Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Griffin Wineski
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
IGH
IGH WRESTLING CLUB
IGH Wrestling Club
IGH Youth
IGH Youth Wrestling
Wisconsin
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/23
W
Replay
F 12-1 2:12
C. Anderson
Luxemburg-Casco
WWF Kids Folkstyle State Championships
Round 3 2nd Wrestleback (32 Man)
90
03/23
L
Replay
DEC 6-0
C. Naber
B.A.M.
WWF Kids Folkstyle State Championships
Round 2
90
03/16
W
F 12-0 3:41
L. Gruenenfelder
RT ELITE
WWF Kids Folkstyle Sauk Prairie Qual.
Round 7
90
03/09
L
Replay
DEC 8-4
M. Webster
Due North Wrestling
TOA - 2024 Dominate in the Dells
Rd 6 Semis
87
03/09
L
Replay
F 2-0 2:16
J. Peters
Aviators Wrestling
TOA - 2024 Dominate in the Dells
Rd 4 Quarters
87
03/09
W
FOR 0-0
K. Lentz
Team Nazar Training Center
TOA - 2024 Dominate in the Dells
Rd 2.5
87
03/02
W
F 6-1 1:19
P. Stumpf
Sauk Prairie Wrestling Club
2024 Verona Classic
Round 5 (5 Man)
80-89
03/02
W
DEC 7-4
W. Schramm
Sarbacker Wrestling Academy
2024 Verona Classic
Round 4 (5 Man)
80-89
03/02
W
FOR 0-0
B. Madden
Sarbacker Wrestling Academy
2024 Verona Classic
Round 3 (5 Man)
80-89
02/18
L
F 6-0 3:52
H. Lee
LAW
Sauk Prairie Youth Wrestling Tournament
Round 3
85-92
02/18
W
F 7-1 0:32
E. Anderson
Reedsburg Wrestling
Sauk Prairie Youth Wrestling Tournament
Round 2
85-92
02/18
W
F 2-0 1:28
P. Stumpf
Sauk Prairie Wrestling Club
Sauk Prairie Youth Wrestling Tournament
Round 1
85-92
01/27
W
DEC 9-2
W. Schramm
Riverdale Wrestling
Iowa Grant Youth Wrestling Tournament
round 2
80-89
01/27
L
DEC 2-1
J. Schramm
Riverdale Wrestling
Iowa Grant Youth Wrestling Tournament
Round 1 (6 Man)
80-89
01/23
L
DEC 7-1
L. Gruenenfelder
Pec-Argyle
SWC 8 Middle School - Darlington
Round 4
89-94
01/22
L
F 9-2 2:56
B. Garcia
Cuba City
SWC 8 Middle School - Darlington
Round 3
89-94
01/22
L
DEC 6-0
J. Steffes
Mineral Point
SWC 8 Middle School - Darlington
Round 2
89-94
01/20
L
F 2-0 1:01
M. Mau
RT Elite Wrestling
River Valley Youth Classic 2024
Round 4
85-89
01/20
L
F 11-0 4:22
D. Kren
Crass Trained
River Valley Youth Classic 2024
Round 2
85-89
01/17
L
F 4-1 2:00
T. Riley
Mineral Point
SWC 8 Dodgeville
Round 4
87-96
01/17
L
MD 8-0
M. Burkhalter
Mineral Point
SWC 8 Dodgeville
Round 3
87-96
01/16
W
F 2-0 0:49
B. Vacha
IGH
SWC 8 Middle School -Belmont
Round 5
89-90
01/15
W
TF 20-5 3:21
J. Kastner
Belmont/Platteville
SWC 8 Middle School -Belmont
Round 4
89-90
01/15
W
F 4-4 1:24
A. Jones
IGH
SWC 8 Middle School -Belmont
Round 2
89-90
01/14
L
MD 14-2
L. Gruenenfelder
Pec-Argyle Youth Wrestling
Belmont/Platteville Youth Tournament
Round 2 (3 Man)
89-94
01/14
W
MD 10-0
G. Reichling
Mineral Point Youth WC
Belmont/Platteville Youth Tournament
Round 1 (3 Man)
89-94
12/31
L
DEC 6-1
T. Riley
Sarbacker Wrestling Academy
Darlington Redbird Coach Hackett Memorial
round 4
81-90
12/31
L
DEC 2-0
B. Madden
Sarbacker Wrestling Academy
Darlington Redbird Coach Hackett Memorial
round 3
81-90
12/31
L
F 5-0 1:09
G. Reichling
Mineral Point Wrestling Club
Darlington Redbird Coach Hackett Memorial
round 2
81-90
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/31
W
F 2-0 0:39
G. Brickl
River Valley
SWC 8 Middle School -Belmont
Round 2 (3 Man)
72-78
01/30
W
DEC 7-0
L. McMahan
Lancaster
SWC 8 Middle School -Belmont
Round 1 (3 Man)
72-78
01/29
W
DEC 19-18
B. Madden
Sarbacker Wrestling Academy
Iowa Grant Youth Wrestling Tournament
round 3
72-77
01/29
W
F 8-0 0:45
L. McMahan
Lancaster Wrestling Club
Iowa Grant Youth Wrestling Tournament
round 2
72-77
01/23
L
DEC 4-0
M. Burkhalter
Mineral Point
SWC 8 Middle School - Darlington
Round 2 (Best of 3)
77-80
01/23
L
DEC 1-0
M. Burkhalter
Mineral Point
SWC 8 Middle School - Darlington
Round 1 (Best of 3)
77-80
01/18
L
MD 13-4
B. Navarrette
Cuba City
SWC 8 Dodgeville
Round 3 (3 Man)
77-78
01/18
L
DEC 3-0
M. Burkhalter
Mineral Point
SWC 8 Dodgeville
Round 2 (3 Man)
77-78
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023