Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kash Johnson
Results
Videos
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2021-2022
2019-2020
Team Name
Fulton WC
Grand Ledge WC
Grand Ledge WC N
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/13
W
DEC 4-2
R. Patmon
Fulton WC
MYWAY North Regional
Placement Matches (8 Man)
66
03/13
W
DEC 8-5
S. Sylvester
Coleman Youth Wrestling
MYWAY North Regional
Semis & 1st WB (8 Man)
66
02/13
L
F 8-4 3:00
A. Gitchel
Tri County WC
Alma
Round 5 (5 Man)
66
02/13
W
F 6-4 0:58
B. Wible
Big Rapids Cardinals
Alma
Round 3 (5 Man)
66
02/13
L
F 8-2 4:30
R. Patmon
Fulton WC
Alma
Round 2 (5 Man)
66
02/13
W
DEC 11-5
M. Holmes
Pine River Youth WC
Alma
Round 1 (5 Man)
66
01/30
W
F 9-2 2:19
L. Kidder
Shepherd WC
Chippewa Hills
Round 5 (5 Man)
63
01/30
W
F 2-0 0:32
Z. Kooistra
Tri County WC
Chippewa Hills
Round 3 (5 Man)
63
01/30
W
F 2-1 1:01
B. Wible
Big Rapids Cardinals
Chippewa Hills
Round 2 (5 Man)
63
01/30
W
F 12-7 2:37
A. Sergent
Durand WC
Chippewa Hills
Round 1 (5 Man)
63
01/09
L
MD 16-6
M. Gomez
Team Donahoe
St Louis
Round 3 (3 Man)
63
01/09
W
F 2-0 0:26
C. Moore
Coleman Youth Wrestling
St Louis
Round 2 (3 Man)
63
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
DEC 6-5
L. Bartosik
Rockford WC
Meijer State Games Open, Novice & HS
Cons. Semis (16 Man)
55
02/16
W
TF 17-1 2:00
D. Beerman
Spottssai Wrestling Academy
Meijer State Games Open, Novice & HS
Semis & 3rd WB (16 Man)
55
02/16
W
F 5-0 0:44
A. Paxton
Grand Ledge WC
Meijer State Games Open, Novice & HS
2nd Wrestleback (16 Man)
55
02/16
L
DEC 9-7 SV
G. VanValkenburg
Grandville WC
Meijer State Games Open, Novice & HS
Round 1 (16 Man)
55
02/09
W
MD 17-5
M. Job
Grass Lake Warrior N
Dexter Open & Novice
Placement Matches (16 Man)
55
02/09
W
F 10-0 3:00
T. Gipperich
Sand Creek Wrestling Club
Dexter Open & Novice
Cons. Semis (16 Man)
55
02/09
L
DEC 13-6
A. Wanshon
Belleville WC N
Dexter Open & Novice
Semis & 3rd WB (16 Man)
55
02/09
W
MD 18-4
L. Fee
Pinckney WC N
Dexter Open & Novice
Quarters & 1st WB (16 Man)
55
02/09
L
NC 0-0
A. Wanshon
Belleville WC N
Dexter Open & Novice
2nd Place Match (16 Man)
55
01/26
W
F 2-0 0:31
L. Wichman
Mason WC
Lakewood Open & Novice
Placement Matches (16 Man)
55
01/26
W
DEC 8-2
B. Snyder
Ionia WC
Lakewood Open & Novice
Cons. Semis (16 Man)
55
01/26
W
F 14-1 2:00
W. Fugitt
Fremont Wolfpack WC
Lakewood Open & Novice
Semis & 3rd WB (16 Man)
55
01/26
W
F 2-0 0:01
J. Reed
Portland WC
Lakewood Open & Novice
2nd Wrestleback (16 Man)
55
01/26
L
F 4-6 1:55
T. Wawiernia
Maple Valley WC
Lakewood Open & Novice
Round 1 (16 Man)
55
01/26
L
NC 0-0
T. Wawiernia
Maple Valley WC
Lakewood Open & Novice
2nd Place Match (16 Man)
55
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024