Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Mason Porter
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
Team Name
JD-CBA
Moorcroft
Moorcroft K-8
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/14
W
F 6-7 3:30
L. Caves
North Rose-Wolcott
2023 Phoenix Mid-Winter Scramble
5th Place
145
01/14
W
TF 18-3 3:57
C. McAllister
Phoenix HS
2023 Phoenix Mid-Winter Scramble
Round 5
145
01/14
L
F 0-0 0:56
H. Mashaw
Gouverneur Sr HS
2023 Phoenix Mid-Winter Scramble
Round 4
145
01/14
L
MD 17-5
J. Chamberlain
General Brown Sr HS
2023 Phoenix Mid-Winter Scramble
Round 3
145
01/14
W
F 10-0 2:18
N. Johnson
Central Square HS
2023 Phoenix Mid-Winter Scramble
Round 1-(16 man and 5 man RR)
145
12/06
W
F 0-2 1:26
H. Serrano
Sage Valley
Gillette `B` Brawl
Round 3
137-140
12/06
W
DEC 4-2
K. Tolar
Twin Spruce
Gillette `B` Brawl
Round 2
137-140
12/06
L
F 4-0 2:32
L. Ellsbury
Sundance
Gillette `B` Brawl
Round 1
137-140
12/03
W
F 2-0 0:23
D. Schoup
Douglas
Rapid City Middle School Tournament
Round 2
139-139
12/03
L
F 2-0 0:56
T. Fuentez
Rapid City South
Rapid City Middle School Tournament
Round 1
139-139
11/22
W
F 10-1 3:51
L. Ellsbury
Sundance Jr. High School
Hulett Quad
Round 4
135-140
11/21
L
F 2-0 0:22
K. Phillips
Upton Middle School
Hulett Quad
Round 2
135-140
10/29
L
F 5-0 0:53
C. Rogers
Dean Morgan
2022 Loren Jackson Memorial Tournament
Round 4
139-142
10/29
W
F 2-0 0:55
M. Francis
Newcastle Middle School (Calves)
2022 Loren Jackson Memorial Tournament
Round 3
139-142
10/29
L
F 11-4 2:55
M. Shippy
Twin Spruce
2022 Loren Jackson Memorial Tournament
Round 2
139-142
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/30
W
F 11-2 3:15
H. Haugen
Sundance
Sturgis Middle School Tournament
Placement Matches (8 Man)
129-136
01/30
L
F 4-2 1:16
Z. Richardson
Rapid City North
Sturgis Middle School Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
129-136
01/30
W
F 2-0 1:23
Z. Brown
Sage Valley
Sturgis Middle School Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
129-136
01/30
L
F 2-0 0:41
G. Heidrich
Rapid City West
Sturgis Middle School Tournament
Quarterfinals (8 Man)
129-136
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024