Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 9-12 · Resumes Today at 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Today · 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
Today · 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
Today · 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Averette Ellison
Results
High School Results
Team Name
Troup
Troupe High School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
F 2-0 0:39
A. DAVIS
North Oconee
GHSA State Championships
Cons Semi (16 Man)
4A-138
02/16
L
Replay
DEC 7-2
E. Raines
Chestatee
GHSA State Championships
Semis
4A-138
02/15
W
Replay
DEC 10-5
W. Vinci
Holy Innocents Episcopal
GHSA State Championships
Quarters (16 Man)
4A-138
02/10
L
F 2-0 0:51
C. Hoffman
Central (Carroll)
GHSA Class 4A Section A
Placement Matches (16 Man)
138
02/10
W
F 2-0 2:32
B. Bennett
Cedartown
GHSA Class 4A Section A
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
02/10
W
F 8-6 2:41
A. Hamilton
Sonoraville
GHSA Class 4A Section A
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/10
W
TF 17-1 2:04
D. Lombardo
Cairo
GHSA Class 4A Section A
Round 1 (16 Man)
138
02/03
W
F 2-5 2:00
J. Lian
Starr`s Mill
GHSA Class 4A Region 4
Placements
138
02/03
W
F 2-0 0:16
R. Hoffman
Whitewater
GHSA Class 4A Region 4
Semis and WB3
138
01/29
L
DEC 7-3
L. Miller
Auburn
Gary Silva Invitational
Semifinals
138
01/24
W
DEC 2-0
E. Williams
Northwest Whitfield High
GHSA 4A State Dual Championships, GA
Round 1
138
01/19
W
Replay
F 6-0 2:30
B. Johnson
West Laurens
GHSA 4A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
2nd Wrestleback (16 Team)
138
01/19
W
Replay
DEC 2-0
E. Williams
Northwest Whitfield High
GHSA 4A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarters & 1st WB (16 Team)
138
01/19
W
Replay
F 2-1 0:44
A. Dent
Wayne County HS
GHSA 4A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Round 1 (16 Team)
138
12/22
L
DEC 9-2
P. Mertens
St Anne Pacelli Catholic School
Gary Silva Invitational
Cons. Semis
138
12/17
W
DEC 14-9
J. Lian
Starr`s Mill
Newnan Invitational Duals
Round 1
144
12/13
W
F 5-0 1:52
J. Ayerdi
St Anne Pacelli Catholic School
Upson-Lee/Troup/Pacelli/Columbus Dual
Round 1
138
12/13
W
F 4-0 2:27
E. Santiago
Columbus
Upson-Lee/Troup/Pacelli/Columbus Dual
Round 1
144
12/02
L
DEC 12-5
C. Didios
Dalton High School
2023 Dalton Carpet Classic
Round 2 (4 Man)
138C
12/02
L
DEC 6-4
L. McIntyre
West Forsyth
2023 Dalton Carpet Classic
Round 1 (4 Man)
138C
11/21
L
MD 12-4
B. Wilson
Opelika Hs
Georgia Grappler Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
138
11/21
L
F 2-0 0:43
C. Martin
Locust Grove
Georgia Grappler Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
11/21
W
F 4-0 0:58
D. Rogers
Mt. Pisgah Christian School
Georgia Grappler Invitational
Round 1 (16 Man)
138
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020