Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Emmanuel Gonzalez
Results
High School Results
Season
2020-2021
2019-2020
2018-2019
Team Name
Elk Grove
Elk Grove Village
Elk Grove Village (E. G.)
Elk Grove Village (E.G.)
Oswego
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/13
L
F 2-0 1:22
P. Robertson
---
IWCOA 3A Reg Open 1 @ Joliet Junior College
Placement Matches (16 Man)
285
06/13
W
DEC 5-3
J. Manjarrez
---
IWCOA 3A Reg Open 1 @ Joliet Junior College
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
06/13
W
MD 9-1
D. Surzykiewicz
Roselle (Lake Park) W C
IWCOA 3A Reg Open 1 @ Joliet Junior College
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
F 2-0 1:29
A. Johnson
---
IHSA 3A Regional @ Willowbrook
Placement Matches
285
02/08
W
F 2-2 0:47
J. Mendoza
Franklin Park-Northlake (Leyden)
IHSA 3A Regional @ Willowbrook
Consi Semis
285
02/08
L
F 2-0 1:02
J. Mathiasen
---
IHSA 3A Regional @ Willowbrook
Semis and WB3
285
02/08
W
DEC 1-0
N. Kelley
Lombard (Glenbard East)
IHSA 3A Regional @ Willowbrook
Quarters and WB1
285
01/18
W
F 0-0 4:38
N. Paic
Crown Point
Spartan JV Invitational
Placement Matches (16 Man)
285
01/18
W
DEC 3-1
A. Walker
Homewood-Flossmoor
Spartan JV Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
01/18
W
DEC 2-0
S. Fowler
Thornwood
Spartan JV Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
01/18
W
F 0-0 0:49
Z. Watson
St. Laurence
Spartan JV Invitational
Round 1 (16 Man)
285
01/11
L
F 2-0 0:32
A. Johnson
---
2020 GW Chris Chappell Hilltopper Invitational
1st Place
285
01/11
W
F 2-0 0:34
E. Spressor
Bartlett
2020 GW Chris Chappell Hilltopper Invitational
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
285
01/11
W
F 1-0 4:32
D. Sargeant
Maywood (Proviso East)
2020 GW Chris Chappell Hilltopper Invitational
Round 1
285
12/21
W
DEC 1-0
J. Grande
Naperville North
3rd Annual Robert E. Porter Invitational
PLACE BOUTS
285
12/21
L
F 14-5 2:51
A. Pantoja
Lake Zurich
3rd Annual Robert E. Porter Invitational
Round 5 - 24 man
285
12/21
L
F 0-0 0:28
D. Landando
Joliet West
3rd Annual Robert E. Porter Invitational
Championship Quarterfinals
285
12/21
W
DEC 5-0
F. Baginski
Conant
3rd Annual Robert E. Porter Invitational
Round 3
285
11/30
L
F 2-0 1:55
A. O`Sullivan
Notre Dame
2019 Chris Hruska Wrestling Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
220
11/30
L
DEC 7-5 SV
C. Wolski
Conant Jr Varsity
2019 Chris Hruska Wrestling Classic
Round 1 (16 Man)
220
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
L
F 6-2 2:53
C. Tomsheck
Glenbrook South
IWCOA 2019 NC Sect Evanston
4th Wrestleback (16 Man)
285
03/03
L
F 6-4 4:22
Q. Wilcoxen
---
IWCOA 2019 NC Sect Evanston
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
03/03
W
F 4-0 1:32
J. Krasnicki
Maine South
IWCOA 2019 NC Sect Evanston
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
02/24
L
F 2-0 2:43
J. Figueroa
Taft
IWCOA 2019 NC Reg Niles West II
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024