Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Blake Hall
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2017-2018
Team Name
Toombs County
Toombs County 2
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
F 3-2 2:37
K. Walley
---
GHSA State Championships
Semi & 3rd WB (24 Man)
2A-145
02/09
W
F 2-0 0:53
C. Allen
Bremen
GHSA State Championships
Quarters & 2nd WB (24 Man)
2A-145
02/09
W
F 2-0 0:26
W. Garvin
Jasper County/Monticello
GHSA State Championships
Round 1 (24 Man)
2A-145
02/09
L
DEC 14-7
B. Bennett
Temple
GHSA State Championships
Round 2 Champ Round of 16
2A-145
02/06
L
F 5-0 3:39
H. Manning
Vidalia
GHSA Class 2A Area 2
1st and 3rd
145
02/05
W
F 2-2 2:54
C. Page
East Laurens
GHSA Class 2A Area 2
Semis and WB3
145
01/30
L
TF 18-3 3:51
L. Gomes
Oglethorpe County
GHSA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarterfinals (8 Team)
145
01/30
L
DEC 9-4
K. Walley
Banks County
GHSA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Semis & 1st WB (8 Team)
145
01/15
L
DEC 11-5
H. Manning
Vidalia
2021 2 AA Area Duals
Round 4 (6 Team)
145
01/15
W
F 2-0 1:07
C. Page
East Laurens
2021 2 AA Area Duals
Round 2 (6 Team)
145
01/05
L
F 0-0
B. Denmark
Montgomery Co Hs
Toombs Quad
Champ. Round 1
145
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/14
L
MD 12-2
C. Cason
Rockmart
GHSA State Championships
Consolation Quarters (All Class)
2A-132
02/14
W
DEC 6-4
J. Young
Fitzgerald
GHSA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
2A-132
02/13
L
F 7-3 2:31
L. Williams
Callaway
GHSA State Championships
Round 1 (16 Man)
2A-132
02/08
W
DEC 4-2
M. Mincey
Vidalia
GHSA Class 2A Section A
Placement (16 Man)
132
02/08
L
DEC 11-7
J. Young
Fitzgerald
GHSA Class 2A Section A
4th Wrestleback (16 Man)
132
02/08
W
F 6-1 2:16
Z. Lee
Swainsboro
GHSA Class 2A Section A
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
02/07
W
F 13-3 4:31
Z. Clegg
---
GHSA Class 2A Section A
2nd Wrestleback (16 Man)
132
02/07
L
MD 13-5
E. Clark
---
GHSA Class 2A Section A
Round 1 (16 Man)
132
02/01
W
DEC 7-4
Z. Lee
Swainsboro
1AA Area Traditional
Placement Matches (8 Man)
132
02/01
W
F 7-1 3:08
A. Halsel
Jeff Davis HS
1AA Area Traditional
2nd Wrestleback (8 Man)
132
02/01
L
F 4-1 2:21
M. Mincey
Vidalia
1AA Area Traditional
Semis & 1st WB (8 Man)
132
01/25
W
DEC 6-4
M. Mincey
Vidalia
2020 Sweet Onion Memorial
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/24
W
F 4-1 1:26
W. Campbell
Brantley County HS
2020 Sweet Onion Memorial
Round 1 (16 Man)
132
01/16
W
MD 15-5
H. Raines
Dade County
GHSA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarters & 1st WB (16 Team)
132
01/16
W
F 2-0 0:26
C. Allen
Bremen
GHSA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
4th Wrestleback (16 Team)
132
01/16
L
DEC 11-4
I. Olmos
Elbert County
GHSA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
1st & 3rd (16 Team)
132
01/16
L
F 3-2 1:46
Z. Clegg
Social Circle
GHSA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Semis & 3rd WB (16 Team)
132
01/08
L
DEC 7-4
H. Manning
Vidalia
1AA Area Duals
Semis (4 Team)
132
01/08
L
MD 15-4
J. Young
Fitzgerald
1AA Area Duals
Round 3 (3 Team)
132
01/08
W
F 2-0 0:58
I. Robinson
Jeff Davis HS
1AA Area Duals
Placement (4 Team)
132
01/08
W
F 6-1 1:34
G. Woods
Berrien County
1AA Area Duals
Round 1 (3 Team)
132
12/15
L
F 15-1 4:26
T. Carter
Pierce County HS
2020 Sweet Onion Memorial
1st & 3rd (16 Man)
132
12/15
W
DEC 11-10
B. Beasley
West Laurens
2020 Sweet Onion Memorial
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
12/06
W
MD 19-7
Z. DAVIS
---
13th Annual Yellow Jacket Duals
Round 4 (8 Team)
145
12/06
W
F 11-3 4:00
W. Campbell
---
13th Annual Yellow Jacket Duals
Round 2 (8 Team)
138
12/06
W
F 6-1 3:08
A. Halsel
Jeff Davis HS
13th Annual Yellow Jacket Duals
Finals (8 Team)
138
12/06
W
F 2-0 0:23
G. Roland
Dodge County
13th Annual Yellow Jacket Duals
Round 5 (8 Team)
145
12/06
W
F 9-2 5:38
L. Tobin
Metter
13th Annual Yellow Jacket Duals
Round 7 (8 Team)
145
12/06
L
DEC 5-4
D. Pitts
Brunswick
13th Annual Yellow Jacket Duals
Round 3 (8 Team)
138
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 7-1 2:23
K. Martin
---
1AA Area Traditional
Placement Matches (8 Man)
120
02/02
W
DEC 12-7
N. Tippett
Vidalia
1AA Area Traditional
Semis & 1st WB (8 Man)
120
01/26
L
TF 16-1 4:00
K. Martin
---
Sweet Onion Memorial
Placement Matches (16 Man)
120
01/26
W
F 7-4 3:22
G. Hardy
Statesboro
Sweet Onion Memorial
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/26
W
F 4-0 2:59
B. Haggins
Tift County
Sweet Onion Memorial
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/17
W
F 4-1 0:33
J. Ellis
Dade County
GHSA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarters & 1st WB (16 Team)
120
01/17
W
F 6-1 1:18
G. Clark
Dade County
GHSA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
1st & 3rd (16 Team)
120
01/17
L
DEC 14-13
N. Tippett
Vidalia
GHSA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
4th Wrestleback (16 Team)
120
01/17
L
F 4-0 3:58
M. Huff
Elbert County
GHSA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Semis & 3rd WB (16 Team)
120
01/12
W
DEC 6-4
J. Hampton
Jeff Davis HS
1AA Area Duals
Round 3 (3 Team)
126
01/12
W
F 9-1 3:43
K. Sykes
Berrien County
1AA Area Duals
Round 2 (3 Team)
126
01/12
W
DEC 14-12 SV
R. Allen
Vidalia
1AA Area Duals
Finals (2 Team)
126
12/22
L
DEC 9-4
R. Sheppard
Pelham
Allstate Wildcat Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
126
12/22
W
FOR 0-0
S. Tahir
Ridgeview
Allstate Wildcat Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
126
12/21
L
DEC 9-8
T. Wymbs
Clarke Central
Allstate Wildcat Invitational
Round 1 (32 Man)
126
11/30
W
F 15-3 4:41
M. Galbreath
Vidalia
12th Annual Yellow Jacket Duals
Quarterfinals (8 Team)
126
11/30
W
F 12-4 3:08
G. Hernandez
Jeff Davis HS
12th Annual Yellow Jacket Duals
Round 7 (8 Team)
126
11/30
W
DEC 25-22
R. Brown
Trinity Christian Dublin
12th Annual Yellow Jacket Duals
Round 2 (8 Team)
126
11/30
W
F 10-4 1:03
T. Dwyer
---
12th Annual Yellow Jacket Duals
Round 1 (8 Team)
126
11/30
W
F 2-0 0:28
R. Harris
South Effingham
12th Annual Yellow Jacket Duals
Round 5 (8 Team)
126
11/30
L
F 2-0 0:52
E. Martin
Veteran`s
12th Annual Yellow Jacket Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
126
11/30
W
F 7-0 2:13
G. Kessler
Lexington High
12th Annual Yellow Jacket Duals
Finals (8 Team)
126
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/20
W
FOR 0-0
A. Cooper
Brantley County HS
Sweet Onion Memorial
5th Place
113
01/20
L
TF 18-3 1:44
C. Arredondo
---
Sweet Onion Memorial
6th Wrestleback (32 Man)
113
01/20
W
DEF 3-3 0:56
N. Smith
---
Sweet Onion Memorial
5th Wrestleback (32 Man)
113
01/20
W
FOR 0-0
A. Williams
Cook
Sweet Onion Memorial
4th Wrestleback (32 Man)
113
01/20
L
F 5-0 2:28
K. Martin
Fitzgerald
Sweet Onion Memorial
Quarters & 3rd WB (32 Man)
113
01/19
W
F 16-5 5:36
E. Asbell
John Milledge Academy
Sweet Onion Memorial
Round 2 Champ & WB (32 Man)
113
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023