Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Axel Dock
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Askren Wrestling Academy
Oostburg
Oostburg Youth Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
W
F 7-0 2:51
D. Tisler
Random Lake
Big East Conference Tournament 2024
round 2
JV 157
01/27
W
F 4-0 1:25
S. Nimeri
Beaver Dam/Wayland Academy
Kewaskum JV Invitational 2024
rd5
139-151
01/27
W
F 2-0 1:30
C. Otto
Homestead
Kewaskum JV Invitational 2024
rd4
139-151
01/27
L
F 4-4 3:14
L. Murphy
Freedom
Kewaskum JV Invitational 2024
rd2
139-151
01/21
W
DEC 9-3
O. Kelm
Deforest
2024 WI Challenge Series Finals
Varsity Reserve Consol Champ
150
01/20
W
DEC 4-2 SV
H. Cyvas
Stoughton
2024 WI Challenge Series Finals
Round 4.2 WB
150
01/20
W
DEC 3-2
L. Nushart
Kaukauna
2024 WI Challenge Series Finals
Round 3 -Quarters & WB
150
01/20
L
DEC 9-2
C. Leschke
Weyauwega/Fremont
2024 WI Challenge Series Finals
Round 2
150
01/20
W
F 6-2 2:57
J. Skelton
Neenah
2024 WI Challenge Series Finals
Round 1
150
01/06
W
F 0-0 1:03
M. Hul
Arrowhead
WI Challenge Series Oostburg Qual
Placement
150
01/06
W
DEC 8-2
D. Boone
Wisconsin Lutheran
WI Challenge Series Oostburg Qual
Round 10
150
01/06
L
F 2-0 0:21
C. Fish
Arrowhead
WI Challenge Series Oostburg Qual
Semifinals
150
01/06
W
DEC 11-7
B. Kaschel
Pewaukee
WI Challenge Series Oostburg Qual
Quarterfinals
150
01/06
W
F 2-4 3:06
A. Thames-Martin
Brown Deer/Messmer/Shorew.
WI Challenge Series Oostburg Qual
Round 2
150
12/18
W
F 0-0 2:00
N. Schumacher
North Fond du Lac/St. Mary`s Sp.
Lomira JV Tournament
Round 1
---
12/18
W
F 0-0 2:00
C. Axol
North Fond du Lac/St. Mary`s Sp.
Lomira JV Tournament
Round 1
---
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/18
W
MD 13-1
A. Torres
Hartford Wrestling Club
WWF Kids Folkstyle Hartford Qual
Round 5
145
01/29
L
F 7-0 2:04
Z. Schoenebeck
Luxemburg-Casco Spartans
2023 Southern Door Youth Wrestling Tournament
Round 3 (3 & 4 Man)
139-151
01/29
L
DEC 5-4
E. Werner
Luxemburg-Casco Wrestling Club
2023 Southern Door Youth Wrestling Tournament
Round 2 (3 & 4 Man)
139-151
01/29
L
F 0-0
L. Veeser
Southern Door
2023 Southern Door Youth Wrestling Tournament
Round 1 (3 & 4 Man)
139-151
01/21
L
Replay
F 4-0 1:16
J. Dannenberg
Sarbacker Wrestling Academy
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
2nd Wrestleback (16 Man)
140
01/21
L
Replay
F 5-2 3:21
E. Smith
West Salem-Bangor
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Round 1 (16 Man)
140
01/15
W
F 7-0 2:40
O. Bannon
Port Washington 2
Ozaukee Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
129-140
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021