Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Miguel Rodriguez
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Chicago Hope
Edcouch-Elsa
Grafton
Hope
Liberty
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 5-0 1:46
M. Shockman
LaMoure-Litchville/Marion
NDHSAA Class B East Region
2nd Wrestleback (16 Man)
139
02/10
W
DEC 11-4
B. Stewart
Rugby
NDHSAA Class B East Region
Quarters & 1st WB (16 Man)
139
02/10
L
F 4-0 1:46
M. Thielges
Kindred
NDHSAA Class B East Region
Round 1 (16 Man)
139
02/03
L
F 2-0 0:51
Z. Symington
Pembina County North
2024 ND Class B NE Sub-Region Duals
2nd Wrestleback (8 Team)
139
02/03
W
F 4-0 1:00
D. Botelho
Larimore
2024 ND Class B NE Sub-Region Duals
Semis & 1st WB (8 Team)
145
02/03
L
F 4-0 1:01
S. Owens
Hillsboro-Central Valley
2024 ND Class B NE Sub-Region Duals
Quarterfinals (8 Team)
139
01/24
L
F 5-0 1:07
S. Owens
Hillsboro-Central Valley
Fertile, Grafton, Hillsboro Triangular
Round 1
139
01/23
L
F 2-0 1:17
J. Ystenes
Fertile-Beltrami
Fertile, Grafton, Hillsboro Triangular
Round 1
139
01/20
L
F 3-2 2:06
D. Andrys
Ellendale-Edgeley-Kulm
2024 Storhaug Invitational
Quarters/ WB1
139
01/20
W
F 4-0 2:14
C. Kast
Breckenridge/Wahpeton
2024 Storhaug Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
139
01/19
L
F 2-0 0:30
C. AWENDER
Oakes
2024 Storhaug Invitational
Round of 16
139
01/13
L
F 7-0 4:25
K. Smith
Deslacs-Burlington
2024 Panthr Boosters Boys Tournament
4th WB 32 and 2nd WB 16
139
01/13
W
F 9-1 4:45
M. Robbins
Pembina County North
2024 Panthr Boosters Boys Tournament
3rd WB 32 and 1st 16 WB
139
01/12
W
F 4-0 1:25
N. Thiel
Rugby
2024 Panthr Boosters Boys Tournament
2nd Wrestleback (32 Man)
139
01/12
L
F 2-0 1:50
W. Sheldon
Williams County
2024 Panthr Boosters Boys Tournament
Round 1 (32 Man)
139
01/10
L
F 6-0 2:12
R. Love
Northwood
Grafton, Roseau, Northwood Triangular
Round 1
145
12/02
L
F 4-0 1:27
M. Moch
May-Port-CG
2023 HCV Duals
Round 9
145
12/02
W
F 4-7 5:24
A. Falir
West Fargo
2023 HCV Duals
Round 1
145
11/21
L
F 2-0 0:41
J. Dick
Lisbon
Grafton, Lisbon, PCN Triangular
Round 1
152
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/22
W
DEC 5-0
L. Erickson
Las Lomas
Livermore Barnburner
Placement Matches (8 Man)
148-152
01/22
W
FOR 0-0
I. Negrete-Lopez
Dougherty Valley
Livermore Barnburner
2nd Wrestleback (8 Man)
148-152
01/21
W
F 0-0
N. Gajendran
Amador Valley
Livermore Barnburner
Semis & 1st WB (8 Man)
148-152
01/21
L
F 2-0 1:29
T. Tomasello
Crystal Lake Central
2023 OPRF Varsity Invitational
Placement Matches (8 Man)
152
01/21
L
F 0-0
L. Erickson
Las Lomas
Livermore Barnburner
Quarterfinals (8 Man)
148-152
01/21
L
F 2-0 0:15
T. Shadid
Glenbard West
2023 OPRF Varsity Invitational
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
152
01/21
L
F 4-0 2:56
R. Rink
Unity
2023 OPRF Varsity Invitational
Quarterfinals (8 Man)
152
01/21
L
F 2-1 2:27
O. Deal
Border West Buccaneers
2023 Storhaug Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
138
01/20
L
F 2-0 1:22
A. Ramerman
Lisbon JV
2023 Storhaug Invitational
Round of 32
138
01/20
L
F 7-1 5:40
D. Salinas
Victoria East
Boys 15-5A District Dual Championships
Champ Round 1 (16 Team)
165
01/20
W
F 3-6 3:55
E. Ramirez
Corpus Christi Ray
Boys 15-5A District Dual Championships
Placement (16 Team)
165
01/14
L
DEC 5-4
D. Esquivel
James Logan High School
2nd Annual Red Devil Scuffle
2nd Wrestleback (8 Man)
142-152
01/14
W
F 7-5 1:35
D. Karani
Amador Valley
2nd Annual Red Devil Scuffle
Semis & 1st WB (8 Man)
142-152
01/14
L
F 4-1 1:01
K. Young
Campolindo
2nd Annual Red Devil Scuffle
Quarterfinals (8 Man)
142-152
01/14
L
MD 9-1
M. Swisher
Wilmington
2023 Comet Classic
4th Wrestleback (32 Man)
152
01/14
W
DEC 4-1
G. Varland
Seneca
2023 Comet Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
152
01/14
L
F 10-3 3:16
A. Larkin
Hoopeston
2023 Comet Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
01/14
W
F 4-1 1:35
J. Boeschel
Manteno
2023 Comet Classic
Round 1 (32 Man)
152
01/07
L
F 14-3 4:04
I. Alvarez
Heritage (Brentwood)
Liberty High JV Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
152
01/07
L
DEC 6-4
A. Gomez
Liberty
Liberty High JV Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
152
01/07
W
DEF 12-1 3:52
T. Boldt
Concord
Liberty High JV Tournament
Quarterfinals (8 Man)
152
12/29
L
F 2-0 0:39
L. Benson
Coal City
ABE`s Rumble
Round 1 (32 Team)
152
12/29
L
TF 18-1 2:10
G. Luke
Lena-Winslow
ABE`s Rumble
Round 1 (6 Team)
152
12/29
L
F 5-0 1:38
T. Loy
Lawrenceville
ABE`s Rumble
Quarters & WB (16 Team)
152
12/29
W
DEC 8-5
T. Pritts
Quincy Notre Dame
ABE`s Rumble
Round 2 (6 Team)
152
12/29
L
F 2-0 0:24
E. Gray
Pontiac
ABE`s Rumble
Round 4 (6 Team)
152
12/29
L
F 2-0 1:21
B. Anderson
Morrison
ABE`s Rumble
Semis & WB (16 Team)
152
12/29
L
MD 11-1
T. McMasters
Westville
ABE`s Rumble
Champ Round 1 (16 Team)
152
12/29
L
F 2-1 1:40
A. Larkin
Hoopeston Area
ABE`s Rumble
Round 3 (6 Team)
152
12/29
L
F 13-3 3:08
J. Grunder
Erie Prophetstown
ABE`s Rumble
Placement (16 Team)
152
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/22
L
F 7-0 3:26
S. Kelly
Lisbon
2022 Storhaug Invitational
Quarters/ WB1
132
01/21
L
F 2-0 0:38
G. Wagner
Oakes
2022 Storhaug Invitational
Round of 16
132
01/08
L
F 3-0 4:41
A. Smith
Hillsboro-Central Valley
2022 Central Cass Lettermen`s
WB (1st 16 & 3rd 32)
132
01/08
L
F 6-0 1:11
C. Olson-Tingelstad
Central Cass
2022 Central Cass Lettermen`s
Round of 16 & WB (1st 32)
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024