Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Hunter Cooper
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2019-2020
Team Name
Amelia
Amelia County
Iowa
Laurens
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/16
W
Replay
F 2-0 0:36
B. Curtis
McQueen High School Wrestling
2024 USA Wrestling 16U & JR FK Nationals
Round 6
138-141
03/16
L
Replay
F 2-2 1:40
J. Monk
Fayetteville High School Wrestling
2024 USA Wrestling 16U & JR FK Nationals
Round 4
138-141
03/15
L
Replay
F 3-0 2:14
A. Colbert
Black Ops WC
2024 USA Wrestling 16U & JR FK Nationals
Round 4
144
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
W
F 5-1 1:19
C. Spain
King William
2020 VHSL 2A East Region
Placement Matches (8 Man)
106
02/08
W
F 11-0 3:40
G. Yadira
Arcadia
2020 VHSL 2A East Region
Consi-Semis
106
02/08
L
DEC 5-1
C. Ford
---
2020 VHSL 2A East Region
Semifinals
106
02/01
L
DEC 8-5
J. Foxworth
Franklin
Southside Scuffle
Round 3 (3 Man)
106
02/01
W
F 0-0
L. Millen
Middlesex
Southside Scuffle
Round 1 (3 Man)
106
01/24
L
F 0-0
B. Arbogast
---
James River District Finals
Finals (2 Man)
106
12/15
L
F 0-0 3:09
J. Olson
Louisa County
David Wells Memorial
Champ. Round 1
106
12/07
W
F 0-0 1:35
A. Mueller
Maggie L. Walker Governor`s School
Lake Country Classic
Round 7
106
12/07
L
F 2-2 0:55
S. Keatts
---
Lake Country Classic
Round 4
106
12/07
W
F 11-3 3:05
A. Mueller
Maggie L. Walker Governor`s School
Lake Country Classic
Round 3
106
12/07
W
F 2-0 0:46
C. Suggs
Nottoway
Lake Country Classic
Round 2
106
12/07
W
F 2-0 0:44
B. Martin
Dan River
Lake Country Classic
Round 1
106
12/04
L
F 0-0
B. Arbogast
---
JRD Quad Amelia
Champ. Round 1
106
11/24
W
F 2-0 1:19
J. Bradford
---
2019 Wildcat Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
Bracket96
11/24
W
F 2-0 0:14
G. Flatau
---
2019 Wildcat Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
Bracket96
11/23
L
F 2-0 1:26
K. Johnson
---
2019 Wildcat Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
Bracket96
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024