Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dayne Langston
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2022-2023
2021-2022
Team Name
Custer Co. (Miles City)
Custer County
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/17
L
F 2-1 1:24
P. Caplette
Havre
Walt and Trudy Currie JV Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
170A
12/17
W
F 2-0 0:33
N. Gentry
Belgrade
Walt and Trudy Currie JV Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
170A
12/17
W
F 6-4 2:12
C. Lamb
Broadwater (Townsend)
Walt and Trudy Currie JV Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
170A
12/17
W
F 7-1 1:30
N. Fink
Columbia Falls
Walt and Trudy Currie JV Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
170A
12/17
L
DEC 11-4
P. Caplette
Havre
Walt and Trudy Currie JV Tournament
Round 1 (16 Man)
170A
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/29
W
F 6-2 3:19
W. Beddes
Shepherd
Battle on the Big Horn
Placement Matches (8 Man)
160B
01/29
L
MD 10-2
M. Brown
---
Battle on the Big Horn
2nd Wrestleback (8 Man)
160B
01/29
L
F 18-4 2:18
Z. Valdez
---
Battle on the Big Horn
Quarterfinals (8 Man)
160B
01/25
L
F 0-0 6:11
G. Berg
Poplar
Poplar Mixer
Champ. Round 1
152
01/22
L
F 2-0 0:35
D. Duncan
---
Forsyth Matador
Round 5 (5 Man)
152
01/22
W
F 2-0 0:18
W. Brookie
Roundup
Forsyth Matador
Round 4 (5 Man)
152
01/22
L
F 11-1 5:33
C. Berg
---
Forsyth Matador
Round 2
152
01/22
W
F 2-0 0:39
P. VanCleave
Custer Co. (Miles City)
Forsyth Matador
Round 1
152
01/18
L
F 7-0 2:57
J. Taylor
---
Poplar Mixer
Champ. Round 1
152
12/11
L
F 6-0 4:32
M. Banner
Fairfield
26th Annual Scottie Invitational - BOYS
2nd Wrestleback (32 Man)
160
12/11
L
F 15-3 1:52
Z. Valdez
---
26th Annual Scottie Invitational - BOYS
Round 2 Champ & WB (32 Man)
160
12/11
W
F 4-1 1:56
D. Mattingly
Billings Central
26th Annual Scottie Invitational - BOYS
Round 1 (32 Man)
160
12/04
L
F 3-2 0:44
Q. Miller
Hardin
Sidney Eagle JV 2021
Placement Matches (16 Man)
160
12/04
L
F 2-0 0:46
T. Bradley
Colstrip
Sidney Eagle JV 2021
4th Wrestleback (16 Man)
160
12/04
W
F 7-2 2:55
C. Sarsland
Bowman
Sidney Eagle JV 2021
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
12/04
W
F 6-6 6:21
N. Haaser
Custer County
Sidney Eagle JV 2021
2nd Wrestleback (16 Man)
160
12/04
L
F 7-0 2:29
K. Wergin
Dawson County
Sidney Eagle JV 2021
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024