Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Hunter Savage-Oorlog
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2016-2017
2015-2016
Team Name
Yankton
Yankton Jr Bucks
Yankton Jr Bucks Wrestling
Yankton Jr. Bucks Wrestling Cl
Yankton Youth Wrestling
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/09
L
DEC 10-4
H. Fortin
Tea Titans
Brandon Valley Matcats Youth Tournament
Round 4
85-95
01/09
W
DEC 7-4
G. Veurink
Lennox youth wrestling
Brandon Valley Matcats Youth Tournament
Round 2
85-95
01/09
W
F 4-0 1:10
J. Tinker
Brandon Valley Matcats
Brandon Valley Matcats Youth Tournament
Round 1
85-95
12/12
W
F 2-0 0:15
K. Hoksbergen
Rock Valley
Akron Westfield Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
Bracket63
12/12
L
DEC 4-2 SV
B. Farley
Beresford Watchdogs
Akron Westfield Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
Bracket63
12/12
W
F 2-0 0:21
C. Gruhn
Vermillion Youth Wrestling
Akron Westfield Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
Bracket63
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/14
W
F 9-1 2:23
F. Evjen
Legends of Gold
Vermillion Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
72-75
02/14
W
F 4-0 1:29
W. Norman
O`Gorman Knights
Vermillion Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
72-75
02/14
W
F 12-0 2:52
R. Wickre
Alcester/Hudson
Vermillion Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
72-75
02/06
W
F 2-0 0:34
L. Sopoci
Siouxland Wrestling Academy
Dakota Valley Youth Tourney 2021
Round 5 (5 Man)
72-75
02/06
W
F 2-0 0:24
L. Duffy
Crofton-Bloomfield Youth Wrest
Dakota Valley Youth Tourney 2021
Round 3 (4 Man)
73-80
02/06
W
F 5-5 0:57
A. Burns
Midwest Wrestling
Dakota Valley Youth Tourney 2021
Round 3 (5 Man)
72-75
02/06
W
F 7-0 1:53
K. Raue
BRLD
Dakota Valley Youth Tourney 2021
Round 2 (4 Man)
73-80
02/06
W
DEC 4-0
C. Aasheim
Lennox
Dakota Valley Youth Tourney 2021
Round 2 (5 Man)
72-75
02/06
W
F 2-0 0:17
B. Ruskamp
Wisner Rec
Dakota Valley Youth Tourney 2021
Round 1 (4 Man)
73-80
02/06
W
F 7-2 2:46
R. Snyders
Docs Dudes
Dakota Valley Youth Tourney 2021
Round 1 (5 Man)
72-75
01/31
W
MD 10-1
R. Wickre
Alcester/Hudson
SDWCA SD Resident Tournament
Round 3 (4 Man)
57
01/31
W
F 11-2 2:15
D. Fahleen
Milbank
SDWCA SD Resident Tournament
Round 2 (4 Man)
57
01/31
L
DEC 11-8
C. Tebay
Chester
SDWCA SD Resident Tournament
Round 1 (4 Man)
57
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/12
W
F 2-0 0:58
K. Armstrong
Bon Homme
Brandon Valley Matcats Youth Tournament
Round 4
65-70
01/12
W
F 2-0 0:20
E. Baloun
Midwest wrestling
Brandon Valley Matcats Youth Tournament
Round 3
65-70
01/12
L
F 5-0 2:48
A. Sengos
Harrisburg Youth Wrestling
Brandon Valley Matcats Youth Tournament
Round 2
65-70
01/12
W
F 2-0 0:16
K. Armstrong
Bon Homme
Brandon Valley Matcats Youth Tournament
Round 1
65-70
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
W
F 4-0 2:17
C. Archer
Yankton Jr Bucks
2019 SDWCA District 10 Tournament
Round 4
59
03/02
W
F 2-0 1:00
B. Fennel
Elk Point-Jefferson
2019 SDWCA District 10 Tournament
Round 3
59
03/02
L
MD 18-5
T. Stoeser
Harrisburg
2019 SDWCA District 10 Tournament
Round 2
59
01/12
L
TF 15-0 3:00
K. Jalas
IronHawk Wrestling Academy
2019 Harrisburg Youth Wrestling Tourney
Finals (8 Man)
40
01/12
L
TF 16-1 3:32
T. Stoeser
Harrisburg Youth Wrestling
2019 Harrisburg Youth Wrestling Tourney
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
40
01/12
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Sioux Valley
2019 Harrisburg Youth Wrestling Tourney
Quarterfinals (8 Man)
40
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
F 2-0 0:51
J. Jodozi
---
Brandon Valley Matcats Youth Tournament
Round 4
48-51
02/04
L
F 10-0 2:22
D. Mancuso
---
Brandon Valley Matcats Youth Tournament
Round 3
48-51
02/04
L
F 2-0 0:18
H. Holter
---
Brandon Valley Matcats Youth Tournament
Round 2
48-51
02/04
W
TF 15-0 3:00
M. Wilgers
Tea Titans
Brandon Valley Matcats Youth Tournament
Round 1
48-51
01/14
L
MD 12-1
L. Kots
West Sioux Falcons
Harrisburg Youth Tournament - 2017
Placement Matches (8 Man)
50-52
01/14
L
F 6-6 3:59
T. Johnson
Harrisburg
Harrisburg Youth Tournament - 2017
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
50-52
01/14
L
F 2-0 0:17
C. Roe
West Central
Harrisburg Youth Tournament - 2017
Quarterfinals (8 Man)
50-52
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/02
L
F 10-0 2:29
T. English
Sturgis
2016 SDWCA State Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
49
04/02
L
F 11-3 2:45
R. Mansfield
Warner/Northwestern
2016 SDWCA State Tournament
Round 1 (16 Man)
49
03/13
W
F 5-0 0:47
T. Johnson
Harrisburg Tigers
2016 SDWCA Region 5 Tournament
Places
49
03/13
W
F 4-0 0:40
M. Eichenberger
Yankton Jr. Bucks Wrestling
2016 SDWCA Region 5 Tournament
Round 2
49
03/05
W
F 0-0 1:45
T. Joseph
Yankton Youth Wrestling
2016 SDWCA District 10 Tournament
Round 4
49
03/05
W
DEC 0-0
T. Johnson
Harrisburg Tigers
2016 SDWCA District 10 Tournament
Round 2
49
03/05
W
F 0-0
M. Eichenberger
Yankton Jr. Bucks Wrestling
2016 SDWCA District 10 Tournament
Round 1
49
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024