Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Bennett Cleek
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
Team Name
Carrollton
Carrollton High School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
Replay
TF 15-0 5:00
M. Bennett
Camden County
GHSA State Championships
Cons. Round 1 (16 Man)
7A-165
02/15
L
Replay
MD 12-2
C. Weaver
North Gwinnett
GHSA State Championships
Champ. Round 1 (16 Man)
7A-165
02/10
L
F 4-3 4:06
G. Tica
North Cobb
GHSA Class 7A Section B
3rd Place Matches
165
02/10
W
F 4-0 2:35
P. Curry
Campbell
GHSA Class 7A Section B
4th Wrestleback (16 Man)
165
02/10
L
F 2-0 1:17
G. Santee
Buford HS
GHSA Class 7A Section B
Semis
165
02/10
W
F 2-4 1:16
K. Fogarty
South Forsyth H.S.
GHSA Class 7A Section B
Quarters & 1st WB (16 Man)
165
02/10
W
F 9-0 4:47
H. Hursey
Mill Creek
GHSA Class 7A Section B
Round 1 (16 Man)
165
02/03
W
F 8-3 4:50
P. Curry
Campbell
GHSA Class 7A Region 2
Placements
165
01/19
W
Replay
DEC 3-0
D. Foster
Hillgrove
GHSA 7A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Semis & 3rd WB (16 Team)
165
01/19
L
Replay
F 7-1 4:25
C. Weaver
North Gwinnett
GHSA 7A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
2nd Wrestleback (16 Team)
165
01/19
W
Replay
DEC 9-8
K. Maven-Winchester
Norcross
GHSA 7A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarters & 1st WB (16 Team)
165
12/22
W
DEC 5-2
W. Mongilol
Port Charlotte
Beast of the Beach
Round 1 (16 Team)
175
12/22
W
MD 10-1
H. Martin
Harris County
Beast of the Beach
Cons. Semis (16 Team)
165
12/22
W
F 4-0 3:02
T. Collins
Bay
Beast of the Beach
Round 3 (10 Team)
165
12/22
W
F 7-3 5:46
C. Lee
LaRue County
Beast of the Beach
Quarters & 1st WB (16 Team)
175
12/22
W
F 4-1 3:20
K. Watford
Wakulla Hs
Beast of the Beach
Round 4 (10 Team)
175
12/22
L
F 15-7 5:26
M. Thompson
Collierville
Beast of the Beach
Semis & 3rd WB (16 Team)
165
12/22
L
DEC 6-1
B. Laughner
LaRue County
Beast of the Beach
Round 1 (10 Team)
165
11/21
W
TF 16-1 4:56
S. Mitnaul
East Paulding Hs
Tiger Scramble
Placement Matches (8 Man)
165
11/21
L
MD 16-3
R. Schaltenbrand
Mt. Paran Christian School
Tiger Scramble
Round 2 (8 Man)
165
11/21
W
F 2-0 1:43
D. Weber
Pebblebrook
Tiger Scramble
Round 3 (8 Man)
165
11/21
W
F 2-0 1:19
E. Jacobs
Riverwood International Charter School
Tiger Scramble
Round 1 (8 Man)
165
11/21
W
F 8-6 3:47
M. Reid
New Manchester
Tiger Scramble
Round 1 (8 Man)
165
11/19
L
F 5-0 3:14
L. Caughman
Johnson
Raja Bryan Memorial Invitational
Semis & WB (32 Man)
Varsity 165
11/18
W
F 3-2 2:32
I. Jones
Stockbridge
Raja Bryan Memorial Invitational
Quarters & WB (32 Man)
Varsity 165
11/18
L
F 4-1 1:31
J. Walker
Ola
Raja Bryan Memorial Invitational
Round 2 Champ (32 Man)
Varsity 165
11/18
W
F 11-3 3:15
C. Thomas
Trinity Christian
Raja Bryan Memorial Invitational
Round 1 (32 Man)
Varsity 165
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
W
FOR 0-0
A. Navarro
Grayson
GHSA Class 7A Section B
Placement (16 Man)
144
02/11
L
F 7-6 3:21
Y. Hernandez
Archer
GHSA Class 7A Section B
Semis & 3rd WB (16 Man)
144
02/11
W
DEC 16-10
C. Ellis
Central Gwinnett
GHSA Class 7A Section B
2nd Wrestleback (16 Man)
144
02/11
L
F 12-1 4:53
J. Hillmer
Brookwood
GHSA Class 7A Section B
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
02/11
W
DEC 7-5
C. Morales
North Cobb
GHSA Class 7A Section B
Round 1 (16 Man)
144
02/04
L
DEC 8-3
P. Carroll
---
GHSA Class 7A Region 2
Placements
144
02/04
W
F 11-1 5:22
P. Cameron
Westlake
GHSA Class 7A Region 2
Semis and WB3
144
11/22
L
TF 15-0 3:22
M. Washington
Mt. Pisgah Christian School
Tiger Scramble
Placement Matches (8 Man)
144A
11/22
W
DEC 13-8
C. Sherrill
East Paulding Hs
Tiger Scramble
Round 3 (8 Man)
144A
11/22
W
F 2-0 0:18
B. Pippin
Upson Lee
Tiger Scramble
Round 2 (8 Man)
144A
11/22
W
F 7-7 4:24
Z. Lambert
New Manchester
Tiger Scramble
Round 1 (8 Man)
144A
11/12
L
F 2-0 1:26
E. Bauer
Oconee County
John Robbins Invitational
Placement Matches (16 Man)
144
11/12
L
DEC 7-4
C. Lumley
Jones County
John Robbins Invitational
Round 4
144
11/12
W
F 5-2 1:38
D. Rivers
Morgan County
John Robbins Invitational
Round 3
144
11/12
W
F 2-0 1:19
L. Pierson
Veteran`s
John Robbins Invitational
Round 1
144
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/29
L
F 2-1 4:40
A. MC`CALLISTER
Oak Mountain
Heart of Dixie Classic
Placement
147
12/29
W
F 2-0 1:04
B. Righter
Gardendale HS
Heart of Dixie Classic
Semis & WB
147
12/29
L
F 2-0 1:45
I. Addison
Hoover HS
Heart of Dixie Classic
Quarters & WB
147
12/28
L
TF 16-0 3:03
G. TAYLOR
Vestavia Hills HS
Heart of Dixie Classic
Round 5 (12 Man)
147
12/28
W
F 7-0 2:38
D. McBride
Carver
Heart of Dixie Classic
Round 4 (12 Man)
147
12/28
L
F 5-2 2:29
T. McPherson
Bremen HS
Heart of Dixie Classic
Round 3 (12 Man)
147
12/28
W
F 3-2 1:24
D. Harris
Carver
Heart of Dixie Classic
Round 2 (12 Man)
147
12/20
W
F 5-0 2:51
C. Martinez
Collierville
Beast of the Beach
Semis & 3rd WB (16 Team)
152
12/20
W
F 2-0 0:16
H. Lachney
Brusly
Beast of the Beach
Round 5 (6 Team)
160
12/18
L
MD 12-4
N. Arias
Knox Catholic
2021 Chargers Wrestling Invitational
5 Wrestleback
152
12/18
W
F 4-6 4:00
M. Lcyrialeidis
Mccallie School
2021 Chargers Wrestling Invitational
3 Round 3 WB
152
12/18
L
F 8-0 1:57
C. Horton
Marion Co.
2021 Chargers Wrestling Invitational
2 Round 2
152
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/22
W
F 0-0
J. COFIELD
Apalachee
JV Panther Inv.
Cons. Round 1
152
12/08
L
F 0-0 0:52
A. Johnson
---
Carrollton Trojan Duals
Champ. Round 1
152
11/24
W
FOR 0-0
C. Hart
Locust Grove
JV Tomahawk Tussle
round 6
160
11/23
W
F 2-0 0:23
J. Velasquez
Fayette County
JV Tomahawk Tussle
round 5
160
11/23
L
F 5-0 0:37
T. Robinson
Temple
JV Tomahawk Tussle
round 4
160
11/23
L
DEC 7-0
C. McCumbers
Rockmart
JV Tomahawk Tussle
round 2
160
11/23
L
F 7-0 1:54
T. Nollman
Ola
JV Tomahawk Tussle
round 1
160
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024