Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Zachary Olson
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
Team Name
Harlem
KEARNEY
Kearney
Kearney High School
Machesney Park (Harlem)
Machesney Park Harlem
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
Replay
DEC 6-2
E. Tomanek
Marshfield
MSHSAA Boys State Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
220 Class 3
02/18
W
Replay
DEC 1-0
K. Flowers
Warrenton
MSHSAA Boys State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
220 Class 3
02/18
W
Replay
DEC 1-0
A. Harrold
Whitfield
MSHSAA Boys State Championships
1st WB (16 Man)
220 Class 3
02/18
L
Replay
F 8-4 2:59
S. Murphy
McDonald County
MSHSAA Boys State Championships
Round 1 (16 Man)
220 Class 3
02/12
L
F 6-1 4:38
I. Nelson
---
MSHSAA Class 3 District 4
Placement
220
02/12
W
DEC 1-0
B. Zimmerman
Hannibal
MSHSAA Class 3 District 4
Cons. Semis
220
02/12
L
F 2-0 1:33
J. Fernandez
Platte County
MSHSAA Class 3 District 4
Semifinals
220
02/12
W
DEC 3-2
A. Campos
William Chrisman
MSHSAA Class 3 District 4
Quarterfinals
220
01/29
W
DEC 4-0
T. Bindel
---
2022 George Hoover Invitational
Placement (8 Man)
220
01/29
W
F 5-0 3:18
C. Price
Liberty North
2022 George Hoover Invitational
Semis & WB (8 Man)
220
01/29
W
F 2-0 0:37
J. Collins
Raytown South
2022 George Hoover Invitational
Quarterfinals (8 Man)
220
01/29
W
F 10-1 5:32
K. Guerra
Raytown South
2022 George Hoover Invitational
Round 3 (8 Man)
220
01/29
W
F 2-0 1:04
V. Lewis
North Kansas City
2022 George Hoover Invitational
Round 2 (8 Man)
220
01/28
W
DEC 3-2
A. Campos
William Chrisman High School
2022 George Hoover Invitational
Round 1 (8 Man)
220
01/22
W
F 0-0 1:16
P. Cunningham
ST. THOMAS AQUINAS
51st ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 9 5th, 7th, 9th Place
220
01/22
L
F 8-0 2:21
J. Gholson
NIXA
51st ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 8 Champ Bracket Conso Semi, Conso Semi
220
01/22
W
F 2-0 4:14
D. Medeiros
SECKMAN
51st ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 7 Champ Semi & 1st Rd WB, Conso Quarters
220
01/22
L
F 19-6 3:00
T. Hagan
LAFAYETTE (Wildwood)
51st ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 6 Championship Bracket Quarters
220
01/22
L
F 10-4 4:28
J. Gholson
NIXA
51st ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 5 (24 Man)
220
01/22
W
F 3-0 4:12
G. Barker
GRAIN VALLEY
51st ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 4 (24 Man)
220
01/22
W
F 2-0 1:15
D. Kisato
STALEY
51st ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 3 (24 Man)
220
01/21
W
F 2-0 0:33
M. Mascote
ROCKHURST
51st ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 2 (24 Man)
220
01/21
W
DEC 2-1
J. Naughton
INDIANOLA
51st ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 1 (24 Man)
220
01/08
W
FOR 0-0
J. Jackson
---
Excelsior Springs Tiger Classic
Round 6
220
01/08
L
DEC 3-0
D. Lewis
Van Horn (Independence)
Excelsior Springs Tiger Classic
Round 5
220
01/08
W
DEC 1-0
G. Barker
Grain Valley
Excelsior Springs Tiger Classic
Round 4
220
01/08
W
DEC 7-0
B. Barber
Excelsior Springs 2
Excelsior Springs Tiger Classic
Round 2
220
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/12
L
DEC 4-3 TB1
T. Jackson
DeSmet
MSHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
220 Class 3
03/12
L
DEC 5-1
S. MURPHY
---
MSHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
220 Class 3
02/27
L
F 4-0 1:19
D. Huchteman
---
MSHSAA Class 3 Sectional 4
Placement Matches (8 Man)
220
02/27
W
DEC 3-0
N. Campos
William Chrisman
MSHSAA Class 3 Sectional 4
Semis & 1st WB (8 Man)
220
02/13
W
DEC 5-1 TB1
M. Crim
Smithville
MSHSAA Class 3 District 8
Placement Matches (8 Man)
220
02/13
W
DEC 4-1 TB1
J. Schillinger
Platte County
MSHSAA Class 3 District 8
Semis & 1st WB (8 Man)
220
02/13
W
MD 9-1
N. Campos
William Chrisman
MSHSAA Class 3 District 8
Quarterfinals (8 Man)
220
01/16
W
F 1-0 5:41
J. Stockard
Liberty North
2021 Suburban Conference Invite- Boys
Placement (16 Man)
220
01/16
L
F 4-1 0:39
X. Doolin
North Kansas City
2021 Suburban Conference Invite- Boys
Semis & WB (16 Man)
220
01/16
W
F 2-0 5:51
C. Donnici
Liberty North
2021 Suburban Conference Invite- Boys
Quarters & WB (16 Man)
220
01/16
W
F 3-0 3:22
B. Leatherman
Staley
2021 Suburban Conference Invite- Boys
Champ Round 1 (16 Man)
220
01/09
L
DEC 4-2
N. Campos
William Chrisman
Panther Classic 2021
Round 5
220
01/09
L
DEC 5-3
Z. Brinegar
Oak Grove
Panther Classic 2021
Round 4
220
01/09
W
F 2-0 1:10
T. Wald
Smithville
Panther Classic 2021
Round 3
220
01/09
L
F 4-0 2:24
J. Kinder
Moberly
Panther Classic 2021
Round 1
220
12/19
W
F 2-0 1:33
E. Renner
Neosho
Smithville Invitational
Round 5 (5 Man)
220
12/19
L
F 13-3 2:41
K. Miley
---
Smithville Invitational
Round 4 (5 Man)
220
12/19
W
F 4-0 3:26
B. Cooper
---
Smithville Invitational
Round 3 (5 Man)
220
12/19
L
F 7-3 6:00
H. Rhodes
Hillsboro
Smithville Invitational
Round 1 (5 Man)
220
12/05
W
F 2-0 3:51
T. Rush
Plattsburg
Grain Valley Invite
Round 3 (3 Man)
220
12/05
W
DEC 1-0
C. Donnici
---
Grain Valley Invite
Round 1 (3 Man)
220
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
DEC 3-2
J. Schillinger
Platte County High School
MSHSAA Class 3 District 4
Cons. Semis
220
02/15
L
DEC 5-0
L. Moten
Lincoln College Prep High School
MSHSAA Class 3 District 4
Semifinals
220
02/15
W
DEC 4-2
L. Jr.
William Chrisman High School
MSHSAA Class 3 District 4
Quarterfinals
220
02/15
W
F 2-0 1:13
C. Montez
Ruskin High School
MSHSAA Class 3 District 4
Round 1 (16 Man)
220
02/01
L
F 2-3 5:11
M. Ikosia
---
2020 George Hoover Invitational
Saturday - 5th Place
220
02/01
L
F 6-2 1:52
A. Stephenson
Liberty North
2020 George Hoover Invitational
Saturday - Quarterfinals (All Brackets)
220
02/01
W
F 3-2 1:51
M. Ikosia
---
2020 George Hoover Invitational
Friday - Round 3
220
01/31
L
F 2-0 0:39
C. Trester
Liberty (Liberty)
2020 George Hoover Invitational
Friday - Round 2
220
01/31
L
F 0-0 3:15
K. Bradley
Belton
2020 George Hoover Invitational
Friday - Round 1
220
01/25
L
DEC 3-0
E. O`Connell
Lafayette Wildwood
49th ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 7 Champ Semi & 1st Rd WB, Conso Quarters
220
01/25
L
F 2-0 2:31
M. Loftin
Raymore-Peculiar
49th ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 5 (24 Man)
220
01/25
W
DEC 3-2
C. Warren
Oak Park
49th ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 4 (24 Man)
220
01/24
L
F 2-0 1:34
J. Cabuyaban
Liberty
49th ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 2 (24 Man)
220
01/24
L
F 8-1 3:47
G. Roller
Fort Osage
49th ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 1 (24 Man)
220
01/19
L
DEC 1-0
M. Loftin
Raymore-Peculiar
GKC Suburban Conference Invitational
Placement Matches (16 Man)
220
01/18
L
DEC 1-0
B. Sullivan
---
GKC Suburban Conference Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
220
01/18
W
DEC 5-0
O. Moore
---
GKC Suburban Conference Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
220
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
L
F 8-0 1:00
M. Ripper
Kaneland
IWCOA 2019 W Sectional Sterling
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
03/03
L
F 2-0 1:00
A. Langley
Newman Central Catholic
IWCOA 2019 W Sectional Sterling
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
02/23
L
F 4-0 0:47
A. Cisneros
Rockford East
IWCOA 2019 N Reg Rochelle
Placement Matches (8 Man)
285
02/23
W
F 2-0 0:56
D. Peters
Woodstock North
IWCOA 2019 N Reg Rochelle
2nd Wrestleback (8 Man)
285
02/23
L
F 2-0 0:59
J. Pizano-Onofre
---
IWCOA 2019 N Reg Rochelle
Semis & 1st WB (8 Man)
285
02/09
L
DEC 5-1
D. Mina
Winnetonka
MSHSAA Class 3 District 4
Cons. Semis
220
02/09
W
F 3-0 3:35
J. Baker
Ruskin
MSHSAA Class 3 District 4
Semifinals
220
02/09
W
F 3-1 2:31
J. Negrete
William Chrisman
MSHSAA Class 3 District 4
2nd Wrestleback (16 Man)
220
02/09
L
DEC 4-2
J. Gray
Harrisonville
MSHSAA Class 3 District 4
Quarterfinals
220
01/26
W
FOR 0-0
G. Hudspeth
---
2019 George Hoover Invitational
Placement Matches (16 Man)
220
01/26
L
DEC 4-1
D. Triplett
Harrisonville
2019 George Hoover Invitational
Round 4 (16 Man)
220
01/26
L
DEC 6-2
R. Kocovsky
Millard West
2019 George Hoover Invitational
Round 3 (16 Man)
220
01/19
L
F 2-0 0:21
J. Pizano-Onofre
---
NIC-10 F/S Conference 2019
Finals
285
01/19
W
F 2-0 0:53
E. Finn
Rockford Boylan Catholic
NIC-10 F/S Conference 2019
Cons semi & RR3
285
01/19
L
F 2-0 0:36
A. Cisneros
Rockford East
NIC-10 F/S Conference 2019
Semi, Cons rd1 & RR2
285
01/19
W
F 2-0 0:37
J. Beale
Rockford Guilford
NIC-10 F/S Conference 2019
Quarters & RR1
285
01/12
L
F 2-0 0:18
C. Thoren
Hononegah
Jan Jamison JV Invitational
Round 5 (Place Matches)
285
01/12
L
F 13-2 4:43
J. Pizano-Onofre
---
Jan Jamison JV Invitational
Round 4 (Semis & RR3)
285
01/12
W
F 4-2 3:18
M. Minster
Hampshire
Jan Jamison JV Invitational
Round 2 (Quarters & RR1)
285
01/10
L
F 6-0 1:56
A. Cisneros
Rockford (East)
Machesney Park (Harlem) @ Rockford (East)
Round 1
285
01/05
W
DEC 3-0
E. Frazier
Winnetonka
Kearney JV Invitational
Round 3 (4 Man)
220A
01/05
L
F 0-0 3:48
O. Moore
---
Kearney JV Invitational
Round 2 (4 Man)
220A
01/05
L
DEC 6-2
L. Moten
Lincoln College Prep
Kearney JV Invitational
Round 1 (4 Man)
220A
12/15
W
F 0-0 1:05
T. Barrett
Raytown South
Raytown South Holiday Tournament 2018
Placement (20 Man)
220
12/15
W
F 0-0 3:59
J. Gott
Springfield Hillcrest
Raytown South Holiday Tournament 2018
Round 9 (20 Man)
220
12/15
W
DEC 7-5
G. Jones
Kansas City-Wyandotte
Raytown South Holiday Tournament 2018
Round 8 (20 Man)
220
12/15
L
DEC 6-3
T. York
Oak Park
Raytown South Holiday Tournament 2018
Round 7 (20 Man)
220
12/15
W
F 0-0 5:08
R. Nedblake
---
Raytown South Holiday Tournament 2018
Round 6 (20 Man)
220
12/15
W
DEC 1-0
I. DeVore
Washington
Raytown South Holiday Tournament 2018
Round 4 (20 Man)
220
12/15
L
F 0-0 3:56
G. Arcano
Clinton
Raytown South Holiday Tournament 2018
Round 3 (20 Man)
220
12/15
W
DEC 5-1
C. McAuliffe-extra
Mt. Carmel
Raytown South Holiday Tournament 2018
Round 2 (20 Man)
220
12/08
L
DEC 3-0
C. Jamerson
Lawson
Excelsior Springs JV Tournament
Round 2 (4 Man)
220 B
12/08
L
DEC 4-1
C. Warren
Oak Park
Excelsior Springs JV Tournament
Round 3 (4 Man)
220 B
12/08
W
DEC 5-2
A. Simmons
Belton
Excelsior Springs JV Tournament
Round 1 (4 Man)
220 B
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020