Mar 23-Dec 31, 6:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, TBD
USAWKS FRECO State
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
May 4-5, 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Chase Hendricks
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Tomah
Tomah Youth Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
W
F 2-0 0:43
J. Rieber
West Salem Bangor
West Salem/Bangor Youth Tournament
Round 5
65-70
01/28
W
F 2-0 1:53
L. Schreier
Cashton Wrestling
West Salem/Bangor Youth Tournament
Round 3
65-70
01/28
W
F 2-0 0:23
B. Fitzpatrick-Schrader
West Salem Bangor
West Salem/Bangor Youth Tournament
Round 2
65-70
01/21
L
DEC 7-2
C. Staudacher
Winona Cotter
Sparta Youth Wrestling Tounament
Round 5
63-71
01/21
L
F 4-0 1:33
C. Wendt
Tomah
Sparta Youth Wrestling Tounament
Round 3
63-71
01/21
L
F 2-0 0:44
M. Zwiefel
Tomah
Sparta Youth Wrestling Tounament
Round 2
63-71
12/17
L
F 2-0 0:13
J. LaRonge
Thorp wrestling club
Dome Domination-Lucas Kilty Memorial
Round 4
73-75
12/17
L
F 7-0 1:26
L. Goessl
Owen Withee
Dome Domination-Lucas Kilty Memorial
Round 3
73-75
12/17
L
DEC 6-0
G. Schultz
Spencer Columbus
Dome Domination-Lucas Kilty Memorial
Round 2
73-75
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
W
TF 19-4 2:15
B. Mathis
NGL Wrestling
NGL Youth Tournament
Round 4
54-60
02/12
W
DEC 2-0
A. Spindler
Spencer Columbus
NGL Youth Tournament
Round 2
54-60
01/22
W
DEC 14-12 SV
K. Wynn
NGL
Sparta Youth Wrestling Tournament
Round 4
54-60
01/22
W
F 2-0 0:17
A. Lamp
Black River Falls Youth Wrestl
Sparta Youth Wrestling Tournament
Round 3
54-60
01/22
W
F 4-0 0:19
C. Williams
BGC
Sparta Youth Wrestling Tournament
Round 2
54-60
01/14
L
F 12-1 2:32
C. Gunderson
Baldwin-Woodville
Boyceville Wrestlerama
Round 3 (4 Man)
57-62
01/14
L
F 4-0 0:50
J. Hursh
Northwestern Tigers Wrestling
Boyceville Wrestlerama
Round 2 (4 Man)
57-62
01/14
L
DEC 11-5
Q. Johnson
Blaine Wrestling Association
Boyceville Wrestlerama
Round 1 (4 Man)
57-62
Related Content
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023