Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Zayne Novek
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
MD 10-1
B. Lorentzen
Byron
MSHSL Section 1AA
Placements
138
02/25
W
DEC 10-3
L. Dittrich
Plainview-Elgin-Millville
MSHSL Section 1AA
Consi Semis
138
02/25
L
DEC 4-2
A. Wasmoen
Albert Lea Area
MSHSL Section 1AA
Semifinals and WB 3
138
02/24
W
TF 16-0 5:37
S. Barnett
Waseca
MSHSL Section 1AA
Quarterfinals and WB 1
138
02/03
W
F 6-2 3:31
B. Lorentzen
Byron
Zumbrota-Mazeppa @ Byron
Round 1
138
01/28
L
F 4-0 3:01
L. Umbreit
Rush City-Braham
North Branch Invite
1st Place-Finals
138
01/28
W
F 2-0 0:51
H. Lay
St. Paul Washington Technology Magnet
North Branch Invite
Round 2
138
01/27
W
F 2-0 0:31
R. Benitz
Boyceville
North Branch Invite
Round 1
138
01/27
W
MD 12-1
P. Holst
Goodhue
Goodhue @ Zumbrota-Mazeppa
Round 1
138
01/21
W
MD 12-2
E. Wurst
Lake City
Zumbrota-Mazeppa @ Lake City
Round 1
138
01/06
L
Replay
F 4-1 1:24
P. Janssen
Saint Michael Albertville
The Clash XX Wrestling Duals
Finals (8 Team)
138
01/06
L
Replay
MD 14-6
Q. Marini
Vacaville
The Clash XX Wrestling Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
138
01/06
L
Replay
F 10-4 1:42
R. Block
Waverly - Shell Rock
The Clash XX Wrestling Duals
Round 3 (4 Team)
138
01/06
L
Replay
DEC 10-8 SV
D. Adams
Osage
The Clash XX Wrestling Duals
Round 2 (4 Team)
138
01/06
W
Replay
DEC 2-0
C. Fatheree
Staley
The Clash XX Wrestling Duals
Quarterfinals (8 Team)
138
01/06
L
Replay
DEC 4-0
T. Freking
Jackson County Central
The Clash XX Wrestling Duals
Round 1 (4 Team)
138
01/05
W
F 2-0 1:31
Z. Schaefer
Pine Island
Zumbrota-Mazeppa @ Pine Island
Round 1
138
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022