Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Lane Blackburn
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2014-2015
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 2-0 1:53
J. Wells
---
GHSA Class 7A Section B
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
02/02
L
DEC 8-1
S. Shuman
Etowah
GHSA Class 7A Section B
Round 1 (16 Man)
170
01/20
L
MD 11-2
H. Krippner
Forsyth Central
North Metro
Round 1 (16 Man)
170
01/06
L
MD 9-0
H. Hoffmann
---
Area 6 7A Duals
2nd Wrestleback (8 Team)
170
01/06
W
F 2-0 0:24
J. Curry
---
Area 6 7A Duals
Quarterfinals (8 Team)
170
12/30
L
F 2-0 0:22
J. Segarra
Hagerty
Knockout Christmas Classic
4th Wrestleback (32 Man)
172
12/30
W
F 2-0 0:42
K. Perez
South Dade
Knockout Christmas Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
172
12/29
W
F 3-0 2:10
A. Collins
Lincoln
Knockout Christmas Classic
2nd Wrestleback (32 Man)
172
12/29
L
TF 17-0 2:00
J. Grant
Lincoln
Knockout Christmas Classic
Round 1 (32 Man)
172
12/22
L
DEC 9-4
G. Moore
---
Buford Takedown Sportswear Invitational
Round 4 Consolation
170
12/22
L
F 19-2 4:52
T. III
Luella
Buford Takedown Sportswear Invitational
Round 1 Champ
170
12/16
L
F 2-0 2:01
H. Headrick
Bradley Central
Bradley Invitational
4th Wrestleback (16/32 Man)
170
12/16
L
F 2-0 0:35
L. Fowler
Blackman
Bradley Invitational
2nd Wb & Qtr Finals (16/32 Man)
170
12/16
W
F 2-0 1:08
B. Haven
Stewarts Creek
Bradley Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
170
12/02
L
F 2-0 0:38
B. Malinowski
Lambert
Lions Duals
Placement (4 Team)
182
12/02
W
F 2-0 1:05
A. Velasquez
Berkmar
Lions Duals
Semis (4 Team)
182
12/02
L
F 5-6 5:12
C. Gillespie
Southeast Whitfield
Lions Duals
Round 2 (4 Team)
182
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
W
DEC 3-1
D. Reese
Meadowcreek HS
JV King of the Hill
5th/6th
170
01/21
L
F 12-2 1:20
W. Warnock
Alexander HS
JV King of the Hill
Sat Round 10- 5th WB 32-10 Conso Semi
170
01/21
W
DEC 9-3
A. Keller
North Forsyth HS
JV King of the Hill
Sat Round 9 -5th WB 32
170
01/21
W
F 2-0 0:35
C. Weaver
Gilmer County HS
JV King of the Hill
Sat Rd 7 -4th WB 32 conso qtr
170
01/21
L
F 3-2 1:42
A. Parker
Jefferson HS
JV King of the Hill
Round 4 - Championship Quarterfinals
170
01/20
W
F 2-0 0:21
A. Velasquez
Berkmar HS
JV King of the Hill
Round 2 Championships 32 man
170
01/20
W
F 5-0 3:11
C. Davis
Mountain View
JV King of the Hill
Round 1-32 man Championship
170
12/10
W
FOR 0-0
F. FF
Central Gwinnett
16 Gwinnett County Varsity Championship
FRI Round 6 (WB)
170
12/09
L
F 1-7 3:12
L. Walser
Mill Creek
16 Gwinnett County Varsity Championship
FRI Round 2
170
12/06
L
F 0-0 2:49
J. Garcia
Dalton
Hoya Invitational @ Harrison
3rd Place Match
170
12/03
L
F 5-0 3:10
S. McElligott
Morgan County
Hoya Invitational @ Harrison
Quarterfinals
170
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/30
L
DEC 10-4
A. Glenn
Jackson County
JV King of the Hill
Championship
152
01/30
W
DEC 9-3
D. Goodman
Mountain View
JV King of the Hill
Semis (16 Man)
152
01/30
W
F 1-4 3:39
D. BRUELAND
Archer
JV King of the Hill
Quarterfinals (16 Man)
152
01/30
W
TF 20-4 5:31
S. Salehi
Collins Hill
JV King of the Hill
Round 1 (16 Man)
152
01/09
L
F 2-0 0:33
C. Miele
---
2016 Area 7 6A Duals
2nd Wrestleback (8 Team)
152
01/09
L
F 2-0 0:58
J. Parr
---
2016 Area 7 6A Duals
Placement Matches (8 Team)
152
01/09
W
F 7-4 1:06
J. Nguyen
---
2016 Area 7 6A Duals
Quarterfinals (8 Team)
152
01/09
L
MD 11-0
E. Lewis
Collins Hill
2016 Area 7 6A Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
152
01/08
W
F 0-0 0:13
M. Silva
Collins Hill
Fernando JV Duals
Champ. Round 1
152
12/12
W
F 0-0 1:38
D. Goodman
Mountain View
Gwinnett County JV Championship
SAT Conso Finals (3rd/4th)
152
12/12
W
F 0-0 1:47
J. Ruiter
---
Gwinnett County JV Championship
SAT Round 4 (Conso Semi`s)
152
12/12
W
F 0-0 1:41
H. Fayola
Discovery
Gwinnett County JV Championship
SAT Round 3 (WB)
152
12/12
W
FOR 0-0
J. Strickland
Mill Creek
Gwinnett County JV Championship
SAT Round 1 (WB)
152
12/12
L
DEC 7-5
D. Goodman
Mountain View
Gwinnett County JV Championship
FRI Round 5 (Quarters)
152
12/12
W
DEC 6-5
D. Nieto
Collins Hill
Gwinnett County JV Championship
FRI Round 2
152
12/07
L
F 5-0 1:20
K. Fielden
Brookwood
Wolverine Classic
Champ. Round 1
160
11/21
W
DEC 8-5
T. Baker
---
North Gwinnett Bulldog Brawl
Placement (16 Man)
152
11/21
W
F 0-0 1:57
T. Deriche
Lambert
North Gwinnett Bulldog Brawl
Semis (16 Man)
152
11/21
W
F 0-0 0:37
G. Maxwell
---
North Gwinnett Bulldog Brawl
Quarters (16 Man)
152
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/24
L
F 5-9 3:35
A. Voigt
Grayson
Down The Creek 2015
4th Wrestleback (32 Man)
138
01/24
W
F 5-2 2:32
K. Pham
Berkmar
Down The Creek 2015
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
01/23
L
DEC 6-3
R. Morales
Mill Creek
Down The Creek 2015
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
01/17
L
F 0-0
E. Schmitt
Weslyan
Gwinnett County 9th Grade Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
138
01/17
W
F 0-0
M. Tolbert
Archer
Gwinnett County 9th Grade Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
01/17
W
MD 10-0
J. Ferrell
Greater Atlanta Christian
Gwinnett County 9th Grade Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
138
01/17
L
F 0-0
D. Goodman
Mountain View
Gwinnett County 9th Grade Tournament
Round 1 (16 Man)
138
12/30
L
F 12-0 4:18
C. Burke
Lambert
Hook `Em Holiday Clash
2nd Wrestleback (32 Man)
138
12/30
L
F 10-4 4:53
J. Fitch
Chattahoochee HS
Hook `Em Holiday Clash
Round 1 (32 Man)
138
12/13
L
FOR 0-0
B. Cofino
Dacula
JV Gwinnett County Championship
FRI Round 4 (WB)
138
12/12
L
FOR 0-0
J. Ferguson
South Gwinnett
JV Gwinnett County Championship
FRI Round 1
138
12/09
L
DEC 8-3
J. Pacheco
South Paulding
Wolverine Classic
Round 2
138
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020