Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Caleb Bertholf
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Team Name
Dodge City
Dodge City WRESTLING inc
Dodge City Wrestling
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/14
L
MD 9-0
Q. Jones
Bobcat Wrestling Club
The Novice Championships
Round 8
76
02/14
L
F 2-0 0:42
J. Harriger
Olathe Southside Falcon
The Novice Championships
Round 7
76
02/14
L
DEC 3-2
B. Johnson
Eureka
The Novice Championships
Round 4
76
02/14
L
DEC 8-6 SV
C. Bowley
Halstead
The Novice Championships
Round 2
76
02/14
L
F 12-2 2:42
J. Bosley
Maize
The Novice Championships
Round 1
76
02/06
L
MD 12-0
B. Johnson
Eureka
Battle of The Belt
2nd Wrestleback (16 Man)
76
02/06
L
MD 13-1
T. Greenfield
Wildcat Wrestling
Battle of The Belt
Quarters & 1st WB (16 Man)
76
01/23
L
F 0-0
K. Wright
Scott City Takedown Club
Gray County Kids Wrestling Invitational
Round 3 (4 Man)
76
01/23
W
DEC 10-6
J. Turner
Sublette Wrestling Club
Gray County Kids Wrestling Invitational
Round 2 (4 Man)
76
01/23
L
F 0-0
D. Metzger
Greater Gold
Gray County Kids Wrestling Invitational
Round 1 (4 Man)
76
01/03
L
MD 15-2
D. Jones
Hoisington Jr Cardinals
Great Bend Novice
round 5
73-76
01/03
L
MD 13-2
C. Jacobs
Hays Wrestling Club
Great Bend Novice
round 4
73-76
01/03
L
DEC 8-7
L. Hallier
Hutchinson Kids Wrestling Club
Great Bend Novice
round 2
73-76
01/02
L
F 2-0 0:23
M. Hernandez
greater gold garden city
Roger Richter Memorial Tournament
5
76
01/02
W
DEC 12-5
J. Turner
Sublette Wrestling Club
Roger Richter Memorial Tournament
2
76
01/02
L
F 7-0 1:23
T. Rogers
Hutchinson Kids Wrestling Club
Roger Richter Memorial Tournament
1
76
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024