May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 10-12 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 2:00 PM UTC
Calemax Invite1
May 10-11 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
Today · 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
Today · 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
Today · 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cael Orth
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Royal
Royal City
Royal Wrestling Club
Royal knights
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
MD 10-2
G. George
Naches Valley
WIAA 1A Region 3
3rd Place
144
02/10
W
F 2-0 1:56
W. Tynan
Zillah
WIAA 1A Region 3
2nd Wrestleback (8 Man)
144
02/10
W
F 5-0 2:17
A. Pastor
Royal
WIAA 1A Region 3
Semis & 1st WB (8 Man)
144
02/10
L
F 8-0 5:37
G. George
Naches Valley
WIAA 1A Region 3
Quarterfinals (8 Man)
144
02/02
L
F 4-12 2:40
D. Ramos
Connell
YVIAA District 5 Wrestling
Finals
1A East 144
02/02
W
F 12-0 2:27
A. Pastor
Royal
YVIAA District 5 Wrestling
Semis & 1st WB (8 Man)
1A East 144
12/22
L
FOR 0-0
j. Ortega
Kiona Benton
Best of the West - Individual
7th Place
150
12/22
L
DEF 0-0
E. Sturdivant
Prairie
Best of the West - Individual
Semis & WB (32 Man)
150
12/22
L
Replay
DEF 9-0 4:25
D. Le
Newberg
Best of the West - Individual
Quarters & WB (32 Man)
150
12/22
W
Replay
F 2-0 2:54
T. Solis
Caldwell
Best of the West - Individual
Round 2 Champ (32 Man)
150
12/21
W
Replay
F 3-2 3:59
B. Berger
Deer Park
Best of the West - Duals
Round 3 (4 Team)
150
12/21
W
Replay
F 2-0 0:33
H. Hopkins
Eisenhower
Best of the West - Duals
Round 2 (4 Team)
150
12/21
W
Replay
F 7-4 3:16
T. Sams
Walla Walla
Best of the West - Duals
Round 1 (4 Team)
150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/09
W
F 5-0 3:57
G. Hernandez
Othello
Jason Crawford
Placement Matches (8 Man)
131-135
04/08
W
F 8-2 3:53
H. Somes
Colbert - NWC
Jason Crawford
Semis & 1st WB (8 Man)
131-135
04/08
W
DEC 5-1
C. Addington
Sandpoint Top Dog
Jason Crawford
Quarterfinals (8 Man)
131-135
02/25
W
F 5-0 0:11
C. Mawdsley
Colville Mat Rats
Big Cat Battle
Round 5 (6 Man)
135A
02/25
W
F 9-0 2:47
A. Alcala
Chelan G.O.A.T.S Club
Big Cat Battle
Round 3 (6 Man)
135A
02/25
W
MD 9-0
C. Matiska
Lakeside
Big Cat Battle
Round 2 (6 Man)
135A
02/25
W
F 12-0 3:35
J. Donnell
Team Real Life
Big Cat Battle
Round 1
135A
02/20
W
FOR 0-0
F. Eylar
Okanogan Underground Wrestling Club
WSWA Folkstyle State- by Kalispel Tribe
Round 9 (All)
132
02/20
L
Replay
DEC 4-1
D. Gaither
Moses Lake Wrestling Club
WSWA Folkstyle State- by Kalispel Tribe
Round 7 (All)
132
02/20
W
Replay
F 14-0 4:44
J. Mayer
Camas Wrestling Club
WSWA Folkstyle State- by Kalispel Tribe
Round 6 (All)
132
02/19
L
Replay
F 4-0 3:02
L. Gorton
Steelclaw Wrestling Club
WSWA Folkstyle State- by Kalispel Tribe
Round 4 (All)
132
01/21
W
F 15-1 2:48
J. Combs
EKU Wrestling
WSWA Mt Spokane Open
Round 3 (4 Man)
130-143
01/21
W
TF 16-1 3:22
H. Orgill
Deer Park Ironman Wrestling Club
WSWA Mt Spokane Open
Round 2 (4 Man)
130-143
01/21
W
F 10-2 3:04
J. Sullivan
Okanogan Underground Wrestling Club
WSWA Mt Spokane Open
Round 1 (4 Man)
130-143
01/15
L
Replay
DEC 6-5
A. Wilhelm
Newberg Mat Club
2023 Oregon Classic (8U-Jr. Girls, 16U Boys)
Round 6
132
01/15
W
Replay
F 9-0 1:29
T. Cain
Harrisburg Mat Club
2023 Oregon Classic (8U-Jr. Girls, 16U Boys)
Round 5
132
01/15
L
Replay
F 15-0 5:50
J. Morrison
Dallas Mat Club
2023 Oregon Classic (8U-Jr. Girls, 16U Boys)
Round 2
132
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020