May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
Today · 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 10-11, 2:00 PM UTC
Calemax Invite1
Today · 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Zayden Cameron
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2021-2022
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
Team Name
RISING STARS
Rising Star
Rising Stars
Rising Stars
Rising Stars Wrestling
West Allis Jr Bulldogs
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
W
FOR 0-0
C. Moreno
Harvard Wrestling Club
Badger Youth Wrestling
Round 3 (4 Man)
117-129
03/05
W
F 4-0 1:52
D. Cernoch
First There
Badger Youth Wrestling
Round 2 (4 Man)
117-129
03/05
W
F 2-0 0:29
Z. Thompson
Clinton Youth Wrestling
Badger Youth Wrestling
Round 1 (4 Man)
117-129
02/20
W
F 2-0 0:07
M. Trevino
Sauk Prairie Wrestling Club
Sauk Prairie Youth Wrestling Tournament
Round 3
123-125
02/20
W
F 7-0 1:40
L. Brunken
Reedsburg Youth Wrestling
Sauk Prairie Youth Wrestling Tournament
Round 2
123-125
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
F 2-0 0:39
A. Overstreet
Frankfort Gladiators WC
KWA Bulldog Brawl
Round 4
76-83
02/09
W
F 4-0 2:33
R. Costello
Mustang WC
KWA Bulldog Brawl
Round 3
76-83
02/09
W
F 10-0 1:24
C. Drew
Lincoln Way WC
KWA Bulldog Brawl
Round 2
76-83
02/02
W
DEC 10-7
M. Bland-Pinkston
---
WEST ALLIS CENTRAL JR. BULLDOG
Round 3 (4 Man)
74-82
02/02
W
F 2-0 1:35
A. Hammerbeck
KWA Bulldogs
WEST ALLIS CENTRAL JR. BULLDOG
Round 2 (4 Man)
74-82
02/02
W
DEC 7-0
B. Baumann
Mukwonago Wrestling Club
WEST ALLIS CENTRAL JR. BULLDOG
Round 1 (4 Man)
74-82
01/27
L
F 8-3 2:58
C. Fuhrman
---
Brawl in Menomonee Falls
Round 5
CHART 33 82-87
01/27
W
DEC 7-4
S. Vogds
Kettle Morraine Wrestling Club
Brawl in Menomonee Falls
Round 4
CHART 33 82-87
01/26
L
MD 14-6
C. Walshire
Wilmot Panther Wrestling Club
Brawl in Menomonee Falls
Round 2 (4 Man)
CHART 33 82-87
01/26
W
F 5-0 1:37
O. Keith
West Allis Jr Bulldogs
Brawl in Menomonee Falls
Round 1 (4 Man)
CHART 33 82-87
01/18
W
F 10-0 2:36
D. ANDREDEN
---
Montello Youth Wrestling Tournament
Round 5 (5 Man)
80-82 - Chart 1
01/18
W
DEC 9-2
C. Egeren
---
Montello Youth Wrestling Tournament
Round 3 (5 Man)
80-82 - Chart 1
01/18
W
F 12-0 2:29
A. Welsing
WLA
Montello Youth Wrestling Tournament
Round 2 (5 Man)
80-82 - Chart 1
01/18
W
F 12-0 2:46
G. Lopez
Columbus Youth Wrestling
Montello Youth Wrestling Tournament
Round 1 (5 Man)
80-82 - Chart 1
01/12
L
MD 10-0
J. Heiser
Oregon Youth Wrestling
Stoughton Toughman Tournament
Round 3 (3 Man)
76-82
01/12
W
F 2-0 0:19
G. Danz
Oregon Youth Wrestling
Stoughton Toughman Tournament
Round 2 (3 Man)
76-82
01/05
W
F 2-0 0:58
J. Kohlmann
Lomira Youth Wrestling
West Bend Wildcats
round 3
81-90
01/05
W
F 2-0 0:28
O. Munoz
Kenosha Wrestling Academy
West Bend Wildcats
round 2
81-90
01/05
W
F 2-0 0:25
D. Bingen
Dodgeland WC
West Bend Wildcats
round 1
81-90
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/16
W
MD 15-7
J. Cornell
---
WWF Kids Folkstyle Lakeland Qualifier
Round 7
69
03/16
W
DEC 7-3
J. Brucker
---
WWF Kids Folkstyle Lakeland Qualifier
Round 5
69
03/16
W
F 2-0 0:52
H. Alesci
Sussex Sabercats Wrestling Clu
WWF Kids Folkstyle Lakeland Qualifier
Round 4
69
02/24
W
F 8-0 2:20
K. Hall
Arrowhead Lake Country
Lake Mills Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
62-67
02/24
L
DEC 9-4
E. Petri
West Bend Wildcats
Lake Mills Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
62-67
02/24
W
F 2-6 1:27
H. Ogi
Kewaskum Indians Wrestling Clu
Lake Mills Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
62-67
02/10
W
DEC 7-3
P. Chesebro
Mukwonago Wrestling Club
2019 Mukwonago Grizzly Open
ROUND 4
66-71
02/10
W
F 5-0 0:47
E. Ottosen
Fort Atkinson wrestling
2019 Mukwonago Grizzly Open
ROUND 3
66-71
02/10
L
TF 15-0 2:11
O. Feucht
East Troy Wrestling club
2019 Mukwonago Grizzly Open
ROUND 2
66-71
02/10
W
MD 9-0
P. Chesebro
Mukwonago Wrestling Club
2019 Mukwonago Grizzly Open
ROUND 1
66-71
01/27
L
DEC 8-1
A. Hammerbeck
KWA Bulldogs
KWA Bulldog Brawl- Battle for the Belt
Round 4 - Placement Matches
67-73
01/27
W
F 5-0 1:49
P. Lopez
North Boone Wrestling Club
KWA Bulldog Brawl- Battle for the Belt
Round 3
67-73
01/27
L
F 2-0 0:48
C. Young
---
KWA Bulldog Brawl- Battle for the Belt
Round 2
67-73
01/27
W
F 13-0 1:49
O. Keith
West Allis Junior Bulldogs
KWA Bulldog Brawl- Battle for the Belt
Round 1
67-73
01/16
W
DEC 7-4
M. Bailey
Southern Door
Kewaunee Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
65-67
01/16
W
F 0-0 0:59
M. Selissen
Luxemburg-Casco
Kewaunee Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
65-67
01/16
W
F 0-0 0:37
M. Hills
Reedsville Panthers
Kewaunee Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
65-67
01/06
W
MD 9-1
I. Momper
Germantown Hornets Wrestling Club
West Bend Wildcats
Round 5 (5 Man)
61-66
01/06
L
DEC 6-0
B. Schroeder
Slinger Red Rhinos
West Bend Wildcats
round 3
61-66
01/06
L
F 2-0 0:30
P. Gish
West Bend Wildcats
West Bend Wildcats
round 2
61-66
01/06
L
DEC 6-0
M. Daleiden
West Allis Central Jr Bulldogs
West Bend Wildcats
round 1
61-66
01/02
W
DEC 8-5
E. Petri
West Bend Wildcats
Campbellsport Youth Wrestling Tournament
Round 5 (5 Man)
62-65
01/02
L
DEC 8-5
K. Lemmenes
Laconia Youth Wrestling Club
Campbellsport Youth Wrestling Tournament
Round 1 (5 Man)
62-65
01/02
L
F 0-0 1:58
T. Renderman
Campbellsport
Campbellsport Youth Wrestling Tournament
Round 2 (5 Man)
62-65
01/02
L
F 0-0 1:44
R. Block
Waupun
Campbellsport Youth Wrestling Tournament
Round 3 (5 Man)
62-65
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
DEC 4-0
J. Corbit
Oregon Youth Wrestling
Milton Monster Mash
Placement Matches (8 Man)
52-54
02/18
W
DEC 4-0
J. Clemment
---
Milton Monster Mash
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
52-54
02/04
W
F 2-0 0:37
C. Jones
Harvey Twisters
KWA Bulldog Brawl- Battle for the Belt
Round 4 - Placement Matches
50-55
02/04
L
F 9-0 1:20
J. Pernat
Graylake Wrestling Club
KWA Bulldog Brawl- Battle for the Belt
Round 3
50-55
02/04
W
F 9-0 1:14
L. Coniker
Kenosha Wrestling Academy
KWA Bulldog Brawl- Battle for the Belt
Round 2
50-55
02/04
L
DEF 6-3 2:00
B. Johnson
East Troy Youth Wrestling Club
KWA Bulldog Brawl- Battle for the Belt
Round 1
50-55
01/28
W
F 2-0 0:33
B. LaPlante
---
West Allis/West Milw Youth Tournament
Round 3 (3 Man)
53-55
01/28
W
TF 15-0 3:00
K. Turek
West Allis
West Allis/West Milw Youth Tournament
Round 2 (3 Man)
53-55
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
TF 17-0 2:00
J. Alvarez
West Allis West Milwaukee
Lake Mills Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
43-46
02/26
W
DEC 6-2
D. Sadler
Askren Wrestling Academy
Lake Mills Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
43-46
02/26
W
FOR 0-0
B. Kucy
S.W.A.T. Wrestling
Lake Mills Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
43-46
02/19
W
F 0-0 0:28
R. Remer
Milton Monsters
Milton Monster Mash
Placement Matches (8 Man)
46-47
02/19
L
F 0-0 1:34
K. Swenson
sugar river mat club
Milton Monster Mash
2nd Wrestleback (8 Man)
46-47
02/19
L
F 0-0 2:17
L. Fani
Little Red Hot Wrestling Club
Milton Monster Mash
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
46-47
02/19
W
F 0-0 1:54
J. Corbit
Oregon
Milton Monster Mash
Quarterfinals (8 Man)
46-47
02/09
W
F 7-0 1:35
M. Mertz
Slinger Red Rhinos
Reedsburg Beaver Classic
Round 5
45-47
02/09
L
DEC 14-12
D. Minder
Reedsburg Youth Wrestling
Reedsburg Beaver Classic
Round 4
45-47
02/09
L
F 2-0 0:24
C. Solt
Sauk Prairie Youth Wrestling
Reedsburg Beaver Classic
Round 3
45-47
02/09
W
F 11-14 2:33
S. Parks
Rhinos WC.
Reedsburg Beaver Classic
Round 1
45-47
01/29
L
MD 19-11
J. Alvarez
West Allis / West Milwaukee
West Allis/West Milw Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
44-50
01/29
L
F 2-0 0:11
O. Thomas
The Wrestling Factory
West Allis/West Milw Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
44-50
01/29
L
MD 17-6
L. Rodenkirch
West Allis / West Milwaukee
West Allis/West Milw Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
44-50
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
F 9-1 0:28
L. Fani
Little Red Hot Wrestling Club
Badger Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
40-44
03/05
L
F 9-0 0:38
J. Bradley
Spartan Wrestling Club
Badger Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
40-44
03/05
W
FOR 0-0
K. Duffy
West Allis/West Milwaukee Wres
Badger Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
40-44
01/31
L
F 2-0 0:19
A. Wensing
New Berlin Wrestling
2016 West Allis/West Milwaukee youth
Round 3 (3 Man)
37-41
01/31
L
F 7-3 1:32
L. Desing
East Troy Wrestling Club
2016 West Allis/West Milwaukee youth
Round 2 (3 Man)
37-41
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020