Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Connor Cotogno
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2019-2020
2018-2019
Team Name
McKinney Boyd
McKinney Boyd Hs
McKinney North
Mckinney Boyd
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/31
L
DEC 10-4
J. Overton
Dallas Highland Park
District 9-5A JV Wrestling Championship
Medals Round
113
01/31
W
F 2-0 1:07
C. Leon
Princeton
District 9-5A JV Wrestling Championship
Semis & Cons. Quar.
113
01/31
W
F 2-0 0:42
E. Tapia
Gunter
District 9-5A JV Wrestling Championship
Quarter Finals
113
01/24
W
F 2-0 1:27
T. Holborn
McKinney North
10th Annual Coyote Classic: JV
1st Place
107-115
01/24
W
F 2-0 1:18
H. Junge
---
10th Annual Coyote Classic: JV
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
107-115
01/24
W
F 8-0 1:44
R. Patel
Frisco Independence
10th Annual Coyote Classic: JV
Quarterfinals (8 Man)
107-115
01/17
L
F 13-2 3:22
D. Brown
Wylie East
Wylie East @ McKinney North
Round 1
113
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/07
W
F 2-0 1:51
K. Kawazoe
Coppell
UIL Boys District 6-6A
5th
106
02/07
L
F 8-5 2:40
A. Losasso
Plano West
UIL Boys District 6-6A
Consi Semis
106
02/07
L
F 2-0 0:35
T. Nguyen
Wylie
UIL Boys District 6-6A
Quarterfinals and WB1
106
02/07
L
NC 0-0
T. Nguyen
Wylie
UIL Boys District 6-6A
True 4th
106
01/19
L
FOR 0-0
J. Olson
---
2019 Wolverine Invitational - Boys
Round 4
106
01/19
L
F 2-0 0:36
W. Goleman
---
2019 Wolverine Invitational - Boys
Round 2
106
01/12
W
F 2-0 0:12
B. Curnelins
Wylie
TCA Invitational - JV
Round 3
105-112
01/12
W
F 7-4 2:24
B. Peterson
---
TCA Invitational - JV
Round 2
105-112
01/12
W
F 5-0 0:57
L. Thomas
Lovejoy
TCA Invitational - JV
Round 1
105-112
12/10
L
F 10-2
J. Duchene
El Paso Del Valle Hs
Bronco Duals
Champ. Round 1
113
12/10
W
F 0-0
C. Hebert
Frisco Liberty Hs
Bronco Duals
Champ. Round 1
113
11/17
L
F 6-2 3:58
K. Hendriksen
---
10th Annual Heath Invitational (Boys)
Semi & 1st&3rd WB
B106
11/17
L
TF 17-1 5:50
H. Holbrook
Grapevine Hs
10th Annual Heath Invitational (Boys)
Quarters & 3rd WB (32 Man)
B106
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021