Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jaiden Shegog
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2017-2018
2016-2017
Team Name
Carr Academy
Carr Wrestling Academy
North Side Wrestling Club
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
F 5-0 0:46
B. Walton
---
KFWC Youth State
Quarters & 1st WB (16 Man)
108A
02/04
L
F 12-0 1:27
W. Jude
Martin County Cardinals
KFWC Youth State
Round 1 (16 Man)
108A
01/27
W
F 5-0 0:47
E. Easter
Colonel Wrestling Club
KFWC Youth State Duals
Round 2 (8 Team)
135
01/27
L
MD 16-7
D. Wilson
Maritime
KFWC Youth State Duals
Cross Bracket (8 Team)
135
01/21
W
F 0-0
J. Harris
Carr Wrestling Academy
CKYWL Region 4 Youth Tournament
Placement Matches (16 Man)
108
01/21
W
F 0-0
A. Perkins
Jessamine Youth Wrestling Club
CKYWL Region 4 Youth Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
108
01/21
W
F 0-0
B. Baker
HammerTime Wrestling
CKYWL Region 4 Youth Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
108
01/21
W
F 0-0
J. Crowe
Boyle County Youth Wrestling
CKYWL Region 4 Youth Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
108
01/21
L
F 0-0
J. Burger
---
CKYWL Region 4 Youth Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
108
12/17
W
FOR 0-0
R. Moore
Raider Youth Wrestling
Anderson County Bourbon Trail Brawl
1st & 3rd (16 Man)
105
12/17
W
F 2-0 0:38
J. Martin
South Oldham Youth Wrestling
Anderson County Bourbon Trail Brawl
4th Wrestleback (16 Man)
105
12/17
W
FOR 0-0
A. Riley
Anderson County
Anderson County Bourbon Trail Brawl
Semis & 3rd WB (16 Man)
105
12/17
W
F 9-3 2:48
C. Owens
Walton Verona Youth Wrestling
Anderson County Bourbon Trail Brawl
2nd Wrestleback (16 Man)
105
12/17
L
F 2-0 0:37
O. Lamer
Taylor County Youth Wrestling
Anderson County Bourbon Trail Brawl
Round 1 (16 Man)
105
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
L
F 7-0 1:49
D. Stacey-Huelsman
---
2017 KSWA Youth State Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
98-102
02/05
L
F 6-7 2:37
C. Hamblin
Lincoln Elementary
2017 KSWA Youth State Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
98-102
02/05
W
DEC 15-9
W. DePrest
---
2017 KSWA Youth State Tournament
Round 1 (16 Man)
98-102
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020