Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jayden Alvarez
Results
High School Results
High School
High School
Other
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
MD 15-5
G. Kinsey-Jones
ARMWOOD
2018 Hillsborough County Championship
Placement Matches (16 Man)
113
02/10
W
F 0-0 2:30
B. Ruedeman
---
2018 Hillsborough County Championship
4th Wrestleback (16 Man)
113
02/10
L
DEC 7-0
J. Guerra
---
2018 Hillsborough County Championship
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
02/10
W
DEC 7-4
J. House
BLAKE
2018 Hillsborough County Championship
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
02/10
W
F 0-0 3:45
B. Weir
BLOOMINGDALE
2018 Hillsborough County Championship
Round 1 (16 Man)
113
02/10
W
DEC 12-6
J. House
Blake H.S.
2018 American Division Championship
1st & 3rd (16 Man)
113
02/10
W
DEC 17-11
P. Campbell
George M. Steinbrenner
2018 American Division Championship
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
02/09
W
FOR 0-0
J. Jasper
Plant
2018 American Division Championship
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
02/09
W
F 0-0 0:44
J. Alicea
Jefferson Sr
2018 American Division Championship
Round 1 (16 Man)
113
01/27
W
DEC 10-7
D. Sparkman
Palm Harbor University
Live Greco Invitational
Placement Matches (16 Man)
113
01/27
W
TF 18-3
R. Bennett
Wharton
Live Greco Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
113
01/27
L
DEC 5-1
J. Guerra
---
Live Greco Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
01/27
W
TF 15-0
P. Campbell
George M. Steinbrenner
Live Greco Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/27
W
F 0-0
J. Russell
---
Live Greco Invitational
Round 1 (16 Man)
113
12/10
L
F 0-0 3:04
C. Williams
Lake Gibson
36th Annual Kiwanis Invitational
Placement Matches (32 Man)
113
12/09
W
DEC 8-7
K. Ortiz
---
36th Annual Kiwanis Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
113
12/09
W
F 0-0 3:18
J. Cherry
South Lake High School
36th Annual Kiwanis Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
113
12/08
W
F 0-0 5:22
T. Esposito
West Port
36th Annual Kiwanis Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
113
12/02
W
F 0-0 0:51
A. Grady
Sarasota Military Academy
Peter Barker Invitational 2017
Round 5 (6 Man)
120
12/02
L
F 0-0 2:27
I. Cedeno-Cunningham
Sarasota Military Academy
Peter Barker Invitational 2017
Round 4 (6 Man)
120
12/02
W
F 0-0 3:36
M. ROCHA
---
Peter Barker Invitational 2017
Round 3 (6 Man)
120
12/02
W
DEC 3-1
T. Spears
---
Peter Barker Invitational 2017
Round 2 (6 Man)
120
12/02
L
F 0-0 5:01
J. Manning
St, Stephens
Peter Barker Invitational 2017
Round 1 (6 Man)
120
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020