Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Mateo Felix
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
McLean
Mclean
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/11
W
DEC 4-3
C. Hogbin
Brentsville District
2021 NOVA Classic
7th Place Match
113
12/11
L
DEC 8-6 SV
C. Beltz
Brooke Point
2021 NOVA Classic
Fifth Round Consolation
113
12/11
W
FOR 0-0
S. Salazar
Hayfield
2021 NOVA Classic
Fourth Round Consolation
113
12/11
W
F 9-0 4:52
A. Cuatlcuatl
Loudoun County
2021 NOVA Classic
Third Round Consolation
113
12/10
W
MD 10-0
R. Saunders
Battlefield
2021 NOVA Classic
Second Round Consolation
113
12/10
W
F 3-4 1:45
B. Johnson
Lake Braddock
2021 NOVA Classic
First Round Consolation
113
12/10
L
F 7-0 1:41
J. Strier
Briar Woods
2021 NOVA Classic
First Round Championship
113
12/04
W
F 6-4 1:06
A. Biswas
James Madison
Atomic Duals
Round 1 (4 Team)
120
12/04
W
F 7-0 2:45
M. Bunduka
Annandale
Atomic Duals
Round 3 (4 Team)
120
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
W
F 9-4 4:09
B. Neely
Herndon
2021 VHSL Class 6 Region D
Placement Matches (16 Man)
113
02/10
L
F 4-1 2:25
R. Song
Chantilly
2021 VHSL Class 6 Region D
4th Wrestleback (16 Man)
113
02/10
L
F 8-0 2:43
S. Hernandez
Centreville
2021 VHSL Class 6 Region D
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/14
L
MD 10-2
D. Tohti
Chantilly
2020 VHSL Class 6 Region D
Semis & 1st WB (8 Man)
106
02/14
L
F 5-1 3:30
R. Roncskevitz
Langley
2020 VHSL Class 6 Region D
Quarterfinals (8 Man)
106
02/08
L
DEC 10-7
H. Moran
Washington-Lee (Arlington)
Liberty Conference 6
3rd Place
106
02/08
L
F 6-0 5:11
T. Smith
South Lakes
Liberty Conference 6
Semis
106
02/08
W
MD 12-0
B. Neely
Herndon
Liberty Conference 6
Quarterfinals (8 Man)
106
01/30
L
F 0-0
M. Hernadez
Hayfield
McLean @ Hayfield
Round 1
106
01/22
L
MD 11-2
R. Roncskevitz
Langley
Langley @ McLean
Round 1
106
01/20
W
MD 10-2
H. Moran
Washington-Liberty (Arlington)
McLean @ Washington-Liberty (Arlington)
Round 1
106
01/18
L
DEC 4-2
C. Corpuz
Northwest
Grapple At The Brook XXII
2nd Wrestleback (16 Man)
106
01/18
W
F 4-0 3:51
D. Ours
West Potomac
Grapple At The Brook XXII
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/17
L
MD 15-3
C. Wiedemer
T. C. Williams
Grapple At The Brook XXII
Round 1 (16 Man)
106
01/11
W
F 2-0 0:34
C. Spain
King William
2nd Annual Coach Tommy Legge Memorial
Placement (16 Man)
106
01/11
W
MD 15-7
J. Olson
Louisa County
2nd Annual Coach Tommy Legge Memorial
Semis & WB (16 Man)
106
01/11
L
DEC 6-3
M. Raybould
Mills E. Godwin
2nd Annual Coach Tommy Legge Memorial
Quarters & WB (16 Man)
106
01/11
W
DEF 0-0
N. Olsen
Lee-Davis, B
2nd Annual Coach Tommy Legge Memorial
Round 3 (16 Man)
106
01/11
L
F 2-0 0:28
M. Woody
Matoaca
2nd Annual Coach Tommy Legge Memorial
Round 2 (16 Man)
106
01/10
L
F 5-2 1:44
M. Duarte
---
2nd Annual Coach Tommy Legge Memorial
Round 1 (16 Man)
106
01/04
L
F 2-2 1:59
J. Armstrong
Grassfield
United States Army Battlefield Scramble
Round 6 - Final PLACEMENT MATCHES
106
01/04
W
F 9-4 3:03
R. Scroggins
John Randolph/ Tucker
United States Army Battlefield Scramble
Round 5 - 10 Man Pool, 12 Man PLACE MATCH 2
106
01/04
W
F 5-0 3:05
K. Perez
---
United States Army Battlefield Scramble
Pool Round 3
106
01/04
L
MD 14-6
K. Nash
Colgan
United States Army Battlefield Scramble
Pool Round 2
106
12/27
L
F 4-0 1:13
C. Reinhardt
South County
Battle at the Bridge
Quarters & 3rd WB (32 Man)
106
12/27
W
DEC 7-0
E. Roque-Lopez
Osbourn
Battle at the Bridge
2nd Wrestleback (32 Man)
106
12/27
L
F 4-1 1:21
C. Suddeth
Stoughton
Battle at the Bridge
Round 2 Champ & WB (32 Man)
106
12/19
L
DEC 10-3
A. Purifoy
Mount Vernon
Mount Vernon @ McLean
Round 1
106
12/13
L
F 10-3 3:44
B. Ta
---
2019 NOVA Classic
Second Round Consolation
106
12/13
W
DEC 9-4 TB1
D. Kulenguski
Woodson
2019 NOVA Classic
First Round Consolation
106
12/13
L
F 9-0 2:34
W. Dight
---
2019 NOVA Classic
First Round Championship
106
12/12
L
F 0-0 0:58
D. Hernandez
Robert E. Lee (Springfield)
Semper Fi Fund Charity Duals
Champ. Round 1
106
12/07
W
DEC 6-5
R. Brandt
Centreville
The Wrench sponsored by Jacobs and Co.
Round 6 (12 Man)
106
12/07
W
F 8-0 3:52
C. Garcia
Osbourn
The Wrench sponsored by Jacobs and Co.
Round 5 (12 Man)
106
12/07
L
F 2-0 1:26
I. Cool
Woodbridge
The Wrench sponsored by Jacobs and Co.
Round 3 (12 Man)
106
12/07
L
F 6-11 5:57
R. Cruger
Kettle Run
The Wrench sponsored by Jacobs and Co.
Round 2 (12 Man)
106
12/07
L
F 2-0 1:19
A. Orlando
Forest Park
The Wrench sponsored by Jacobs and Co.
Round 1 (12 Man)
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024