Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tristan Entwistle
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
Team Name
B-West Creek
Tennessee 2
West Creek
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/21
L
DEC 5-4
r. duarte
---
TSSAA State Championships
AAA Consolation (2nd Round)
AAA 132
02/20
L
F 2-0 0:36
T. Seeley
Science Hill
TSSAA State Championships
AAA Round of 16
AAA 132
02/20
W
F 4-1 1:38
D. Burns
Bearden
TSSAA State Championships
AAA Round of 32
AAA 132
02/15
W
DEC 6-4 SV
D. Williamson
Lebanon
TSSAA 6 AAA Region
Placements
132
02/15
W
F 2-0 0:45
P. Waddy
Beech
TSSAA 6 AAA Region
Consi Semi
132
02/15
L
DEC 5-4
R. Fort
---
TSSAA 6 AAA Region
Semis & WB 3
132
02/15
W
MD 15-7
B. Hildebrand
---
TSSAA 6 AAA Region
Quarters
132
01/18
L
F 7-0 4:25
R. Fort
Wilson Central
Clash at the Creek
Round 6 (12 Man)
132
01/18
L
F 7-0 4:25
R. Fort
---
Clash at the Creek
Round 6 (12 Man)
132
01/18
W
DEC 11-4
W. Griggs
Beech Senior
Clash at the Creek
Round 5 (12 Man)
132
01/18
W
DEC 11-4
W. Griggs
Beech Senior
Clash at the Creek
Round 5 (12 Man)
132
01/18
W
F 4-0 3:05
M. Lopez
Summit
Clash at the Creek
Round 4 (12 Man)
132
01/18
W
F 4-0 3:05
M. Lopez
Summit
Clash at the Creek
Round 4 (12 Man)
132
01/18
W
DEF 5-0 2:00
A. Johnson
Clarksville
Clash at the Creek
Round 3 (12 Man)
132
01/18
W
DEF 5-0 2:00
A. Johnson
Clarksville
Clash at the Creek
Round 3 (12 Man)
132
01/18
W
F 2-0 0:31
M. jr.
John Hardin
Clash at the Creek
Round 2 (12 Man)
132
01/18
W
F 2-0 0:31
M. jr.
John Hardin
Clash at the Creek
Round 2 (12 Man)
132
01/11
W
DEC 5-1
D. Kimble
---
Franklin Rebel Invitational
Placement 1st
132
01/11
W
F 20-5 3:40
B. Hildebrand
---
Franklin Rebel Invitational
R6 Semis
132
01/11
W
F 3-2 1:49
C. Shaw
---
Franklin Rebel Invitational
Round 4
132
01/11
W
F 8-5 2:00
N. Albaladejo
B-Northwest
Franklin Rebel Invitational
Round 2 (16 wrestlers)
132
01/11
W
F 8-1 1:23
D. Mayfield
B-Montgomery Central
Franklin Rebel Invitational
Round 1 (32 Man)
132
01/04
L
F 2-4 1:13
B. Spears
---
Maryville Invitational
Placement Matches (16 Man)
132
01/04
W
DEC 9-6
L. Mehaffey
---
Maryville Invitational
Round 4 (16 Man)
132
01/04
W
F 2-1 2:22
C. Contreras
Maryville
Maryville Invitational
Round 3 (16 Man)
132
01/04
W
F 14-1 3:03
z. keith
Powell
Maryville Invitational
Round 2 (16 Man)
132
01/04
W
F 5-0 1:17
C. Hicks
Bradley Central
Maryville Invitational
Round 1 (16 Man)
132
12/21
W
TF 22-6 4:38
L. London
Sycamore
Bruise Brothers Brawl
1st & 3rd (16 Man)
132
12/21
W
TF 19-2 5:40
G. Matherly
Greenbrier
Bruise Brothers Brawl
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
12/21
W
F 0-6 1:59
P. Sweeney
Greenbrier
Bruise Brothers Brawl
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
12/14
W
F 5-1 2:33
J. Savage
Mcgavock
McGavock Big Red Truck
1st & 3rd (16 Man)
132
12/14
W
MD 18-6
B. Torres
Antioch
McGavock Big Red Truck
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
12/14
W
F 2-0 0:49
N. Kaster
Trigg County
McGavock Big Red Truck
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
11/23
W
F 2-0 1:08
C. Chen
Independence
Nolensville PreSeason 11/23
Round 5 (6 Man)
129-136
11/23
W
F 2-2 0:34
j. gifford
---
Nolensville PreSeason 11/23
Round 4 (6 Man)
129-136
11/23
W
MD 12-2
P. Dittmer
Centennial
Nolensville PreSeason 11/23
Round 3 (6 Man)
129-136
11/23
W
F 10-3 2:59
B. Mitchell
---
Nolensville PreSeason 11/23
Round 2 (6 Man)
129-136
11/23
W
F 3-2 1:36
J. Martine
Hume-Fogg
Nolensville PreSeason 11/23
Round 1 (6 Man)
129-136
11/09
W
F 10-0 1:59
W.
---
Viking Takedown Invitational
Round 5 (5 Man)
121-132
11/09
W
F 10-0 2:17
N. Myers
Northwest
Viking Takedown Invitational
Round 4 (5 Man)
121-132
11/09
W
F 8-2 3:00
A. Sexton
Hillwood
Viking Takedown Invitational
Round 3 (5 Man)
121-132
11/09
L
F 8-2 3:00
E. Moore
---
Viking Takedown Invitational
Round 2 (5 Man)
121-132
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/12
L
F 4-0 1:28
S. McCullough
Centennial
Commando Crush Invitational
Placement Champ (8 man)
120 B
01/12
W
MD 16-3
G. Davis
Rossview
Commando Crush Invitational
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
120 B
01/05
L
TF 17-2 5:39
A. Artiles
Collierville
Redhawk Rampage
1st & 3rd (16 Man)
120
01/05
W
DEF 7-2 0:51
C. Clark
Ohio County
Redhawk Rampage
Semis (16 Man)
120
01/05
W
F 4-0 2:00
d. delang
---
Redhawk Rampage
Quarters / 1st WB
120
12/15
L
DEC 5-4
J. Andrews
Beech Senior
Beech Invitational 2018
4th WB (16 Man) / 6th WB (32 Man)
120
12/15
W
F 7-1 1:37
H. Noffsinger
Friendship Christian School
Beech Invitational 2018
3rd WB (16 Man) / 5th WB (32 Man)
120
12/15
W
F 7-0 1:41
D. DeLang
Harpeth
Beech Invitational 2018
2nd Wrestleback (16 Man)
120
12/15
L
DEC 4-2
P. Gilbert
Collins Hill
Beech Invitational 2018
Qtr & 1st WB (16 Man) / 2nd WB (32 Man)
120
12/15
W
F 9-1 1:56
A. Young
Brentwood
Beech Invitational 2018
Round 1 (16 Man)
120
12/08
L
DEC 10-3
K. Harless
---
Garner-Dyer Invitational
Boys Medal Matches
120
12/08
W
F 11-8 4:53
B. Francis
Coffee County High Shcool
Garner-Dyer Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
12/08
W
F 9-3 3:23
G. Sweat
---
Garner-Dyer Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
12/02
L
DEC 5-4
W. Witt
Cane Ridge
Coyote Classic
1st & 3rd (16 Man)
126
12/01
W
F 8-3 3:49
M. Mohamed
Hillsboro
Coyote Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
12/01
W
DEC 10-9
D. Kimble
Sycamore
Coyote Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
12/01
W
F 2-0 1:15
C. Chen
Independence
Coyote Classic
Round 1 (16 Man)
126
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/19
L
TF 10-0 0:47
S. Spencer
Illinois
2018 Junior National Duals Greco-Roman
Quarterfinals (8 Team)
126
06/19
L
F 2-0 0:47
P. Fettig
North Dakota 2
2018 Junior National Duals Freestyle
Round 1 (10 Team)
126
06/19
L
TF 10-0 0:23
D. Burnoski
Illinois
2018 Junior National Duals Freestyle
Round 1 (16 Team)
126
06/19
L
TF 10-0 0:25
J. Pins
Iowa 2
2018 Junior National Duals Freestyle
Round 2 (10 Team)
132
06/19
L
F 10-0 0:54
V. Cramer
Alaska
2018 Junior National Duals Freestyle
Round 4 (10 Team)
126
06/19
L
F 6-0 0:26
T. Decatur
North Carolina 1
2018 Junior National Duals Freestyle
Placement
126
06/19
L
TF 11-0 0:28
K. March
South Dakota
2018 Junior National Duals Greco-Roman
Round 2 (8 Team)
126
06/19
W
TF 16-6 3:34
d. Schulz
North Dakota 2
2018 Junior National Duals Greco-Roman
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
126
06/19
L
TF 10-0 0:34
D. Noble
Colorado
2018 Junior National Duals Greco-Roman
Round 3 (8 Team)
126
06/19
L
TF 10-0 0:21
R. Wardle
Utah
2018 Junior National Duals Greco-Roman
Round 1 (8 Team)
126
06/19
L
F 4-0 0:27
M. Baird
Michigan 2
2018 Junior National Duals Greco-Roman
Placement Matches (8 Team)
126
06/19
L
TF 10-0 0:35
T. Crawford
Missouri
2018 Junior National Duals Greco-Roman
2nd Wrestleback (8 Team)
126
06/19
L
TF 16-6 3:12
A. Keal
Kansas 2
2018 Junior National Duals Freestyle
2nd Wrestleback (16 Team)
126
06/19
L
TF 10-0 0:54
E. Haynes
Nebraska 2
2018 Junior National Duals Freestyle
Round 5 (10 Team)
126
06/19
L
F 4-0 0:26
T. JONES
Minnesota 2
2018 Junior National Duals Greco-Roman
Placement Matches (8 Team)
126
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022