Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Felicia Jensen
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
NAWA
Redding Amateur Wrestling Club
Shasta
Shasta Boys
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
F 2-4 3:50
A. Reynolds-Villegas
Pierce Boys
NSCIF Masters Championships 2024
Conso Round 2
Boys 159
02/16
L
DEC 9-8
C. Telly
Las Plumas Boys
NSCIF Masters Championships 2024
Round 2 Champ/Round 1 Conso
Boys 159
02/16
W
F 9-0 3:06
K. Withrow-Clark
Pleasant Valley Boys
NSCIF Masters Championships 2024
Round 1 (16 Man)
Boys 159
02/10
L
DEF 0-0
J. Martin
Chico Boys
2024 NSCIF Division I Championships
First Place
Boys 159
02/10
W
DEC 5-1
F. Rodriguez
West Valley Boys
2024 NSCIF Division I Championships
Semis & 1st Wrestleback (8 Person)
Boys 159
02/10
W
F 7-0 3:17
I. Quintana
Red Bluff Boys
2024 NSCIF Division I Championships
Quarterfinals (8 Person)
Boys 159
01/20
W
DEC 9-8
C. TELLY
Las Plumas
41st Annual Corning Boys Invite
3,5
160
01/20
L
DEC 8-3
L. Crumwell
Modoc
41st Annual Corning Boys Invite
Wrestlebacks (32 Man)
160
01/20
W
F 6-2 2:39
T. Shelton
Churchill County
41st Annual Corning Boys Invite
Fourth Round WB (32 Man)
160
01/20
L
F 2-0 2:17
J. Jack
St. Bernard
41st Annual Corning Boys Invite
Quarters & WB (32 Man)
160
01/20
W
F 5-0 1:27
N. Hart
University Preparatory School
41st Annual Corning Boys Invite
Round 2 Champ & WB (32 Man)
160
01/20
W
F 2-0 0:53
P. Gabriel
Henley
41st Annual Corning Boys Invite
Round 1 (32 Man)
160
01/06
L
FOR 0-0
A. Dulen
West Valley (Cottonwood)
Nor Cal `Beast in the North` 2024
R8 1st,3rd,5th Place Matches (32 Man)
157
01/06
L
F 0-0 2:52
J. Kramer
St Bernard
Nor Cal `Beast in the North` 2024
R7 WB6 & 7th Place Match (32 Man)
157
01/06
L
F 5-0 1:25
O. Casarez
Reed
Nor Cal `Beast in the North` 2024
R6 Semis & WB5 (32 Man)
157
01/05
W
DEC 6-3
A. Dulen
West Valley (Cottonwood)
Nor Cal `Beast in the North` 2024
R3a Quarters (32 Man)
157
01/05
W
DEC 5-3
M. Madsen
Willows
Nor Cal `Beast in the North` 2024
R2 Champ2 & WB1 (32 Man)
157
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/19
L
Replay
TF 10-2 1:10
G. Hogan
IEWA
2023 CAUSA Association Duals - BOYS
Placement Matches (16 Team)
145
05/19
L
Replay
TF 8-0 0:46
B. Priest
KCWA
2023 CAUSA Association Duals - BOYS
Round 1 (16 Team)
145
05/19
L
Replay
TF 10-0 0:50
V. Guitirez
LAWA
2023 CAUSA Association Duals - BOYS
Round 1 (16 Team)
145
05/19
L
Replay
TF 8-0 1:10
I. Lopez
REWA
2023 CAUSA Association Duals - BOYS
Round 3 (16 Team)
145
02/19
L
F 4-1 1:39
D. Delany
Las Plumas
NSCIF Masters Championships 2023
2nd Place Match (16 Man)
Boys 140
02/18
W
DEC 6-4
B. SCHWENINGER
---
NSCIF Masters Championships 2023
Boys 3rd
Boys 140
02/18
W
DEC 4-1
S. Torres
---
NSCIF Masters Championships 2023
Conso Semis
Boys 140
02/18
W
F 6-0 3:00
A. Khan
Live Oak
NSCIF Masters Championships 2023
Conso Quarters
Boys 140
02/18
W
F 0-0 1:00
T. Lewis
Modoc
NSCIF Masters Championships 2023
Conso Round 2 Boys
Boys 140
01/07
L
MD 11-3
J. Chaney
Reed
Nor Cal `Beast in the North` 2023
R4 WB3 (32man)
145
01/06
W
MD 12-1
D. Cruz
Fortuna
Nor Cal `Beast in the North` 2023
R3b WB2 (32 Man)
145
01/06
W
F 5-0 1:12
D. Freguae
Fortuna
Nor Cal `Beast in the North` 2023
R2 Champ2 & WB1 (32 Man)
145
01/06
L
DEC 18-13
I. Arroya
Placer
Nor Cal `Beast in the North` 2023
R1 Champ1 (32 Man)
145
12/28
L
Replay
F 0-2 2:08
T. Krehbiel
Carson
2022 Sierra Nevada Classic - HS BOYS
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
144
12/28
L
Replay
F 5-5 3:03
J. Brandt
Spanish Springs
2022 Sierra Nevada Classic - HS BOYS
Round 1 (64 Man)
144
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/13
W
Replay
F 16-9 3:42
M. Saldana
CMWA
2022 CAUSA Association Duals - BOYS
Round 4 (16 Team)
132
05/13
L
Replay
TF 8-0 0:30
V. Rodarte
MDWA
2022 CAUSA Association Duals - BOYS
Round 3 (16 Team)
132
05/13
L
Replay
TF 12-2 1:19
A. Granados
SJWA
2022 CAUSA Association Duals - BOYS
Round 3 (16 Team)
132
05/13
W
Replay
DEC 11-4
D. Martinez
OCWA
2022 CAUSA Association Duals - BOYS
Round 1 (16 Team)
132
05/13
L
Replay
TF 17-8 3:00
M. Morta
---
2022 CAUSA Association Duals - BOYS
Round 4 (16 Team)
132
05/13
L
Replay
TF 10-0 0:39
K. Martinez
SAWA
2022 CAUSA Association Duals - BOYS
Round 2 (16 Team)
132
05/13
L
Replay
TF 10-0 2:05
L. Tackett
KCWA
2022 CAUSA Association Duals - BOYS
Placement Matches (16 Team)
132
05/13
L
Replay
F 8-1 0:46
D. Jasso
LAWA
2022 CAUSA Association Duals - BOYS
Placement Matches (16 Team)
132
04/09
L
Replay
F 8-0 2:22
K. Goeas
Grapplers HI
2022 WOW Reno Worlds
Consi of 64 #2
135 lbs
04/09
L
Replay
F 6-0 1:09
J. Everitt
Mat Assassins
2022 WOW Reno Worlds
Round of 128
135 lbs
02/12
L
F 12-0 4:00
B. Miller
Red Bluff
2022 NSCIF D1 Division Championships
Placement Matches (8 Man)
140
02/12
L
F 12-0 4:52
J. Dalling
---
2022 NSCIF D1 Division Championships
2nd Wrestleback (8 Man)
140
02/12
W
F 8-3 4:05
L. Porter
Wheatland
2022 NSCIF D1 Division Championships
Semis & 1st WB (8 Man)
140
02/12
L
F 2-0 1:14
T. Lomeli
---
2022 NSCIF D1 Division Championships
Quarterfinals (8 Man)
140
01/29
W
F 0-0
B. O`Hagan
Wheatland High School
North Valley Novice Championships
Placement Matches (16 Man)
134
01/29
W
DEC 11-6
A. Ismailov
West Valley
North Valley Novice Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
134
01/29
W
F 0-0
B. Kuersten
Pleasant Valley
North Valley Novice Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
134
01/29
W
F 0-0
B. Xiong
Orland
North Valley Novice Championships
Round 1 (16 Man)
134
11/20
W
F 0-0 2:33
E. Worthington
---
Best of the West - High School
Round 5 (5 Man)
140-148
11/20
L
F 0-0 5:33
B. Young
N/A
Best of the West - High School
Round 3 (5 Man)
140-148
11/20
W
F 0-0 0:48
W. Shaylor
Junior Comet Wrestling
Best of the West - High School
Round 2 (5 Man)
140-148
11/20
L
MD 10-2
K. Kerr
La Pine HS
Best of the West - High School
Round 1 (5 Man)
140-148
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020