Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cody Frahm
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2018-2019
2016-2017
Team Name
H-L-V
H-L-V - Warriors
HLV
HLV, Victor
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 5-0 2:49
G. Mccoy
---
IHSAA 1A Sect 9
1st and 3rd Place
152
02/02
L
F 5-0 1:14
B. Smith
---
IHSAA 1A Sect 9
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
152
02/02
W
F 2-2 0:46
K. Schwab
Belle Plaine
IHSAA 1A Sect 9
Quarterfinals (8 Man)
152
01/26
W
F 2-0 1:41
G. Gott
Sigourney-Keota
2019 SICL Conference Tournament
Placement Matches (8 Man)
152
01/26
L
F 5-0 1:15
K. Schwab
Belle Plaine
2019 SICL Conference Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
152
01/26
L
DEC 11-9 SV
E. Molenburg
North Mahaska
2019 SICL Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
152
01/12
L
F 8-2 3:21
H. Clark
---
WACO Warrior Invitational
Semi Finals Consol 2nd
152
01/12
L
F 0-0 1:32
C. Jacobs
---
WACO Warrior Invitational
Round 1 (16 Man)
152
01/05
W
DEC 7-5
Z. Senna
Des Moines Roosevelt
Corky Stuart Invitational @ BGM
Round 5
152
01/05
L
F 10-1 1:49
B. Smith
---
Corky Stuart Invitational @ BGM
Round 4
152
01/05
W
F 2-0 1:44
A. Knaack
---
Corky Stuart Invitational @ BGM
Round 2
152
01/05
W
F 4-0 1:20
J. Phippen
Indianola JV
Corky Stuart Invitational @ BGM
Round 1 (16 & 6 only)
152
12/12
W
DEC 11-8
G. Wearmouth
Montezuma
Montezuma/North Mahaska @HLV
Champ. Round 1
152
12/12
W
F 8-2 5:00
e. molenburg
North Mahaska
Montezuma/North Mahaska @HLV
Champ. Round 1
152
12/08
L
F 2-0 0:57
E. Molenburg
North Mahaska
2018 Tri-County Invitational
5th Placement Matches (8 Man)
152
12/08
L
DEC 7-1
A. Angle
Eddyville-Blakesburg Fremont
2018 Tri-County Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
152
12/08
L
F 2-0 1:11
J. Cerezo
---
2018 Tri-County Invitational
Quarterfinals (8 Man)
152
12/01
L
F 2-0 0:38
D. Haas
Anamosa
Chris Davis Invite Varsity Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
152
12/01
L
F 14-0 5:22
B. Henderson
---
Chris Davis Invite Varsity Tournament
Quarterfinals (8 Man)
152
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
W
F 5-7 3:11
D. Slaymaker
Iowa Valley
IHSAA 1A Sect. 2
5th Place
145
02/04
L
F 2-0 0:26
D. Roberts
B-G-M
IHSAA 1A Sect. 2
Quarterfinals (8 Man)
145
01/28
L
F 13-2 3:59
W. Olson
English Valleys
SICL Conference Wrestling Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
145
01/28
L
F 2-0 0:42
D. Roberts
BGM
SICL Conference Wrestling Tournament
Quarterfinals (8 Man)
145
01/26
L
F 2-0 0:50
L. Tripses
Lone Tree
HLV Varsity Round Robin
Round 5 (5 Man)
145
01/26
W
DEC 6-2
I. Crossett
Knoxville
HLV Varsity Round Robin
Round 2 (5 Man)
145
01/26
L
F 2-0 1:38
R. Spaur
Knoxville
HLV Varsity Round Robin
Round 1 (3 Man)
152
01/25
L
FOR 0-0
J. Hollinrake
---
HLV Varsity Round Robin
Round 4 (5 Man)
145
01/21
L
F 2-0 0:31
C. Haas
Treynor
Colfax-Mingo Championship Round
Finals (2 Man)
145 - 7th Place
01/14
L
F 6-0 1:35
H. Conger
Pekin
WACO Warriors Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
145
01/14
L
F 2-0 0:24
R. Chiri
New London
WACO Warriors Invitational
Round 1 (16 Man)
145
01/07
W
F 4-0 2:34
D. (JV)
Jesup- J Hawks
Corky Stuart Invitational @ BGM
Placement
145
01/07
L
F 2-1 1:33
I. Krueger
Jesup- J Hawks
Corky Stuart Invitational @ BGM
Round 2 (10 Man)
145
01/07
L
DEC 10-9
H. Thoma
---
Corky Stuart Invitational @ BGM
Round 1 (10 Man)
145
12/23
L
F 7-1 1:35
D. Morris
Albia
Monte/Albia/Card/GRNT/HLV/LT
Champ. Round 1
145
12/23
L
F 2-0 0:46
C. Wyatt
GRNT, Reinbeck
Monte/Albia/Card/GRNT/HLV/LT
Champ. Round 1
145
12/10
W
DEC 8-6
L. Wenck
Iowa City West JV
Tri-County Wrestling Invitational
5th Place
145
12/10
W
F 3-4 2:24
F. Solis
Columbus Junction
Tri-County Wrestling Invitational
---
145
12/10
L
DEC 8-2
W. Olson
English Valleys
Tri-County Wrestling Invitational
---
145
12/03
L
F 2-0 0:53
B. Folsum
Waukon
Chris Davis Wrestling Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
145
12/03
L
F 6-2 1:28
E. Hromidko
North Linn
Chris Davis Wrestling Tournament
Quarterfinals (8 Man)
145
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024