Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Axel Dock
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Askren Wrestling Academy
Oostburg
Oostburg Youth Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
W
F 7-0 2:51
D. Tisler
Random Lake
Big East Conference Tournament 2024
round 2
JV 157
01/27
W
F 4-0 1:25
S. Nimeri
Beaver Dam/Wayland Academy
Kewaskum JV Invitational 2024
rd5
139-151
01/27
W
F 2-0 1:30
C. Otto
Homestead
Kewaskum JV Invitational 2024
rd4
139-151
01/27
L
F 4-4 3:14
L. Murphy
Freedom
Kewaskum JV Invitational 2024
rd2
139-151
01/21
W
DEC 9-3
O. Kelm
Deforest
2024 WI Challenge Series Finals
Varsity Reserve Consol Champ
150
01/20
W
DEC 4-2 SV
H. Cyvas
Stoughton
2024 WI Challenge Series Finals
Round 4.2 WB
150
01/20
W
DEC 3-2
L. Nushart
Kaukauna
2024 WI Challenge Series Finals
Round 3 -Quarters & WB
150
01/20
L
DEC 9-2
C. Leschke
Weyauwega/Fremont
2024 WI Challenge Series Finals
Round 2
150
01/20
W
F 6-2 2:57
J. Skelton
Neenah
2024 WI Challenge Series Finals
Round 1
150
01/06
W
F 0-0 1:03
M. Hul
Arrowhead
WI Challenge Series Oostburg Qual
Placement
150
01/06
W
DEC 8-2
D. Boone
Wisconsin Lutheran
WI Challenge Series Oostburg Qual
Round 10
150
01/06
L
F 2-0 0:21
C. Fish
Arrowhead
WI Challenge Series Oostburg Qual
Semifinals
150
01/06
W
DEC 11-7
B. Kaschel
Pewaukee
WI Challenge Series Oostburg Qual
Quarterfinals
150
01/06
W
F 2-4 3:06
A. Thames-Martin
Brown Deer/Messmer/Shorew.
WI Challenge Series Oostburg Qual
Round 2
150
12/18
W
F 0-0 2:00
N. Schumacher
North Fond du Lac/St. Mary`s Sp.
Lomira JV Tournament
Round 1
---
12/18
W
F 0-0 2:00
C. Axol
North Fond du Lac/St. Mary`s Sp.
Lomira JV Tournament
Round 1
---
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/18
W
MD 13-1
A. Torres
Hartford Wrestling Club
WWF Kids Folkstyle Hartford Qual
Round 5
145
01/29
L
F 7-0 2:04
Z. Schoenebeck
Luxemburg-Casco Spartans
2023 Southern Door Youth Wrestling Tournament
Round 3 (3 & 4 Man)
139-151
01/29
L
DEC 5-4
E. Werner
Luxemburg-Casco Wrestling Club
2023 Southern Door Youth Wrestling Tournament
Round 2 (3 & 4 Man)
139-151
01/29
L
F 0-0
L. Veeser
Southern Door
2023 Southern Door Youth Wrestling Tournament
Round 1 (3 & 4 Man)
139-151
01/21
L
Replay
F 4-0 1:16
J. Dannenberg
Sarbacker Wrestling Academy
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
2nd Wrestleback (16 Man)
140
01/21
L
Replay
F 5-2 3:21
E. Smith
West Salem-Bangor
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Round 1 (16 Man)
140
01/15
W
F 7-0 2:40
O. Bannon
Port Washington 2
Ozaukee Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
129-140
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024