Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tyus Calloway
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2015-2016
2014-2015
2013-2014
2012-2013
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/27
L
F 0-0 3:21
B. Kapsner
Pierz
Pierz @ Lisbon
Round 1
195
12/05
L
F 4-4 1:52
B. Kirk
Sisseton
Wahpeton Dan Unruh 2015
Round 5 - Semis, WB3, RR4
220
12/05
W
F 2-0 0:26
S. Jarue
West Fargo
Wahpeton Dan Unruh 2015
Round 4 - 16 & RR3
220
12/05
L
F 6-1 1:16
R. Drewes
Frazee
Wahpeton Dan Unruh 2015
Round 2 - 16 & RR2
220
12/04
W
F 2-0 0:20
H. Greenmyer
Oakes
Lisbon @ Oakes
Round 1
220
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/20
L
F 2-1 1:26
M. Hendrickson
Larimore
2015 ND Class B State Indv Tournament
1st WB
220
02/19
L
F 2-0 2:00
I. Ripplinger
Beulah-Hazen
2015 ND Class B State Indv Tournament
Round 1 (16 Man)
220
02/07
L
DEC 6-0
C. Kelly
---
2015 ND Class B Region 1 Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
220
02/07
L
MD 13-5
R. Rico
South Border
2015 ND Class B Region 1 Duals
Finals (8 Team)
285
01/31
L
DEC 9-5
N. Lee
Bishop Ryan
East-West Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
220
01/31
L
F 14-2 5:08
C. Steeke
---
East-West Tournament
Quarters & WB
220
01/30
W
F 2-0 1:04
S. Doll
New Salem-Almont
East-West Tournament
Round 1 (16 Man)
220
01/24
W
F 2-2 2:22
M. Hendrickson
Larimore
2015 Storhaug Invitational
Placement Matches (16 Man)
220
01/24
L
MD 13-3
R. Rico
South Border
2015 Storhaug Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
220
01/24
W
F 2-3 2:50
D. Knudson
Central Cass
2015 Storhaug Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
220
01/24
W
F 2-0 0:57
R. Mattheis
Linton
2015 Storhaug Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
220
01/24
L
MD 12-1
W. Schultz
Hillsboro
2015 Storhaug Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
220
01/23
W
F 2-0 0:42
M. Pugh
Bismark St. Mary`s
2015 Storhaug Invitational
Round 1 (16 Man)
220
01/14
L
MD 16-4
R. Rico
South Border
South Border @ Lisbon
Round 1
220
01/10
L
F 8-0 2:51
C. Buelow
Grand Forks Red River
Central Cass Lettermen`s
WB (2nd 16 & 4th 32)
285
01/10
W
F 7-0 1:33
J. Balderas
Grafton
Central Cass Lettermen`s
WB (1st 16 & 3rd 32)
285
01/10
L
F 5-1 2:57
J. Stith
Pembina County North
Central Cass Lettermen`s
Round of 8 & WB1
285
01/02
L
FOR 0-0
A. Baguma
Fargo Davies
Rumble on the Red - JV
2nd WB
220
01/02
L
FOR 0-0
J. Moran
White Bear Lake
Rumble on the Red - JV
Champ & 1st WB
220
12/19
L
DEC 8-6 SV
D. Knudson
Central Cass
Lisbon @ Central Cass
Round 1
220
12/13
L
F 11-3 4:48
J. McKeown
Prairie Valley
2014 Barnesville Invitational
2nd WB & R4 5 Man
220
12/13
W
F 6-3 3:06
T. Nguyen
Fargo North
2014 Barnesville Invitational
R2 Main
220
12/13
L
F 7-2 4:37
D. Berg
Barnesville
2014 Barnesville Invitational
R1 Main
220
12/13
W
F 2-0 1:11
J. Mark
Moorhead
2014 Barnesville Invitational
Round 1 (5 Man)
220
12/06
L
DEC 9-4
T. Tappe
Frazee
Wahpeton Dan Unruh Invite 2014
Place Matches - 16 & RR5
220
12/06
L
F 6-0 3:39
D. Berg
Barnesville
Wahpeton Dan Unruh Invite 2014
Cons Semis
220
12/06
W
F 7-11 2:57
F. Longoria
Crookston
Wahpeton Dan Unruh Invite 2014
Round 5 - Semis, WB3, RR4
220
12/06
W
F 2-0 0:45
C. Clift
Breckenridge
Wahpeton Dan Unruh Invite 2014
Round 4 - 16 & RR3
220
12/06
L
F 6-0 3:16
E. Miller
Brookings
Wahpeton Dan Unruh Invite 2014
Round 2 - 16 & RR2
220
12/06
W
F 2-2 4:29
E. Tysdal
Fergus Falls
Wahpeton Dan Unruh Invite 2014
Round 1 - 16 & RR1
220
12/05
W
F 4-6 3:38
C. Kelly
---
Oakes @ Lisbon
Round 1
220
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
L
F 9-6 3:30
T. Kuntz
South Border
2014 ND Class B Region 1 Duals
Finals (8 Team)
220
02/01
W
F 2-0 0:12
S. Strong
Ellendale-Edgeley-Kulm
2014 ND Class B Region 1 Duals
Quarterfinals (8 Team)
220
01/18
L
F 8-0 1:46
D. Claus
Lisbon
2014 Storhaug Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
195
01/17
L
F 2-0 0:41
N. Becker
Napoleon
2014 Storhaug Invitational
Round 1 (16 Man)
195
12/21
L
F 7-0 2:36
N. Kaber
Valley City
Valley City Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
195
12/21
L
F 4-0 2:00
J. Martinez
---
Valley City Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
195
12/14
L
DEC 8-6
N. Lee
Bishop Ryan
LaMoure Invitational
Placement Matches (8 Man)
195
12/14
L
F 0-0 0:47
J. Voigt
LaMoure
LaMoure Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
195
12/14
L
F 0-0 1:26
N. Lee
Bishop Ryan
LaMoure Invitational
Quarterfinals (8 Man)
195
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/29
L
F 2-0 0:49
M. Castillo
East Ridge
Rumble On The Red - JV
Champ & 3rd WB
195
12/28
L
F 2-0 0:41
S. Shultz
Hillsboro-Central Valley
Rumble On The Red - JV
Champ Round 1
195
12/11
L
F 4-0 1:17
K. Bjugstad
Wahpeton
Wahpeton Vs Lisbon JV
Champ. Round 1
170
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024