Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jesse Archer
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2014-2015
2013-2014
2012-2013
Team Name
CIA
Normonco Wrestling Club
North Montgomery
North Montogmery
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
10/19
W
MD 12-4
B. Stassin
---
IHSWCA Pre-Season Open
Round 3
170
10/19
W
F 2-0 1:01
G. Lytle
Lewis Cass Wrestling Club
IHSWCA Pre-Season Open
Round 1
170
09/07
L
DEC 1-0
O. Ramos
Higherlevel
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 6
173
09/07
W
DEC 5-0
J. Davison
Chesterton High School
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 5
173
09/07
W
MD 8-0
E. Fout
Unattached
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 4
173
09/07
L
DEC 5-0
E. Elmore
Avon Wrestling Club
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 2
173
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
F 5-0 1:48
J. Dixon
---
IHSAA Regional @ North Montgomery
Quarters (8 Man)
195
01/20
W
F 5-0 0:45
J. Martinez
Frankfort
Sagamore Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
195
01/18
W
F 2-0 0:49
B. Martin
Danville
Sagamore Conference Tournament
3rd Place
195
01/18
W
F 7-0 1:33
M. Anderson
---
Sagamore Conference Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
195
01/18
L
DEC 1-0
E. Hart
Lebanon
Sagamore Conference Tournament
Semis (8 Man)
195
01/04
W
DEC 4-0
E. Storms
---
2013-14 IHSWCA Team State Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
195
01/04
L
DEC 1-0
K. Winkle
Twin Lakes
2013-14 IHSWCA Team State Duals
Quarterfinals (8 Team)
195
01/04
L
DEC 3-2
H. Hiestand
Yorktown
2013-14 IHSWCA Team State Duals
Finals (8 Team)
195
12/29
L
DEC 7-1
D. Thacker
Bloomington South
Bloomington South @ North Montgomery
Round 1
195
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/17
L
DEC 10-7
Q. Rabin
Lawrence Bear Attack WC
ISWA SB/CD/JR Folkstyle State
Round 8
182
03/17
L
DEC 7-0
S. Sopko
---
ISWA SB/CD/JR Folkstyle State
Round 6
182
03/17
W
FOR 0-0
M. Moore
---
ISWA SB/CD/JR Folkstyle State
Round 5
182
03/16
W
DEC 5-2
M. Smith
Lebanon Wrestling Club
ISWA SB/CD/JR Folkstyle State
Round 4
182
03/16
W
F 3-4 2:00
J. Doty
UNATTACHED
ISWA SB/CD/JR Folkstyle State
Round 3
182
03/16
W
F 2-5 2:48
R. Collins
---
ISWA SB/CD/JR Folkstyle State
Round 2
182
03/16
L
DEC 7-1
A. Houin
---
ISWA SB/CD/JR Folkstyle State
Round 1
182
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024