Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jackson Ingenito
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2017-2018
Team Name
Daleville
Daleville Broncos Wrestling
Rocket Ride
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
Replay
F 2-0 0:57
G. Sollars
Evansville Mater Dei
IHSAA (IN) State Finals
Champ. Round 1 (16 Man)
195
02/12
L
Replay
DEC 5-0
J. Behm
Fremont
IHSAA Semi-State @ Ft Wayne/New Haven Semi-State
Placement (16 Man)
195
02/12
L
Replay
F 2-0 0:23
A. Koltookian
Concord
IHSAA Semi-State @ Ft Wayne/New Haven Semi-State
Semis (16 Man)
195
02/12
W
Replay
F 1-4 4:41
C. Washburn
Kokomo
IHSAA Semi-State @ Ft Wayne/New Haven Semi-State
Quarters (16 Man)
195
02/12
W
Replay
F 6-2 3:20
P. Bradley
West Noble
IHSAA Semi-State @ Ft Wayne/New Haven Semi-State
Champ. Round 1 (16 Man)
195
02/05
W
DEC 11-4
H. Kukelhan
---
IHSAA Regional @ Jay County Regional
Placement (8 Man)
195
02/05
W
F 10-2 4:59
K. Bluhm
Adams Central
IHSAA Regional @ Jay County Regional
Semis (8 Man)
195
02/05
W
F 2-0 0:39
R. Bravo
Jay County
IHSAA Regional @ Jay County Regional
Quarters (8 Man)
195
01/29
W
DEF 0-0
A. Jones
---
IHSAA Sectional @ Delta Sectional
Placement Matches
195
01/29
W
F 2-0 1:00
K. Tinsman
Monroe Central
IHSAA Sectional @ Delta Sectional
Semis and WB
195
01/29
W
F 2-0 0:45
K. Lawrence
Winchester Community
IHSAA Sectional @ Delta Sectional
Quarters
195
01/22
W
F 2-0 1:03
P. Heffernan
Wes-Del
21-22 Mid-Eastern Conference Tournament
Finals (8 Man)
195
01/22
W
F 2-0 0:18
P. Kepler
Cowan
21-22 Mid-Eastern Conference Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
195
01/22
W
FOR 0-0
F. SHE
Shenandoah
21-22 Mid-Eastern Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
195
01/08
L
Replay
F 2-0 1:55
R. Schroeder
Southridge
IHSWCA Team State Duals
Semis & WB (16 Team)
195
01/08
L
Replay
DEC 12-7
W. Woodall
Southmont
IHSWCA Team State Duals
Placement (16 Team)
195
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/22
W
F 2-2 0:32
E. Fannin
Warren/Ben Davis
Marauder Duals
Round 1 (8 Team)
195
05/22
L
DEC 9-6
B. Owens
Rochester
Marauder Duals
Round 6 (8 Team)
195
05/22
L
F 2-0 2:17
C. Seifert
Jimtown
Marauder Duals
Round 2 (8 Team)
195
02/13
L
DEC 11-5
J. Thompson
---
IHSAA Semi-State @ Fort Wayne
Champ. Round 1 (16 Man)
182
02/06
L
DEC 3-0
H. Page
Monroe Central
IHSAA Regional @ Jay County
Placement (8 Man)
182
02/06
L
MD 9-0
I. Brege
Norwell
IHSAA Regional @ Jay County
Semis (8 Man)
182
02/06
W
F 2-0 1:39
B. Wenk
Jay County
IHSAA Regional @ Jay County
Quarters (8 Man)
182
01/30
L
DEC 3-1
H. Page
Monroe Central
IHSAA Sectional @ Delta
Placement Matches
182
01/30
W
F 6-1 3:04
T. Waters
Muncie Central
IHSAA Sectional @ Delta
Semis and WB
182
01/30
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Winchester Community
IHSAA Sectional @ Delta
Quarters
182
01/23
W
F 7-0 1:29
P. Heffernan
Wes-Del
2021 MEC Wrestling Tournament
Placement Matches (8 Man)
195
01/23
W
F 5-0 3:46
P. Fisher
Wapahani
2021 MEC Wrestling Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
195
01/23
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Eastern Hancock
2021 MEC Wrestling Tournament
Quarterfinals (8 Man)
195
09/13
L
DEC 5-1
H. Watson-Castro
Victory elite
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 5
185
09/13
L
F 2-0 0:13
J. jr
---
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 2
185
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
F 2-0 1:39
P. Faurote
Adams Central
IHSAA Regional @ Jay County
Quarters (8 Man)
170
02/01
W
F 0-2 1:55
T. Waters
Muncie Central
IHSAA Sectional @ Delta
Placement Matches
170
02/01
W
F 4-0 4:28
C. Gourley
---
IHSAA Sectional @ Delta
Consi Semis
170
02/01
L
DEC 9-6
J. Jones
Delta
IHSAA Sectional @ Delta
Semis and WB
170
02/01
W
F 2-0 0:42
M. King
---
IHSAA Sectional @ Delta
Quarters
170
01/25
L
DEC 2-0
C. Hughes
---
19-20 Mid-Eastern Conference Tournament
Finals (8 Man)
170
01/25
W
F 2-0 1:23
C. Gourley
---
19-20 Mid-Eastern Conference Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
170
01/25
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Monroe Central
19-20 Mid-Eastern Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
170
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/08
L
F 4-0 3:09
J. Duncan
Adams Central
Marauder Summer Duals
Round 1 (3 Team)
160
06/08
L
MD 10-1
J. Jones
Hamilton Heights
Marauder Summer Duals
Round 2 (4 Team)
160
06/08
W
F 6-4 3:41
B. Morgan
Marion
Marauder Summer Duals
Round 2 (3 Team)
160
06/08
L
F 2-0 1:41
D. May
Cowan
Marauder Summer Duals
Round 3 (4 Team)
160
01/26
L
DEF 0-0
J. Franklin
Monroe Central
IHSAA Sectional @ Delta
Placement Matches
160
01/26
L
DEF 0-0
C. Smith
Cowan
IHSAA Sectional @ Delta
Consi Semis
160
01/26
L
DEF 1-2 0:27
N. Sweat
Wapahani
IHSAA Sectional @ Delta
Semis and WB
160
01/26
W
DEC 6-4
J. Jones
Delta
IHSAA Sectional @ Delta
Quarters
160
01/23
W
F 0-2 2:02
G. McComb
Monroe Central
MEC Wrestling Tourney
Placement Matches (16 Man)
160
01/23
L
DEC 4-2
N. Sweat
Wapahani
MEC Wrestling Tourney
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
01/23
W
F 6-2 3:04
C. Settegren
Eastern Hancock
MEC Wrestling Tourney
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/02
L
F 6-2 0:38
C. Gimson
---
Marauder Summer Duals
Round 2 (8 Team)
145
06/02
L
MD 9-0
T. Owens
Renegades
Marauder Summer Duals
Cross Bracket (8 Team)
145
06/02
L
TF 20-5 4:13
A. Barr
---
Marauder Summer Duals
Round 1 (8 Team)
145
06/02
L
DEC 6-1
J. Thomas
Bandits
Marauder Summer Duals
Placement Matches (8 Team)
145
06/02
W
F 2-0 0:48
C. Hostetler
Misfits
Marauder Summer Duals
Round 3 (8 Team)
145
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020