Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Caitlynn Dibbern
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Beech Grove
Beech Grove Wrestling Club
Beechgrove wrestling club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/04
L
Replay
TF 10-0 1:09
M. Marsh
Red Cobra Wrestling Academy
ISWA Women`s Freestyle State
Round 3
142
03/17
L
F 8-1 1:44
J. Madry
Beech Grove Wrestling Club
Havoc at the Hive- Freestyle
Round 2 (Best of 3)
135/140
03/17
L
TF 10-0 2:32
J. Madry
Beech Grove Wrestling Club
Havoc at the Hive- Freestyle
Round 1 (Best of 3)
135/140
03/16
L
MD 11-1
J. Wagner-Gilbert
Dragon Wrestling Club
Havoc at the Hive-Folkstyle
Round 3 (4 Man)
136/142
03/03
L
F 9-3 3:20
J. Diaz-Avalos
Franklin Wrestling Club
Perry Meridian Thornton Strong Folkstyle
Round 2 (Best of 3)
140-145
02/10
W
F 2-0 0:57
B. Reardon
New Pal
Warrior Girls Invitational
Round 3 (4 Man)
135
02/10
W
F 4-1 1:00
A. Dallinger
Wainwright MS
Warrior Girls Invitational
Round 2 (4 Man)
135
02/10
W
F 8-5 2:21
J. Dubon
Southridge
Warrior Girls Invitational
Round 1 (4 Man)
135
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
W
F 2-0 0:36
A. Wiener
Rhyno Academy of Wrestling
IHSWCA Girls Middle School State
Placement Matches (16 Man)
125
02/05
L
DEC 11-5
A. Smith
Hybrid Wrestling Club
IHSWCA Girls Middle School State
Semis & 3rd WB (16 Man)
125
02/05
L
Replay
MD 15-7
H. Senteney
Southport Wrestling Club
IHSWCA Girls Middle School State
Quarters & 1st WB (16 Man)
125
02/05
W
Replay
F 2-0 0:38
A. Quezada
Quaker Wrestling
IHSWCA Girls Middle School State
Round 1 (16 Man)
125
01/22
W
F 6-6 3:25
A. Mccarty
Beech Grove Wrestling Club
IHSWCA MS Qualifier Warren Central
Round 3 (4 Man)
117/125
01/22
W
F 5-3 1:07
A. Quezada
Quaker Wrestling Club
IHSWCA MS Qualifier Warren Central
Round 2 (4 Man)
117/125
01/22
W
F 8-4 2:05
C. Moore
Perry Meridian Wrestling Club
IHSWCA MS Qualifier Warren Central
Round 1 (4 Man)
117/125
11/06
L
F 2-0 0:48
A. Mccarty
Beech Grove Wrestling Club
IndianaMat Gorilla Melee
Round 5 (5 Man)
125
11/06
L
F 6-2 1:58
A. Strayer
Bulldog Premier Wrestling Club
IndianaMat Gorilla Melee
Round 1 (5 Man)
125
10/02
L
DEC 11-5
A. Wiener
Rhyno academy of wrestling
IndianaMat Gorilla Melee
Round 3 (5 Man)
125
10/02
W
F 8-0 2:26
J. Helminski
Hobart Wrestling Club
IndianaMat Gorilla Melee
Round 2 (5 Man)
125
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024