Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Graham Banford
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Sons Of Atlas
Sons of Atlas
Sons of Atlas Wrestling Club
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
Replay
DEC 5-0
J. Morby
Sanderson Wrestling Academy
Utah Youth Super State
Medal Rounds
75
02/11
L
Replay
DEC 10-6
N. Jensen
---
Utah Youth Super State
4th Wrestleback (16 Man)
75
02/11
W
Replay
DEC 9-2
J. Lake
Delta Wrestling Club
Utah Youth Super State
Semis & 3rd WB (16 Man)
75
02/11
W
Replay
DEC 8-5
X. Fowler
Davis Wrestling Club
Utah Youth Super State
2nd Wrestleback (16 Man)
75
02/11
L
Replay
MD 11-2
J. Morby
Sanderson Wrestling Academy
Utah Youth Super State
Quarters & 1st WB (16 Man)
75
02/11
W
Replay
F 7-3 3:50
B. Horrocks
Team Prestige
Utah Youth Super State
Round 1 Small Weights
75
01/14
W
DEC 3-0
S. Phillips
Bear River Wrestling Club
CHRISTY`S CLASH
Round 3 (4 Man)
71-74
01/14
W
DEC 10-3
R. Larsen
South Summit Wrestling
CHRISTY`S CLASH
Round 2 (4 Man)
71-74
01/14
L
F 9-2 3:30
G. Swalberg
Sanderson Wrestling Academy
CHRISTY`S CLASH
Round 1 (4 Man)
71-74
01/07
W
MD 10-0
P. Moeller
Riverton Wolf Pack Wrestling C
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 4
71-73
01/07
W
F 11-5 4:11
B. Horrocks
Team Prestige
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 3
71-73
01/07
W
F 2-4 4:29
H. Moody
Sanderson Wrestling Academy
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 2
71-73
12/29
L
FOR 0-0
R. Larsen
South Summit Middle School
T.C Clash
Round 5 (5 Man)
69-73
12/29
W
DEC 2-0 SV
K. Linnell
Stallions Wrestling Club
T.C Clash
Round 4 (5 Man)
69-73
12/28
W
MD 9-0
R. Quintana
Roy
T.C Clash
Round 2 (5 Man)
69-73
12/28
W
MD 14-2
R. Brundy
North summit youth wrestling
T.C Clash
Round 1 (5 Man)
69-73
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024