Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Aidan Cody-Belcher
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/14
L
F 6-1 2:18
L. Rangel
Frederick
CHSAA 4A Region 3
2nd Wrestleback (16 Man)
138
02/14
W
F 5-0 3:55
J. Armas
Niwot
CHSAA 4A Region 3
Quarterfinals and WB1
138
02/14
L
F 11-2 3:05
R. Payne
Wheat Ridge
CHSAA 4A Region 3
Round 1
138
02/08
L
F 2-2 3:48
M. Rivera
Ralston Valley
Eaton Dual Tournament
Round 4 (10 Team)
138
02/08
L
DEC 9-4
Z. Lampe
Eaton
Eaton Dual Tournament
Round 1 (10 Team)
138
02/08
L
F 4-4 2:28
X. Burns
Sterling
Eaton Dual Tournament
Round 7 (10 Team)
138
02/08
L
F 2-0 1:47
J. Hansen
---
Eaton Dual Tournament
Round 5 (10 Team)
138
02/01
L
F 7-0 2:19
L. Hayman
---
2020 Front Range Conference
Semis & 1st WB (8man) & 3rd Consolation Round
138
02/01
L
F 0-6 3:20
D. Hess
Boulder
2020 Front Range Conference
Quarters & 1st Consolation Round
138
02/01
W
F 5-4 3:27
C. Blevins
Fossil Ridge
2020 Front Range Conference
Championship Round 1
138
01/18
W
F 3-4 2:29
H. Adams
Columbine
46th Annual Alameda Invitational
1st & 3rd (16 Man)
138
01/18
W
DEF 0-0
B. Taylor
Pomona
46th Annual Alameda Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
138
01/18
W
F 7-0 3:49
P. Monreal
Jefferson
46th Annual Alameda Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
01/18
W
F 13-0 2:45
H. Tenorio
Greeley Central
46th Annual Alameda Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
138
01/18
L
F 2-0 0:26
D. Cerda
Riverdale Ridge
46th Annual Alameda Invitational
Round 1 (16 Man)
138
01/16
W
F 10-0 5:14
H. Tenorio
Greeley Central
Greeley West @ Greeley Central
Round 1
138
01/11
L
MD 14-5
S. Grotelueschen
The Classical Academy
Legend Mini Tournament
Placement (4 Man)
138
01/11
W
FOR 0-0
B. Mendez
---
Legend Mini Tournament
Semis (4 Man)
138
01/11
L
F 4-0 1:03
Z. Zuniga
Thornton
Legend Duals
Round 3 (4 Team)
138
01/11
W
F 2-0 4:00
Z. Babbs
Arapahoe
Legend Duals
Round 1 (4 Team)
138
01/11
W
F 2-0 0:54
R. Anderson
---
Legend Duals
Round 2 (4 Team)
138
01/10
L
F 11-0 1:24
K. Strait
Rocky Mountain
Rocky Mountain @ Greeley West
Round 1
138
12/22
W
NC 0-0
C. Kopf
Central
Lakewood HS JV Wrestling Invite
Round 7
138
12/21
W
NC 0-0
N. Evans
Pomona
Lakewood HS JV Wrestling Invite
Round 6 (All Cons)
138
12/21
W
DQ 0-0
A. Quinones-Rodriguez
Denver West
Lakewood HS JV Wrestling Invite
Round 5
138
12/21
L
F 12-7 3:01
S. Mateer
Rocky Mountain
Lakewood HS JV Wrestling Invite
Round 4
138
12/21
W
F 3-2 1:33
K. White-Corbaley
Lewis - Palmer
Lakewood HS JV Wrestling Invite
Round 2
138
12/21
W
F 2-0 0:15
A. Landa
Arvada
Lakewood HS JV Wrestling Invite
Round 1
138
12/20
L
F 7-0 1:57
D. Heimdale
Northglenn
2019 Jimmy John`s NCCT
Rd 4 Consolation Round 3
138
12/20
W
F 4-1 2:44
Z. Lampe
Eaton
2019 Jimmy John`s NCCT
Rd 3 Champ/Rd 2 Consi
138
12/20
W
F 9-7 2:33
C. Bever
Mountain View
2019 Jimmy John`s NCCT
Rd 2 Champ/Rd 1 Consi
138
12/20
L
F 2-0 0:59
J. Nicholas
---
2019 Jimmy John`s NCCT
Rd 1 Champ
138
12/14
W
F 2-0 0:48
B. Stewart
Cheyenne East
Charlie Lake - JV
Round 5
139-141
12/14
W
F 2-0 0:54
R. Petroski
---
Charlie Lake - JV
Round 3&4
139-141
12/14
W
MD 10-0
C. Alvarez
---
Charlie Lake - JV
Round 2&3
139-141
12/14
W
F 3-0 1:16
C. Manlove
Burns/Pine Bluffs
Charlie Lake - JV
Round 2&3
139-141
12/12
L
F 4-5 2:34
H. Gebrezgabher
Poudre
Greeley West @ Poudre
Round 1
145
12/10
L
TF 17-2 4:00
T. Rice
Grandview
Fort Lupton Invitational Morning Duals
Champ. Round 1
145
12/09
L
F 2-0 1:12
Z. Brown
---
Fort Lupton Invitational Morning Duals
Champ. Round 1
145
12/06
W
F 4-1 2:25
M. Alva
Northridge
Northridge @ Greeley West
Round 1
145
12/06
L
F 10-0 3:18
K. Meyer
---
Fossil Ridge @ Greeley West
Round 1
145
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/19
L
F 2-1 3:16
J. Fisher
---
Armando Rodriguez Memorial Tourney
Round 2
138
01/19
L
F 6-5 3:03
C. Schenck
Eaglecrest
Armando Rodriguez Memorial Tourney
1/2 Round
138
01/17
W
F 6-8 3:11
I. Benavidez
Greeley Central
Greeley Central @ Greeley West
Round 1
138
01/11
L
F 9-0 3:03
R. Anderson
Rocky Mountain
Greeley West @ Rocky Mountain
Round 1
138
01/05
L
F 8-0 1:37
J. Sanders
---
Gary Daum Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
138
01/05
W
F 2-0 0:44
R. Santillano-Avalos
Aurora Central
Gary Daum Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/05
L
F 5-0 1:16
M. Fredricksmeyer
Monarch
Gary Daum Classic
Round 1 (16 Man)
138
12/15
W
DEC 5-0
W. King
Central
2018 Lakewood JV Tournament
Round 7 (All Placement Matches)
138
12/15
L
F 9-10 3:47
T. Moffitt
Adams City
2018 Lakewood JV Tournament
Round 5 (All Semis & Cons)
138
12/15
W
F 10-0 2:15
B. Stieger
Lakewood
2018 Lakewood JV Tournament
Round 4 (32 Champ/Cons & 16 Cons)
138
12/15
W
F 2-0 1:26
M. Abdullahi
Hinkley
2018 Lakewood JV Tournament
Round 2 (32 Champ/Cons & 16 Champ)
138
12/15
W
F 5-0 0:56
L. Romo
Columbine
2018 Lakewood JV Tournament
Round 1 (32 Champ)
138
12/13
L
F 4-1 1:57
C. Ginther
Fossil Ridge
Greeley West @ Fossil Ridge
Round 1
145
12/08
L
F 2-0 0:47
M. Flores
---
2018 Roosevelt Invitational
16 Consolation 3 (Rd5)
145
12/08
W
F 6-0 2:23
G. Barela
John F Kennedy
2018 Roosevelt Invitational
16 Consolation 2 (Rd3)
145
12/08
L
F 2-0 1:20
E. Camacho
Roosevelt
2018 Roosevelt Invitational
16/8 Quarterfinals & 16 Cons 1 (Rd2)
145
12/07
W
F 2-0 0:31
I. Sholders
Poudre
Poudre @ Greeley West
Round 1
145
12/05
W
F 2-2 2:00
M. Copanas
Centaurus Hs
Fort Lupton Invite - Tournament PM Session
Champ. Round 1
145
12/05
L
F 6-0 3:41
J. Sanders
---
Fort Lupton Invite - AM Session
Champ. Round 1
145
12/03
L
F 2-0 1:28
M. Frye
---
Fort Lupton Invite - Tournament PM Session
1st Place Match
145
12/01
L
F 13-4 1:56
J. Garcia
Glenwood Springs
Fort Lupton Invite - AM Session
Champ. Round 1
145
12/01
L
DEC 13-8 TB1
J. Torres
Northglenn
Greeley West @ Northglenn
Round 1
145
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024