Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Haven Garcia
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2018-2019
Team Name
PSJA
PSJA High School
Pharr-San Juan-Alamo
Pharr-San Juan-Alamo Hs
pharr alamo
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
W
F 2-0 0:28
J. Cowan
San Benito
San Benito @ Pharr-San Juan-Alamo
Round 1
182
03/04
W
F 4-0 0:42
A. Aguilar
San Benito
San Benito @ Pharr-San Juan-Alamo
Round 1
170
03/04
W
F 6-0 0:49
T. Hite
San Benito
San Benito @ Pharr-San Juan-Alamo
Round 1
170
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
DEC 7-0
I. Dugar
---
2020 UIL Boys Region 4-6A
Rnd 3 2nd W
145
02/14
W
TF 18-3 4:23
L. Olivarez
---
2020 UIL Boys Region 4-6A
Rnd 2 Qtrs 1st WB
145
02/14
L
F 10-6 5:32
A. Williams
---
2020 UIL Boys Region 4-6A
Round 1 (16 Man)
145
02/07
W
F 2-0 0:28
M. Jaime
San Benito
UIL Boys District 16-6A
3rd 5th
145
02/07
L
F 9-7 5:11
A. Solis
Los Fresnos
UIL Boys District 16-6A
Semis and WB3
145
01/25
L
F 6-4 4:30
Z. Jackson
College Station A&M Consolidated
2020 Boys Black N Blue Inv
Placement Matches (32 Man)
145
01/25
W
DEC 8-4
H. Shanapelt
Round Rock
2020 Boys Black N Blue Inv
6th Wrestleback (32 Man)
145
01/25
L
DEC 16-12
B. SEVER
---
2020 Boys Black N Blue Inv
Semis & 5th WB (32 Man)
145
01/25
W
F 2-0 1:16
S. Rill
Dripping Springs
2020 Boys Black N Blue Inv
Quarters & 3rd WB (32 Man)
145
01/25
W
F 8-0 1:07
J. Norquist
Beeville Jones
2020 Boys Black N Blue Inv
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
01/18
W
DEC 6-1
E. Diaz
Edinburg
Boys Grapefruit Bowl
3rd-7th
145
01/18
L
F 4-0 1:34
J. Gonzalez
La Joya
Boys Grapefruit Bowl
Semis & 3rd WB (40 Man)
145
01/18
W
MD 12-3
M. Rodriguez
Sharyland
Boys Grapefruit Bowl
Quarters & 1st WB (40 Man)
145
01/18
W
F 6-0 2:55
K. Rubio
Los Fresnos
Boys Grapefruit Bowl
Champ Round 1 (40 Man)
145
01/17
W
F 6-2 1:00
J. Leon
Edcouch-Elsa JV
Boys Grapefruit Bowl
Round 5 (40 Man)
145
01/17
W
F 2-0 0:35
A. Trevino
Rio Grande City JV
Boys Grapefruit Bowl
Round 4 (40 Man)
145
01/17
W
F 6-1 1:28
E. Echartea
Weslaco
Boys Grapefruit Bowl
Round 1 (40 Man)
145
01/11
L
F 6-4 4:35
D. Cadengo
Los Fresnos
Wildcat Classic
3rd place
152
01/11
W
TF 18-2 3:46
C. Faz
Donna
Wildcat Classic
4th Wrestleback (16 Man)
152
01/11
W
DEC 4-3
J. Snyman
Sharyland Pioneer
Wildcat Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
01/11
L
F 7-1 5:17
D. Cadengo
Los Fresnos
Wildcat Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
01/11
W
F 2-0 0:27
R. Juarez
Weslaco
Wildcat Classic
Round 1 (16 Man)
152
01/04
W
F 2-0 2:23
C. Ramirez
Rio Grande City
Snakebite Invitational
3rd place
145
01/04
W
F 8-0 1:42
J. Noyola
Donna North
Snakebite Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
145
01/04
L
DEC 11-5
M. Rodriguez
Sharyland
Snakebite Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
01/04
W
F 15-4 4:48
C. Ramirez
Rio Grande City
Snakebite Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
01/04
W
DEC 6-1
N. Hernandez
Roma
Snakebite Invitational
Round 1 (16 Man)
145
12/19
W
F 12-2 5:01
K. Trujillo
Edcouch-Elsa
Juarez-Lincoln Invitation
1st & 3rd (16 Man)
145
12/19
W
DEC 8-4
K. Ponce
Los Fresnos
Juarez-Lincoln Invitation
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
12/19
W
F 4-1 1:21
G. Cabrerra
San Benito
Juarez-Lincoln Invitation
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
12/07
L
F 13-3 4:57
M. cruz
La Joya
Rattler Invitational
1st & 3rd (16 Man)
152
12/07
W
DEC 9-2
A. Barrera
McAllen Rowe
Rattler Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
12/06
W
F 2-0 1:23
D. Huerta
Sharyland Pioneer
Rattler Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
12/06
W
F 7-0 1:44
A. Ozuna
Grulla
Rattler Invitational
Round 1 (16 Man)
152
11/16
W
F 2-0 1:03
C. Adkinson
---
2019 Moody Trojan Inv-BOYS
Placement Matches (8 Man)
152
11/16
W
DEF 0-0
J. Rodriguez
Corpus Christi Veterans Memorial
2019 Moody Trojan Inv-BOYS
Cross Bracket (8 Man)
152
11/16
L
F 4-0 3:18
J. May
Beeville Jones
2019 Moody Trojan Inv-BOYS
Round 3 (8 Man)
152
11/16
L
F 5-8 5:33
M. Leija
Corpus Christi Miller
2019 Moody Trojan Inv-BOYS
Round 2 (8 Man)
152
11/16
W
F 4-6 1:42
B. Vega
Donna North
2019 Moody Trojan Inv-BOYS
Round 1 (8 Man)
152
10/26
L
MD 13-0
D. Alaniz
---
USAW Preseason Nationals - HS Boys
Round 7 Cons Rd 3
152
10/25
L
F 4-2 1:26
J. Washburn
Prairie Hawk Wrestling Club
USAW Preseason Nationals - HS Boys
Round 2
152
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
DEC 10-3
G. Smith
---
2019 UIL Boys Region 4-6A
Rnd 3 2nd W
145
02/15
W
F 6-4 4:36
L. Ramirez
La Joya Juarez-Lincoln
2019 UIL Boys Region 4-6A
Rnd 2 Qtrs 1st WB
145
02/15
L
F 7-3 3:02
O. Alexander
---
2019 UIL Boys Region 4-6A
Round 1 (16 Man)
145
02/08
L
F 2-0 1:59
S. Rosa
---
UIL Boys District 16-6A
1st
145
02/08
W
DEC 13-7
D. Cadengo
Los Fresnos
UIL Boys District 16-6A
Semis and WB3
145
02/08
W
F 5-0 1:42
M. Jaime
San Benito
UIL Boys District 16-6A
Quarterfinals and WB1
145
01/05
L
F 7-3 2:31
C. Dismore
Austin Lake Travis
2019 Craig T Grace CenTex Tourn Boys
Round 6
138
01/05
W
F 7-9 4:13
M. Cardona
Beeville Jones
2019 Craig T Grace CenTex Tourn Boys
Round 4
138
01/04
L
F 5-6 3:21
B. McCravey
Georgetown East View
2019 Craig T Grace CenTex Tourn Boys
Round 3
138
01/04
W
F 5-0 3:04
S. Ekle
Leander Glenn
2019 Craig T Grace CenTex Tourn Boys
Round 2
138
12/21
L
F 5-7 4:02
b. ramirez
---
PSJA Southwest Rumble Fest (Boys)
Semis & WB (12 Man)
138
12/21
L
F 7-1 2:26
M. Gonzalez
Donna North
PSJA Southwest Rumble Fest (Boys)
Semis & WB (12 Man)
138
12/21
W
F 2-0 1:14
G. Perez
La Grulla
PSJA Southwest Rumble Fest (Boys)
Quarters (12 Man)
138
12/16
L
F 2-0 0:44
D. Espinoza
PSJA Memorial
Twin City Varsity Invitational
1st & 3rd (16 Man)
138
12/15
W
DEC 6-5
K. Ponce
Los Fresnos
Twin City Varsity Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/15
W
F 4-1 1:45
R. FRANCO
---
Twin City Varsity Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/12
L
F 5-3 5:30
A. Avila
---
Pharr-San Juan-Alamo @ Sharyland Pioneer
Round 1
138
12/08
L
DEC 7-3
C. Gomez
Weslaco East Hs
Boys South Texas Throwdown
4th Wrestleback (32 Man)
138
12/07
L
F 5-0 4:19
K. PONCE
Los Fresnos
Boys South Texas Throwdown
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
12/07
W
F 5-0 0:47
J. Noyola
Donna North
Boys South Texas Throwdown
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
12/07
W
F 5-7 2:21
D. Espinoza
Pharr-San Juan-Alamo Memorial Hs
Boys South Texas Throwdown
Round 1 (32 Man)
138
12/01
L
DEC 11-4
D. Huerta
Sharyland Pioneer
Rattler Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
138
12/01
L
F 7-0 2:22
E. Jaramillo
Weslaco East
Rattler Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/01
W
F 7-1 3:09
V. Gonzalez
Valley View
Rattler Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
11/17
L
F 8-5 2:40
M. Maldonado
Edinburg North
Warpath Invitational Championships
4th Wrestleback (16 Man)
145
11/17
L
F 4-2 1:07
L. Lopez
Pharr-San Juan-Alamo Southwest
Warpath Invitational Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
11/17
W
FOR 0-0
C. Perez
Weslaco East
Warpath Invitational Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024