Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
easton williamson
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2017-2018
2016-2017
Team Name
Lebannon
Lebanon
Lebanon High School
Lebanon Tiger WC
Unaffiliated
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
L
DEC 4-0
I. Levitz
Panther WC
ISWA Folkstyle State Finals
Round 5
160
03/10
L
DEC 8-2
J. Slivka
Fighting Irish Wrestling Club
ISWA Folkstyle State Finals
Round 4
160
03/10
W
F 6-0 2:41
N. Lawler
Unaffliliated
ISWA Folkstyle State Finals
Round 2
160
02/11
W
MD 11-2
J. Rotert
Seymour
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Placement Matches (16 Man)
152
02/11
W
F 14-3 1:27
B. Wagner
Columbus East High School
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Round 4
152
02/11
W
F 8-3 2:30
A. Stader
---
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Round 2
152
02/11
W
F 11-3 2:25
C. Pryor
Boonville Wrestling
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Round 1
152
02/03
L
DEC 9-2
J. Lowe
---
IHSAA Regional @ North Montgomery
Quarters (8 Man)
152
01/27
W
DEC 6-1
M. Laffoon
Fishers
IHSAA Sectional @ Frankfort High School
Placement Matches
152
01/27
W
DEC 10-5
C. Ford
Rossville
IHSAA Sectional @ Frankfort High School
Consi Semis
152
01/27
L
DEC 8-6
K. Saez
Westfield
IHSAA Sectional @ Frankfort High School
Semis and WB
152
01/27
W
F 9-1 2:46
G. Eli
Clinton Central
IHSAA Sectional @ Frankfort High School
Quarters
152
01/13
L
DEC 4-2 SV
J. Lowe
---
Sagamore Conference 2018
1st Place
152
01/13
W
F 9-2 2:25
J. Williams
---
Sagamore Conference 2018
Semis (8 Man)
152
01/13
W
F 4-1 0:37
N. Stinson
Crawfordsville
Sagamore Conference 2018
Quarterfinals (8 Man)
152
01/08
W
MD 14-4
S. Calhoon
Fishers
Spartan Classic
Champ. Round 1
152
12/31
W
DEC 8-1
J. Beeks
Southern Wells
Spartan Classic
Champ. Round 1
152
12/16
L
TF 16-1 2:41
N. Lamore
---
Carnahan Memorial Invitational
Placement Matches (8 Man)
152
12/16
W
F 2-0 0:17
J. Poradzisz
Hebron
Carnahan Memorial Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
152
12/16
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Hanover Central
Carnahan Memorial Invitational
Quarterfinals (8 Man)
152
12/09
W
F 2-0 0:12
T. mummert
---
10th Annual Frankfort Invitational
Round 5 (6 Team)
152
12/09
W
F 2-0 0:08
T. Harper
Frankfort High School
10th Annual Frankfort Invitational
Round 3 (6 Team)
152
12/09
W
F 4-1 0:20
M. Wyrick
Kokomo High School
10th Annual Frankfort Invitational
Round 2 (6 Team)
152
12/09
W
F 4-1 1:55
J. Williams
---
10th Annual Frankfort Invitational
Round 4 (6 Team)
152
12/09
L
DEC 5-1
J. Lowe
---
10th Annual Frankfort Invitational
Round 1 (6 Team)
152
12/08
W
F 0-0 5:17
D. Page
Roncalli
Lebanon @ Roncalli
Round 1
152
12/02
W
F 6-2 1:21
P. Bishop
Mt. Vernon
Shamrock Duals
Placement Matches (16 Team)
152
12/02
W
MD 9-1
C. Delk
Shenandoah
Shamrock Duals
Round 4 (16 Team)
152
12/02
W
F 6-1 0:57
D. Harden
Lawrence Central
Shamrock Duals
Round 1 (16 Team)
152
12/02
L
MD 13-4
C. Hunt
Yorktown
Shamrock Duals
Round 2 (16 Team)
152
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
W
F 2-1 3:28
B. Ferguson
---
Indiana Frosh-Soph State Championships
Placement
145
02/26
W
DEC 11-8
A. Heckman
---
Indiana Frosh-Soph State Championships
Consi Semi`s
145
02/26
W
DEC 3-2
C. Rothwell
Southport
Indiana Frosh-Soph State Championships
Consi. vs. Semi
145
02/26
W
F 6-1 4:14
O. Cassell
Penn
Indiana Frosh-Soph State Championships
Day 2 Consi`s 4/6
145
02/25
W
F 9-1 2:06
G. Gross
North White
Indiana Frosh-Soph State Championships
Consi vs. Qtr.
145
02/25
W
F 2-0 1:14
B. Bailey
Portage WC
Indiana Frosh-Soph State Championships
Consi 2
145
02/25
L
DEC 2-1
R. Hiner
HSE WC
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 2
145
02/25
W
F 3-2 2:54
B. Penegar
---
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 1
145
02/11
L
DEC 9-3
C. Cowan
Hamilton Heights
2017 IHSAA Semi-State @ New Castle
Champ. Round 1 (16 Man)
145
02/04
L
DEC 6-4
C. Sauder
Carmel
IHSAA Regional @ North Montgomery
Placement (8 Man)
145
02/04
L
F 3-0 1:50
B. Wilbrandt
Fishers
IHSAA Regional @ North Montgomery
Semis (8 Man)
145
02/04
W
DEC 4-3
J. Lowe
North Montgomery
IHSAA Regional @ North Montgomery
Quarters (8 Man)
145
01/28
W
DEC 2-1 TB1
R. Hiner
Hamilton Southeastern
IHSAA Sectional @ Zionsville
Placement Matches
145
01/28
W
DEC 3-2
C. Lucas
Clinton Central
IHSAA Sectional @ Zionsville
Consi Semis
145
01/28
W
DEC 3-2
K. Saez
Westfield
IHSAA Sectional @ Zionsville
Semis and WB
145
01/28
L
DEC 6-1
B. Wilbrandt
Fishers
IHSAA Sectional @ Zionsville
Quarters
145
01/28
W
DEC 7-3
G. Williamson
Zionsville
IHSAA Sectional @ Zionsville
Champ Round 1 (16 Man)
145
01/16
L
DEC 1-0
B. Welliever
Southmont
Sagamore Conference 2017
1st Place
145
01/16
W
DEC 10-3
M. West
---
Sagamore Conference 2017
Semis (8 Man)
145
01/16
W
F 4-1 0:27
G. Hogan
Tri-West
Sagamore Conference 2017
Quarterfinals (8 Man)
145
01/06
L
DEC 3-1 SV
J. Banks
Zionsville
Zionsville @ Lebanon
Round 1
145
01/06
W
F 0-0 0:19
E. Meyer
Batesville
Spartan Classic
Champ. Round 1
145
12/23
W
DEC 5-3
J. Chupp
Northwood
2016-2017 IHSWCA Team State Duals
Round 4 (12 Team)
145
12/23
L
F 0-2 0:53
D. Dalmaso
Culver Academies
2016-2017 IHSWCA Team State Duals
Round 2 (12 Team)
145
12/23
L
TF 20-5 5:43
C. Rutter
Yorktown
2016-2017 IHSWCA Team State Duals
Round 1 (12 Team)
145
12/10
L
DEC 6-2
J. Lowe
North Montgomery High School
9th Annual Frankfort Invitational
Round 3 (6 Team)
145
12/10
L
DEC 7-4
R. Hiner
Hamilton Southeastern High School
9th Annual Frankfort Invitational
Round 1 (6 Team)
145
12/10
W
MD 16-5
J. Roe
McCutcheon High School
9th Annual Frankfort Invitational
Round 2 (6 Team)
145
12/10
W
DEC 9-6
N. Emery
Frankfort High School
9th Annual Frankfort Invitational
Round 5 (6 Team)
145
12/10
W
MD 16-4
Z. Hall
Kokomo High School
9th Annual Frankfort Invitational
Round 4 (6 Team)
145
12/03
W
DEC 14-7
K. Saez
Westfield
Shamrock Duals
Round 3 (16 Team)
145
12/03
W
DEC 6-4
N. Hanson
Mt. Vernon
Shamrock Duals
Round 1 (16 Team)
145
12/03
W
F 4-1 1:12
E. Carter
Arsenal Tech
Shamrock Duals
Round 2 (16 Team)
145
12/03
W
DEC 8-2
J. Banks
Zionsville
Shamrock Duals
Placement Matches (16 Team)
145
12/03
W
F 2-0 1:13
J. Rodecap
Shenandoah
Shamrock Duals
Round 4 (16 Team)
145
11/19
L
F 11-0 2:24
N. Warren
Perry Meridian
Capital City Classic
Round 5 (6 Man)
152
11/19
W
F 2-0 1:36
T. Rodriguez
Franklin Central
Capital City Classic
Round 4 (6 Man)
152
11/19
W
FOR 0-0
F. FF
Greenwood
Capital City Classic
Round 3 (6 Man)
152
11/19
W
F 3-2 1:50
W. Ballinger
Beech Grove
Capital City Classic
Round 2 (6 Man)
152
11/19
L
F 4-2 2:44
J. Cooper
Jeffersonville
Capital City Classic
Round 1 (6 Man)
152
09/11
L
DEC 5-2
K. James
ETG
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 3
155
09/11
W
DEC 5-3
L. Coffman
Lebanon
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 2
155
09/11
L
MD 14-3
C. Woenker
N & N Heavy Hands WC
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 1 64 Champ
155
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021