man)
145
12/04
L
Replay
DEC 4-2
J. Suwanmaneedang
Ferris
Deer Park Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
145
12/04
W
Replay
F 2-1 0:29
A. Hyatt
Newport
Deer Park Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
12/04
L
Replay
F 9-1 2:29
J. Mark
Mead
Deer Park Invitational
Round 1 (16 Man)
145
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020