Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Drew Crabtree
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2016-2017
2015-2016
Team Name
Perk
Perkins
Perkins (Sandusky)
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/28
L
DEF 0-0
T. Hicks
New Lexington
Medina Invitational Tournament
7th Place Matches
132
12/28
L
DEF 0-0
A. Granados
Napoleon
Medina Invitational Tournament
Rd 12 - Consi
132
12/28
W
DEC 4-2
T. Wissel
Medina
Medina Invitational Tournament
Rd 10 - Consi
132
12/28
L
DEC 8-3
L. Baughman
Wadsworth
Medina Invitational Tournament
Rd 7- Champ Quarters
132
12/27
W
DEC 8-5
Q. Bookman
Beaver (Lisbon)
Medina Invitational Tournament
Rd 3 Champ
132
12/27
W
DEC 8-3
P. Watson
Lutheran West
Medina Invitational Tournament
Round 2 - Champ
132
12/27
W
DEC 8-5
Q. Bookman
Beaver Local
Median Tournament (Beaver Local)
Champ. Round 1
132
12/10
L
F 0-0 2:15
S. Decatur
Akron Ellet
The North Coast Classic
1st/3rd Place Matches (32 Man)
132
12/10
W
TF 17-2
J. Rayner
Chagrin Falls
The North Coast Classic
Cons. Semis (32 Man)
132
12/10
W
DEC 13-7
D. Long
Trinity
The North Coast Classic
Wrestle Back (32 Man)
132
12/10
L
DEC 11-9
S. Decatur
Akron Ellet
The North Coast Classic
Round 7 (32 Man)
132
12/10
W
FOR 0-0
C. Garrow
Columbia
The North Coast Classic
Round 6 (32 Man)
132
12/10
W
MD 10-2
N. Leko
Solon
The North Coast Classic
Round 5 (32 Man)
132
12/10
W
F 0-0 1:41
B. Crase
Valley Forge
The North Coast Classic
Round 4 (32 Man)
132
12/09
W
DEC 6-1
A. Fultz
Hudson
The North Coast Classic
Round 2 (32 Man)
132
12/09
W
MD 11-0
P. Fergason
Revere
The North Coast Classic
Round 1 (32 Man)
132
12/06
W
DEC 9-4
J. Long
Avon Lake
Knights of Columbus
Champ. Round 1
132
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/28
L
DEC 1-0
T. Scherf
---
Medina Invitational Tournament
Rd 8 Consi
138
12/27
L
DEC 2-0
D. Bunting
Highland (Marengo)
Medina Invitational Tournament
Rd 3 Champ
138
12/27
W
DEC 9-3
B. Smith
Beaver (Lisbon)
Medina Invitational Tournament
Round 2 - Champ
138
12/27
W
F 0-0 5:08
K. MATERN
Madison Comprehensive
Medina Invitational Tournament
Round 1 (64 Man)
138
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024